MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Ve spojeném světě máme šanci Globalizace připomíná Adolfa Hitlera ve 30. letech; všichni se radí, jak se k novému fenoménu postavit a on si mezitím dělá, co se mu zlíbí. Politická reprezentace České republiky není vyjímkou. ...

fShare
0
Pin It

Jesenická kapela Priessnitz má za sebou za léta svého hraní už několik hudebních poloh - přes temně gotický rock se dostala až do středoproudých, pop-rockových vln, postavených na melodických písničkách (často obohacených hostujícím smyčcovým orchestrem), jež na posledních dvou třech albech poměrně nápaditě reprezentuje. Aby toho nebylo do výčtu hudebních stylů málo, rozhodli se Priessnitz některé skladby ze svého posledního alba Zero zremixovat.

PRIESSNITZ-ZORRO - Zero.rmxsPRIESSNITZ-ZORRO - Zero.rmxsNarozdíl od Tata bojs, do jejichž řad „Termixů" se tímto činem připojili (u kterých by se ovšem dal podobný krok časem očekávat), se vzhledem k velké diferencialitě stylů vrhli tak trochu po hlavě do neznámých vod. Skok se ale vydařil a pro skalní fanoušky nebo odpůrce taneční hudby může být velice příjemným překvapením.

Na albu Zorro, jehož obal je vtipně téměř identický s obalem předchůdce Zera, je použito šest původních písní (chybí zde Lehkovážný, Turista a Zero), přičemž několik z nich hned ve více verzích. Celé ho otevírá atmosféra ranní pohody a kávy - zvuk vroucí konvice, nostalgicky stará písnička z rádia - a hlas Jaromíra Švejdíka: „Procitám, usínám, čas plyne tam a zase zpátky, chodím do práce, chodím do kina, a život, život je tak krátký..."

Oproti další verzi Rána, která je postavena vyloženě na tanečních rytmech (E.C.A. Walking up Deep rmx), je tato skladba (Blue&Clad Radio edit) jaksi minimalisticky klidná, vyrovnaná a ne natolik vzdálená atmosféře melodií samotných Priessnitz. Nejvíce coververzí má na albu skladba.

V samotách, a to hned tři - mezi dvěma tanečními vyniká prostřední, jejíž podkreslení smyčci ještě více umocňuje atmosféru. Drahá je pro větší různorodost oděná do funky rytmů, „Pedofil rmx" Malej chlapec favorizuje mezi ostatními remixy svou údernou dvoutaktovou dechovkou.

Priessnitz, respektive DJ Witch, Bullerbyne, Touchwood, The Tchendos a další na novém albu dokázali, že i v jiné hudební poloze, která je jim na první pohled na hony vzdálená, dokážou být svům způsobem zajímaví.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ladislav Today : Lubomír Tomorrow : Petr a Pavel After tomorrow : Šárka

Drsná pohlednice z Walesu
Tomáš Lachman

Caradog Prichard: Za úplňku (Volvox Globátor 2001)

Igor Ševčík; Iba si tak lietam…
Michael Kyselka Malíř Igor Ševčík

Malíř Igor Ševčík se narodil u Trenčína a do roku 1970 žil na Slovensku. [ ... ]

"Nejsem skromnej" - Lukas Pollert
Kateřina Procházková Lukas Pollert

Říká o sobě olympijský vítěz z Barcelony z roku 1992, druhý na olympiádě v Atlantě o  [ ... ]

MUKI - Cabin Fever
Keith Kirchner MUKI - Cabin Fever

Jednoduše identifikovatelný styl Cabin Fever.

Viva Mexiko!
Petra Matušinová Acapulco La Quebrada

Kde je můj kůň, co má mě nést blátem měst  a prachem cest, dělal, ž [ ... ]

ANKETA: VIKING se ptá
Michael Kyselka

Jaký je rozdíl mezi prknama divadelníma a muzikantskýma?

Jeďte pracovat do zahraničí
Joe Bodia pracovat do zahraničí

Dejte se do toho, ať už máte volný jenom jeden měsíc nebo celý ro [ ... ]

ZZZZIIIIIIIPPPPPP!
Anonymní kalhoty nahody

Vykonává-li muž svou potřebu, nesmí se některé věci uspěchat - jak je [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...