MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Dopis HELE č.05 Konečně se zase po pár měsících vylíhlo nové číslo... ...

Klára Nademlýnská
fShare
0
Pin It

Klára Nademlýnská pracovala od roku 1989 v Paříži jako návrhářka a modelistka střihů. V roce 1994 představila v Praze svoji první kolekci.

Díky prezentaci na módních přehlídkách upoutala i zájem mezinárodních médií. S modely K.N. jste se mohli dříve setkat jen na módních přehlídkách a v časopisech (ELLE, HARPERS BAZAAR, Cosmopolitan, Esquire). Dnes si je můžete prohlédnout a koupit v butiku, otevřeném na Dlouhé třídě.

V kolekci podzim, zima 1998/99 byla charakteristikou čistota stylu, noblesní materiály a elegantní svůdnost modelů. Do představy o ženě se Kláře Nademlýnské promítá sklo, kámen a kov. Silueta ženy má připomínat náměty a image modernistické architektury.

(Módní fotografie)

Jak jste začínala?

Maminka vystudovala oděvní průmyslovku. Pro své zákaznice šila doma. Já jsem v tom prostředí výrůstala. Chodila jsem na oděvní průmyslovku v Praze, kde jsem se seznámila se svým manželem. Po ukončení školy jsme s manželem odjeli do Francie, kde jsme žili skoro deset let. Sedm let jsem tam pracovala pro dvě návrhářky.

Ze začátku jsme v Paříži nikoho neznali a neuměli jsme ani jeden francouzsky. Trvalo nám skoro dva roky, než jsme se seznámili s prostředím. Zpočátku jsme měli více volného času, navštěvovali jsme výstavy a kulturní akce. Ale pak začal normální pracovní kolotoč, podobně jako v Praze.

Získali jsme v Paříží mnoho zkušeností. Zjistili jsme, jak funguje módní firma, jak probíhají návrhy a přípravy, výběr a nákup látek, jejich zpracování a uvedení na trh.

Váš manžel je fotograf. Fotí i Vaše kolekce?

Ano. Máme pořád spoustu práce. Oba jsme nějakým způsobem prací posedlí a když je potřeba, pracujeme i do noci nebo přes víkend. Taková práce člověka musí bavit, musí mu být zároveň i koníčkem. Jenom tak se může někam dopracovat.

Co je typické pro kolekci Jaro - léto 1999?

Poslední sezóna před přelomem tisíciletí. Obsahuje mnoho světlých barev, hodně bílé, slonově bílé, stříbřité, kakhi zelené, pískové, přírodní béžové a holubičí šedi. Kolekci doplňuje kontrastní granátově červená, tmavě zelená, černomodrá, černočervená, černá. V kolekci se projevuje životní styl velkoměsta, prvky moderní techniky a moderní materiály. Hlavní charakteristikou této kolekce je jednoduchost, čistota stylu. Vyčištění, zametení před prahem, než vstoupíme do r. 2000. Jde o to najít v sobě rovnováhu a vyjít potom zase znovu od začátku.

Jak si představujete začátek nového století v módě?

Hlavně sportovní módu. Tu už obsahuje i jarní kolekce, o které jsme hovořily. V kolekci Podzim - zima 2000 jde o výběr dobrých pohodlných mate-riálů. Lidé musí mít z oblečení dobrý pocit, nesmí se cítit sešněrováni a nesmí se svému oblečení nijak podřizovat. Oblečení musí umožňovat volný pohyb. Pořád zůstává nádech uniformity a jednoduchosti, propojení s přírodou. Ale nejde už o naivní přírodu, je člověkem přeměněná a posunutá někam jinam. V kostce: móda sportovní a zároveň elegantní.

Jak se díváte na dnešní dobu? Vše je teď technologické, i hudba.

To se všechno v módě odráží. Rafinovanější materiály s příměsí kovových vláken a podobně. Mne technika a vývoj inspiruje, je to vzrušující motorek, který mne žene dopředu. Na druhé straně z toho mám někdy strach, jestli vše nejde dopředu až moc rychle a jestli se to ubírá tím správným směrem.

Kde ještě hledáte inspiraci?

Moje oblíbená doba je přelom století, art decor a hlavně secese. Baví mě, že dnes člověk může sáhnout do historie a posunout ji do dnešní doby, tak, jak to dnes vidíme my. Moc se mi líbí vlna anglických návrhářů během posledních tří až čtyř let. Vyšli z tradic historie a rozbourali tradiční módu. Jsou tam prvky z dřívějších dob, ale úplně převrácené a moderně pojaté.

Máte děti?

Zatím ne, ale určitě jsou v plánu.

Co byste poradila mladým lidem, kteří něco tvoří?

Hlavně aby měli vytrvalost a nenechali se otrávit prvním neúspěchem. I když jim bude někdo házet klacky pod nohy. Je důležité, aby člověk věděl, proč to dělá, aby ho tobavilo a hlavně, aby u toho vydržel.


Klara Nademlynska BOUTIQUE, Dlouha 7, 110 00 Praha 1, Tel: 0+420 2248 18 769, NADEMLYNSKA, s.r.o., U Nikolajky 29, 150 00 Praha 5, http://klaranademlynska.cz/, https://www.facebook.com/klaranademlynska.official/

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Emil Today : Vladimír Tomorrow : Jana After tomorrow : Viola

Řidiči, berte nás!
Tomáš Partl Řidiči, berte nás!

Když se začátkem léta kamarádka Helena vracela vlakem domů na Moravu, zaslechla, jak se mladí [ ... ]

THE BRIAN SETZER ORCHESTRA - The Dirty Boogie
Keith Kirchner THE BRIAN SETZER ORCHESTRA - The Dirty Boogie

Tím nejúžasnějším na Sitzerovu posledním naklonovaném „frisbee” toho, které vyšlo pře [ ... ]

Vetřelci z vlastní planety
Alan Turing Vetřelci z vlastní planety

Představte si, že se díváte na zrychlený film.

Čistý talent a určite aj veľa driny
Jeffree Benet Jason Brooks portfolio

Jak dlouho to bude trvat, než ve světě, kde fotografové mohou za své služby skromně požadova [ ... ]

Není to snadné být kráva v Evropě
Make a Moodycow happy!

Mimo Indii je to docela těžké být kráva.

Profil skupiny: Eggnoise
Jen Maxa Eggnoise

Lékařství není určeno k tomu, aby vydělávalo peníze, ale aby [ ... ]

Mantra od Dalai Lamy
Dalai Lama Dalai Lama

Krátký buddhistický pohled na život...

Z metalového fanzinu velký hudebního časopisu. Thi...
T. Navara Jarda Hudec

Díky své práci je spíše zvyklý při rozhovorech někoho zpovídat, než [ ... ]

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.