MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Kyber punk Václava Švankmajera aneb spontánní klika S Václavem jsme se seznámili náhodně a na velmi příhodném místě, ve střižně. Nenápadný člověk s širákem na hlavě tam právě stříhal svůj zatím jediný dokončený krátký film. V současné době také připravuje třetí výstavu svých kreseb, které nazývá kyber punkové. O kreslení, filmu a pohledu na svět očima mladého člověka, který jen tak nesedí, ale n ...

Klára Nademlýnská
fShare
0
Pin It

Klára Nademlýnská pracovala od roku 1989 v Paříži jako návrhářka a modelistka střihů. V roce 1994 představila v Praze svoji první kolekci.

Díky prezentaci na módních přehlídkách upoutala i zájem mezinárodních médií. S modely K.N. jste se mohli dříve setkat jen na módních přehlídkách a v časopisech (ELLE, HARPERS BAZAAR, Cosmopolitan, Esquire). Dnes si je můžete prohlédnout a koupit v butiku, otevřeném na Dlouhé třídě.

V kolekci podzim, zima 1998/99 byla charakteristikou čistota stylu, noblesní materiály a elegantní svůdnost modelů. Do představy o ženě se Kláře Nademlýnské promítá sklo, kámen a kov. Silueta ženy má připomínat náměty a image modernistické architektury.

(Módní fotografie)

Jak jste začínala?

Maminka vystudovala oděvní průmyslovku. Pro své zákaznice šila doma. Já jsem v tom prostředí výrůstala. Chodila jsem na oděvní průmyslovku v Praze, kde jsem se seznámila se svým manželem. Po ukončení školy jsme s manželem odjeli do Francie, kde jsme žili skoro deset let. Sedm let jsem tam pracovala pro dvě návrhářky.

Ze začátku jsme v Paříži nikoho neznali a neuměli jsme ani jeden francouzsky. Trvalo nám skoro dva roky, než jsme se seznámili s prostředím. Zpočátku jsme měli více volného času, navštěvovali jsme výstavy a kulturní akce. Ale pak začal normální pracovní kolotoč, podobně jako v Praze.

Získali jsme v Paříží mnoho zkušeností. Zjistili jsme, jak funguje módní firma, jak probíhají návrhy a přípravy, výběr a nákup látek, jejich zpracování a uvedení na trh.

Váš manžel je fotograf. Fotí i Vaše kolekce?

Ano. Máme pořád spoustu práce. Oba jsme nějakým způsobem prací posedlí a když je potřeba, pracujeme i do noci nebo přes víkend. Taková práce člověka musí bavit, musí mu být zároveň i koníčkem. Jenom tak se může někam dopracovat.

Co je typické pro kolekci Jaro - léto 1999?

Poslední sezóna před přelomem tisíciletí. Obsahuje mnoho světlých barev, hodně bílé, slonově bílé, stříbřité, kakhi zelené, pískové, přírodní béžové a holubičí šedi. Kolekci doplňuje kontrastní granátově červená, tmavě zelená, černomodrá, černočervená, černá. V kolekci se projevuje životní styl velkoměsta, prvky moderní techniky a moderní materiály. Hlavní charakteristikou této kolekce je jednoduchost, čistota stylu. Vyčištění, zametení před prahem, než vstoupíme do r. 2000. Jde o to najít v sobě rovnováhu a vyjít potom zase znovu od začátku.

Jak si představujete začátek nového století v módě?

Hlavně sportovní módu. Tu už obsahuje i jarní kolekce, o které jsme hovořily. V kolekci Podzim - zima 2000 jde o výběr dobrých pohodlných mate-riálů. Lidé musí mít z oblečení dobrý pocit, nesmí se cítit sešněrováni a nesmí se svému oblečení nijak podřizovat. Oblečení musí umožňovat volný pohyb. Pořád zůstává nádech uniformity a jednoduchosti, propojení s přírodou. Ale nejde už o naivní přírodu, je člověkem přeměněná a posunutá někam jinam. V kostce: móda sportovní a zároveň elegantní.

Jak se díváte na dnešní dobu? Vše je teď technologické, i hudba.

To se všechno v módě odráží. Rafinovanější materiály s příměsí kovových vláken a podobně. Mne technika a vývoj inspiruje, je to vzrušující motorek, který mne žene dopředu. Na druhé straně z toho mám někdy strach, jestli vše nejde dopředu až moc rychle a jestli se to ubírá tím správným směrem.

Kde ještě hledáte inspiraci?

Moje oblíbená doba je přelom století, art decor a hlavně secese. Baví mě, že dnes člověk může sáhnout do historie a posunout ji do dnešní doby, tak, jak to dnes vidíme my. Moc se mi líbí vlna anglických návrhářů během posledních tří až čtyř let. Vyšli z tradic historie a rozbourali tradiční módu. Jsou tam prvky z dřívějších dob, ale úplně převrácené a moderně pojaté.

Máte děti?

Zatím ne, ale určitě jsou v plánu.

Co byste poradila mladým lidem, kteří něco tvoří?

Hlavně aby měli vytrvalost a nenechali se otrávit prvním neúspěchem. I když jim bude někdo házet klacky pod nohy. Je důležité, aby člověk věděl, proč to dělá, aby ho tobavilo a hlavně, aby u toho vydržel.


Klara Nademlynska BOUTIQUE, Dlouha 7, 110 00 Praha 1, Tel: 0+420 2248 18 769, NADEMLYNSKA, s.r.o., U Nikolajky 29, 150 00 Praha 5, http://klaranademlynska.cz/, https://www.facebook.com/klaranademlynska.official/

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Adriana Today : Ladislav Tomorrow : Lubomír After tomorrow : Petr a Pavel

Velikonoční ošatka
Eva McLeanová Vodafone

Možná jste zaregistrovali po městě billboardy s velikonočními zajíčky! Zajíci v zimě??

Skryté poklady Evropy
Joe Bodia equal pay for equal work

Evropa byla vždy známá svou kulturní rozmanitostí, formovaná historií a geografií na multiet [ ... ]

Slavnost basi
Jan Tilinger Laos ulice

V Laosu je několik cest, jak se z města Huay Xai, provincie Bokeo, dostat do Luang-Nam Tha, města [ ... ]

Americký DJ v Praze: Tim Otis
Petra Carter Tim Otis (foto: Radio 1)

Čekala jsem kluka s walkmenem, velkou kšiltovkou a v puse americkou žvýka [ ... ]

Příběh o botách
Pavel Kropáček Příběh o botách

Speed byl čistý, bílý a když jsem ho měl v ústech mezi jazykem a  [ ... ]

Jak to chodí v tržní ekonomice
Charles Oliver The Morality of Free Markets

Kapitalistické přemlouvání vs. socialistický diktátekonomice...

Přemnožený posel nové doby
Jan Tyltyl Přemnožený posel nové doby

Moderní společnost nás vybavila dopravním prostředkem, kterému se říká auto [ ... ]

Humana People to People Movement
Marie Sommerová Humana People to People Movement

Mezinárodní organizace Humana People to People Movement byla založena v říjnu r. 1998.  [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...