MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
The Fall „The Fall jsou nejlepší kapelou na světě. Od roku 1976 vydali 25-35 desek (záleží na tom, kdo je počítá), každá z nich je originální a s ničím ve svém okolí nesrovnatelná...", tak znějí úvodní slova oficiální internetové prezentace skupiny, kter&aac ...

Jste na volné noze
fShare
0
Pin It

Co to znamená být podnikatelem? Znamená to vést svůj vlastní podnik. Znamená to svobodu. Znamená to také těžce a zodpovědně pracovat.

Když jste ve škole, neuvažujete o tom, že byste vedli svůj vlastní podnik. Ale když chvíli pracujete pro někoho jiného, můžete se rozhodnout, že se vám nechce pořád žebrat o volno.

Zeptejte se kohokoli, kdo má svůj vlastní podnik, mohou určitým způsobem sami disponovat svým časem.

„Nemusím se nikomu zodpovídat. Když potřebuji odejít na dvě hodiny, můžu," říká Jan V., který vede podnik na dabování videa a redakční práce. Ale jste omezeni jiným způsobem, říká. Jak? „Strávíte spoustu času v práci. Ale alespoň se můžete rozhodnout, kdy a kde pracujete," říká. „A co si do práce oblékáte.

Možnost dělat rozhodnutí je důležitá součást vlastního podnikání. Také je potřeba vědět, v čem jste dobří a kde máte slabiny. Mnoho podnikatelů si hledá jiné lidi na práci, ve které nejsou sami dobří!

Jan je rád kreativní. Líbí se mu navrhovat grafiku. Ví, že organizování není jeho nejsilnější stránkou, proto si na tento úkol najímá někoho, kdo se o tuto část podnikání postará. Tato osoba mu pomáhá organizovat jeho záznamy, sleduje zásobování a platí účty.

Musíte být schopni být šéfem, aniž byste se chovali „nadřazeně". Dnes pro Video Jedna pracuje 8 lidí. Je potřeba se naučit mnoho věcí, abyste zvládli své zaměstnance, počínaje zlatým pravidlem - chovejte se k jiným lidem tak, jak chcete, aby se chovali oni k vám.


Anti-podnikatelské povahové rysy:
  1. Skromnost
  2. Citlivost
  3. Lidi, kteří potřebují lidi
  4. Zbabělost
  5. Dodržování osmihodinové pracovní doby
  6. Jednostrannost
  7. Šílená touha ovládat
  8. Střílení od boku
  9. Žádné vedení
  10. Vzdávání se

Být podnikatelem znamená také být ochoten zůstat u toho, co jste jednou začali, říká Jan. „Rozjet firmu - to chce čas. Na začátku tam trávíte mnoho hodin a nemáte moc peněz. Někdy to trvá i pět let a déle, než se skutečně dostaví zisk."

V čem byste mohli začít podnikat? Odborníci tvrdí, že v budoucnosti bude velká poptávka po firmách, které nám budou šetřit čas. Zaneprázdnění lidé se zřejmě budou zajímat o uklízecí firmu, kterou založíte nebo o zahradnické služby.

Snad jste dobří v prodávání a pak byste mohli mít svou vlastní společnost prodávající oblečení, použitá auta či domy. Pokud máte talent vyrábět věcí nebo je opravovat, měli byste se zaměřit právě na to. 

Důležité je, říká Jan, najít to, co lidé potřebují a čím se zatím nikdo nezabýval. „Jděte do toho a využijte příležitosti otevřených dveří. Měli byste zjistit možnosti a rychle se pohnout. Protože pokud to neuděláte vy, udělá to někdo jiný." Můžete to udělat právě teď.

Co je potřeba ve vašem okolí? Hlídání dětí? Popřemýšlejte o zaneprázdněných lidech. Co asi nestíhají dělat? Chodit venčit psy? Vyzvedávat věci z čistírny? Zalévat květiny? Najděte otevřené dveře a jste na cestě stát se podnikateli.

Jste na volné nozeJste na volné noze

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Monika Today : Emil Tomorrow : Vladimír After tomorrow : Jana

PENEŘI STRÝČKA HOMEBOYE - Repertoár
Ondřej SkalickýPENEŘI STRÝČKA HOMEBOYE - Repertoár

Kromě hulení nemá u nás tradici ani hip-hop. S ohledem na snahu  o up [ ... ]

Jeden pátek v březnu
Dita Lůffelmannová Labutí rodině

Labutě jsou jediní opeřenci, kteří neunesou ztrátu druha či družky, naposledy vzlétnou co n [ ... ]

Ultramix žije dál...
Michael KyselkaUltramix žije dál...

Nulté číslo na světě Moravy a Čech ve všech kvalitních trafiká [ ... ]

Už žádná ignorovaná varování...
Rosťa Hedvíček

Včera, 9. října 2001, jsem se díval na Billa O'Reillyho, jak se ptá Newta Gin [ ... ]

Jak správně ubalit jointa?
Howard Marks Jak správně ubalit jointa?

Navzdory nebezpečným vlivům tabáku na zdraví, kouření jointu (ručně ubalená cigaret [ ... ]

Prostě něco hezkýho
Petr Ferenc Tattoo v Praha

Pavlína se rozhodla pořídit si tetování. Jeffree se rozhodl, že u toho nemů [ ... ]

Woodstock: V autě uprostřed půl miliónu lidí
Jarka Fricová Woodstock 1969

Byly tři hodiny v noci, 11. srpna 1969. Ležel jsem na pryčně v baráku B u  [ ... ]

ČECHOMOR - Proměny
Barbora Gregorová ČECHOMOR - PROMĚNY

S pytlem tzv. worldmusic, který se před několika lety nejen v naší zemi plnou [ ... ]

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.