MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
JESTOFUNK- Universal Mother Jestofunk podruhé! Ti chlapci jsou opravdu produktivní...  Tentokrát do světa pouštějí trošku kosmičtější vlny, než na předchozím díle se Zlatou láskou. ...

TARA FUKI - Piosenki do snu
fShare
0
Pin It

Tara Fuki se do povědomí českých posluchačů zapsaly přibližně před rokem a už ve svých úplných počátcích předvedly, že i „s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo".

Těmi dvěma kašpárky jsou v jejich případě dvě violoncella „vedeny" dvěma čistými dívčími vokály.

Zajímavé a netradiční na těchto provázcích" potom bezpochyby je, že Andrea Konstankiewicz (též Rale, Boo...) a Dorota Blahutová (ex - Lipany) zpívají všechny své i přejaté (od Krzysztofa Baczynskěho) pololidové popěvky polsky.

Na otázku, jaký styl Tara Fuki vlastně hrají, je poměrně těžké odpovědět. Kdo chce, najde si v jejich hudbě prvky vážné hudby, jiný se bude přiklánět k folklóru či k hudbě lidové a nejvíce posluchačů asi odpoví, že Tara Fuki zkrátka hrají „alternativu" - tedy něco atypického, vyjímečného, něco, co je naprosto odlišné od toho, čím jsme denně skrz masmédia krmeni.

Na debutu Tara Fuki Piosenki do snu se objevila většina písní, které si během roku na svém stále narůstajícím a hlavně spokojeném obecenstvu vyzkoušely. Ať už poklidná a uklidňující Piosenka, nebo hravá slovní hříčka v podobě písně Pada, srdce a duši rvoucí Spalilo sie, nebo klasické Tango, všechny mají v sobě cosi pravdivého. Cosi nepojmenovatelného, přesto velice pevně zakořeněného v každém z nás. Polština je navíc krásný zpěvavý jazyk a vůbec nevadí, že právě všemu nerozumíte - hlavní je pocit, který mají odpradávna všichni lidé i přes „zmatenost jazyků" stejný.

Pada, pada deszcz okropnie, kto nie wierzy, tak ten zmoknie, a ja wierze, bo to ja, padam z nieba na ten Swiat...," zpíváte si po chvíli společně s Tara Fuki nenáročný dětský popěvek. A ať už jste zamilovaní a spokojení, nebo nešťastní a osamocení, cítíte se při jejich hudbě, působící jako léčivý katalyzátor, tak nějak dobře.  

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ivan Today : Adriana Tomorrow : Ladislav After tomorrow : Lubomír

S Jakubem Špalkem nejenom o divadle...
Jarka Fricová a Eva Kolářová S Jakubem Špalkem nejenom o divadle...

Divadelním režisérům asi nikdy nepřipadnou takové ovace a nepadne tolik chvály na jejich hlav [ ... ]

Woodstock: V autě uprostřed půl miliónu lidí
Jarka Fricová Woodstock 1969

Byly tři hodiny v noci, 11. srpna 1969. Ležel jsem na pryčně v baráku B u  [ ... ]

Něco o snech
T. Navara Něco o snech (Foto: Mallory Morrison)

„Někdy si říkám, že by bylo asi lepší sny vůbec nemít.  [ ... ]

Finsko: Vřelá studenost tisíce jezer
Helena Chvojková Finské ženy jsou krásné a přátelské

Když si chcete v zimě uhnat depresi, jeďte do Finska. Mráz a tma se o to postarají.

RIP Ivan Khunt
Michael Kyselka Ivan Khunt

Na úpatí letošního roku nás opouští osobnost na&sca [ ... ]

Kurtizány z 25. Avenue
Michael Kyselka Kurtizány z 25. Avenue

Za desetiletou historií kapely se skrývá změna stylu gotiky v hardrock, odchod a návrat ztracen [ ... ]

Ananas v krvi
Petr Lisý Ananas v krvi

Je hodina po poledni. Právě jsme s Egonem vstali a po ranní očistě se pořád ještě trochu zb [ ... ]

Quo vadis, musica?
Ryška Quo vadis, musica?

Miliony let se naše modrá koule pachtí po oběžné dráze a lidské vzpomínky spřádají vlák [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...