MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Mezinárodní kampaň za Tibet Přes milión Tibeťanů zemřelo za čínské okupace na následky mučení, hladu a během poprav. Více než 6 000 klášterů spolu s jejich obsahem, které jsou nenahraditelným klenotem tibetské kultury, bylo zničeno. Tibeťané jsou běžně vězněni a mučeni za to, že nenásilně vyjadřují své názory. Svoboda náboženství je vážně omezena. Jeptišky jsou brutálně zn ...

Pin It

Jesenická kapela Priessnitz má za sebou za léta svého hraní už několik hudebních poloh - přes temně gotický rock se dostala až do středoproudých, pop-rockových vln, postavených na melodických písničkách (často obohacených hostujícím smyčcovým orchestrem), jež na posledních dvou třech albech poměrně nápaditě reprezentuje. Aby toho nebylo do výčtu hudebních stylů málo, rozhodli se Priessnitz některé skladby ze svého posledního alba Zero zremixovat.

PRIESSNITZ-ZORRO - Zero.rmxsPRIESSNITZ-ZORRO - Zero.rmxsNarozdíl od Tata bojs, do jejichž řad „Termixů" se tímto činem připojili (u kterých by se ovšem dal podobný krok časem očekávat), se vzhledem k velké diferencialitě stylů vrhli tak trochu po hlavě do neznámých vod. Skok se ale vydařil a pro skalní fanoušky nebo odpůrce taneční hudby může být velice příjemným překvapením.

Na albu Zorro, jehož obal je vtipně téměř identický s obalem předchůdce Zera, je použito šest původních písní (chybí zde Lehkovážný, Turista a Zero), přičemž několik z nich hned ve více verzích. Celé ho otevírá atmosféra ranní pohody a kávy - zvuk vroucí konvice, nostalgicky stará písnička z rádia - a hlas Jaromíra Švejdíka: „Procitám, usínám, čas plyne tam a zase zpátky, chodím do práce, chodím do kina, a život, život je tak krátký..."

Oproti další verzi Rána, která je postavena vyloženě na tanečních rytmech (E.C.A. Walking up Deep rmx), je tato skladba (Blue&Clad Radio edit) jaksi minimalisticky klidná, vyrovnaná a ne natolik vzdálená atmosféře melodií samotných Priessnitz. Nejvíce coververzí má na albu skladba.

V samotách, a to hned tři - mezi dvěma tanečními vyniká prostřední, jejíž podkreslení smyčci ještě více umocňuje atmosféru. Drahá je pro větší různorodost oděná do funky rytmů, „Pedofil rmx" Malej chlapec favorizuje mezi ostatními remixy svou údernou dvoutaktovou dechovkou.

Priessnitz, respektive DJ Witch, Bullerbyne, Touchwood, The Tchendos a další na novém albu dokázali, že i v jiné hudební poloze, která je jim na první pohled na hony vzdálená, dokážou být svům způsobem zajímaví.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Jáchym Today : Petra Tomorrow : Helena After tomorrow : Ludvík

KOKO: Opice mohou mluvit
Helena Červená Koko s kotětem

Znaková řeč - prostředek porozumění lidoopům...

Ve spojeném světě máme šanci
Jaroslav Lenert Art: Psohlavci od Mathauser

Globalizace připomíná Adolfa Hitlera ve 30. letech; všichni se radí, jak se k novému fenoménu [ ... ]

Kam zmizely dobré mravy?
Jeffree Benet Mono tramvaje

Elitáři bezpochyby nastolili v historii etiky tvrdou linii. Nicméně, její základní principy n [ ... ]

Řidiči, berte nás!
Tomáš Partl Řidiči, berte nás!

Když se začátkem léta kamarádka Helena vracela vlakem domů na Moravu, zaslechla, jak se mladí [ ... ]

Studna s Čistou vodou
Jarka Fricová Katarína Krnová

Katarínu mi představil měj kamarád před několika dny. Katarína Krnová je tanečnice, cho [ ... ]

Je Radio 1 nezávislé?
Tomáš Sláma

Pražské Radio 1 se rádo nechá nazývati jedinou nezávislou, nekomerční stanicí u nás. Proč [ ... ]

Jak dlouho co trvá
Magdalena Pechová Jak dlouho co trvá

Ať chceme nebo ne, čas utíká. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že v k [ ... ]

Morcheeba: Charango
Jakub Štefanko Morcheeba: Charango

Tak by se dala označit tvorba britské hudební trojky,skládající se z bratrů Paula a Ross [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...