MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
The Fall „The Fall jsou nejlepší kapelou na světě. Od roku 1976 vydali 25-35 desek (záleží na tom, kdo je počítá), každá z nich je originální a s ničím ve svém okolí nesrovnatelná...", tak znějí úvodní slova oficiální internetové prezentace skupiny, kter&aac ...

TARA FUKI - Piosenki do snu
fShare
0
Pin It

Tara Fuki se do povědomí českých posluchačů zapsaly přibližně před rokem a už ve svých úplných počátcích předvedly, že i „s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo".

Těmi dvěma kašpárky jsou v jejich případě dvě violoncella „vedeny" dvěma čistými dívčími vokály.

Zajímavé a netradiční na těchto provázcích" potom bezpochyby je, že Andrea Konstankiewicz (též Rale, Boo...) a Dorota Blahutová (ex - Lipany) zpívají všechny své i přejaté (od Krzysztofa Baczynskěho) pololidové popěvky polsky.

Na otázku, jaký styl Tara Fuki vlastně hrají, je poměrně těžké odpovědět. Kdo chce, najde si v jejich hudbě prvky vážné hudby, jiný se bude přiklánět k folklóru či k hudbě lidové a nejvíce posluchačů asi odpoví, že Tara Fuki zkrátka hrají „alternativu" - tedy něco atypického, vyjímečného, něco, co je naprosto odlišné od toho, čím jsme denně skrz masmédia krmeni.

Na debutu Tara Fuki Piosenki do snu se objevila většina písní, které si během roku na svém stále narůstajícím a hlavně spokojeném obecenstvu vyzkoušely. Ať už poklidná a uklidňující Piosenka, nebo hravá slovní hříčka v podobě písně Pada, srdce a duši rvoucí Spalilo sie, nebo klasické Tango, všechny mají v sobě cosi pravdivého. Cosi nepojmenovatelného, přesto velice pevně zakořeněného v každém z nás. Polština je navíc krásný zpěvavý jazyk a vůbec nevadí, že právě všemu nerozumíte - hlavní je pocit, který mají odpradávna všichni lidé i přes „zmatenost jazyků" stejný.

Pada, pada deszcz okropnie, kto nie wierzy, tak ten zmoknie, a ja wierze, bo to ja, padam z nieba na ten Swiat...," zpíváte si po chvíli společně s Tara Fuki nenáročný dětský popěvek. A ať už jste zamilovaní a spokojení, nebo nešťastní a osamocení, cítíte se při jejich hudbě, působící jako léčivý katalyzátor, tak nějak dobře.  

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Jáchym Today : Petra Tomorrow : Helena After tomorrow : Ludvík

JESTOFUNK- Universal Mother
Tomas Otradovec JESTOFUNK- Universal Mother

Jestofunk podruhé! Ti chlapci jsou opravdu produktivní...  Tentokrát do světa pouštějí tro [ ... ]

COMPILATION - Everybody Dance, Remixed!
Keith Kirchner COMPILATION - Everybody Dance, Remixed!

Ačkoli zde najdete pár dobrých remixů populárních disko hitů, nepochybuji, že pokud to budet [ ... ]

GUS GUS - Polydistortion
Keith Kirchner GUS GUS - Polydistortion

Tahle devítičlenná islandská partička hraje moc dobré a duchaplné melodie, co zní jako 80. [ ... ]

Chci do svého paneláčku!!!
Jana Výborná HON NA MUŽE

Každá žena chce být žádoucí. Některá se cítí  [ ... ]

Der Pendler: Rozhovor s Florianem J. Leibetsederem
Michael Kyselka

Nejdřív jen jezdíte do Korutánie a pak se z Vás stane.

Extáze a Techno scena
Ester Starmanova Extáze a Techno scena

Nejpreferovanější taneční droga. Podle většiny návště [ ... ]

Třeštění ve dvou...
Roman Dvořák Třeštění ve dvou

...ano, není-li pozdě.

Podpora plebejství jako program kryptokomunistů
Luděk Wellner Illustrace: Peca

Stačí komplexně se zamyslet nad zdánlivě odtažitými souvislostmi a dát si je do kontextu s n [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...