PRAVDA JE TAM VENKU: Agentura Hedonix

PRAVDA JE TAM VENKU: Agentura Hedonix
Pin It

Lidičky z Hedonixu jsem poznala při rozhovoru s DJem Incognitem, jejich residentem, kterého čas od času přivážejí z Moskvy. Nebyla to běžná schůzka, více než trancový DJ mě zaujali oni - hedonisté v pravém slova smyslu. V půdním bytě si zřídili malinký klub, jen tak, pro sebe a své přátele. Stala jsem se svědkem i mnoha ostatních vychytávek a překvapení.

Tím závěrečným byla vizitka vsunuta do mých rukou jedním z hedonistů soustavně přednášejícím o trancu: MUDr. Ondřej Sága - gynekolog. Nebyl to jeden z mnoha vtípků páchaném okolí na mé osobě s větší či menší úspěšností. Je to tak, větší část Hedonixu má co do činění s lékařskou vědou, v té či oné formě.

O několik týdnů později jsem je znovu navštívila, abych se o začínající agentuře, která se u nás snaží propagovat hudební styl trance, dozvěděla více. Se zmíněným Ondřejem se soustavně překřikoval Milan Svoboda (biolog, neurofyziolog) a sem tam pustili ke slovu Lucku Denksteinovou (porodní asistentka) Jinak pevné jádro Hedonixu.

THINK: Od kdy se datuje působení vaší agentury?

MILAN: Vznikli jsme spontánně, a to v srpnu '99.

ONDŘEJ: Přesněji - 29. srpna byla naše první akce pro veřejnost v baru Corsair.

MILAN: Každý z nás, nezávisle na sobě než došlo k našemu seznámení, žil tímto druhem zábavy. Na party pořádanou na chalupě jsme si přinesli své vychytávčičky a každý se nějakým způsobem předvedl. Zjistili jsme, že tíhneme ke stejnému nebo hodně podobnému stylu zábavy. Vlastně i profesně jsme si nějakým způsobem blízcí.

ONDŘEJ: To byl ideální záčátek. Mohli jsme udělat cokoliv, protože lidi, které jsme zvali na party na chalupu čekali oheň, písně táborových ohňů, opekání buřtů...

LUCKA: V bývalé maštali vyložené pískovcem jsme udělali klub pro 40 lidí. Tak jsme spontánně získali kolem sebe mnoho příznivců.

THINK: Pracujete každý ve svém původním oboru nebo se od naší minulé schůzky něco změnilo?

MILAN: Před rokem jsem dokončil školu a jsem vystudovaný magistr přírodních věd. Dělal jsem biologii, tedy neurofyziologii. Tohle je vlastně neurofyziologie v praxi.

ONDŘEJ: Já, na rozdíl od Milana nemůžu říct, že tohle je gynekologie v praxi, i když někdy taky. Hned na začátku jsme si řekli, že tomu necháme volný průběh, ale hlavně jsme se snažili začít to dělat tak, aby se to rozjelo a my se uživili. Protože je bláhové si myslet, že můžeš založit agenturu a rovnou vydělávat. Každý svou práci, která ho živí musel nějakým způsobem omezit, aby se to dalo zvládnout. Ale já jsem jí moc omezit nemohl, protože mám pravidelnou práci každý den a k tomu ještě služby. Je to hodně náročný. Svou práci dělám pořád dál, je mi líto nechat medicíny

THINK: Už máš zavedenou praxi.

LUCKA: Dají se skloubit obě dvě věci dohromady, ale ne ve špitále.

ONDŘEJ: Vždycky jsem věděl, že budu v životě dělat to, co mě baví a uspokojuje. V tom jsou tyto věci společný. Dělám porodnictví, protože mi to dělá radost a přináší endorfiny a různý jiný endogenní opiáty, má to smysl. Pak jsme začali dělat tohle a ty vidíš v Roxy stovky lidí, jak jsou nadšení z akce, kterou jsme udělali, a taky ti to přináší obrovské uspokojení. Rozhodl jsem se, že můj přechod bude pozvolnější než Milanův, to znamená, že mám v úmyslu odejít z porodnice a najít si práci, která mě nebude takovým způsobem časově vytěžovat.

LUCKA: Já to mám jednodušší, protože pracuji na služby a nemám pevnou pracovní dobu. Sloužím 12 hodin a pak máš dva dny volno, pak dělám celý víkend i v noci a zase mám dva dny volna. Zatím se to dá skloubit, ale do budoucna se uvidí! Ke všemu mě ta práce moc neživí.

MILAN: Myslím si, že máme relativně výhodu nebo se lišíme od jiných agentur, ve kterých jsou hudebníci nebo lidé z uměleckého, bohémského světa a já s Ondřejem jsme z akademické půdy. Máme trochu exaktnější nadhled.

THINK: Minule jsme spolu mluvili o tom, že se u nás nedostatečně propaguje trance, je tady díra. Mají tyto věci spojitost? Proto vznikl Hedonix?

ONDŘEJ: Dá se říct, že jo! A navíc naši residentní DJs, zejména jeden z nich DJ Look-E hraje trance, a to nás přivedlo k tomu, že to je ta cesta, kterou bychom se měli ubírat.

MILAN: Hlavně trance je oproti technu mnohem více tvůrčí, inteligentnější hudba.

THINK: Jaká je práce mladé agentury vedle zavedených již několik let fungujících?

ONDŘEJ: Není jednoduchý existovat vedle velkých agentur, které mají zaběhnuté mechanismy. Existují tam těsné vztahy, takový neprůhledný a oni, protože to je samozřejmě komerční záležitost, tě nepustí. Můžou se tvářit jako kamarádi, ale je to bysnys a my neprorazíme v těch konvenčních obchodních vztazích, které už tady existujou několik let. Jediný možný přístup, abychom se prosadili je, začít s něčím novým, originálním tak, aby člověk neměl na tomto poli konkurenci. V případě, že přijdeme s něčím standartním, ostatní mají před námi náskok.

THINK: Setkali jste se s tím, že vám za vaší krátkou existenci někdo „házel klacky pod nohy?"

ONDŘEJ: Klacky pod nohy přímo ne, ale mnozí používají výhodu silnějšího a toho zneužívají. Vědí, že pokud přijdeme s nějakým návrhem, musíme se přizpůsobovat jejich podmínkám, které nám dávají hodně tvrdý. Nemám z toho strach, protože máme výhodu flexibility. A navíc se nám už stalo, že jsme udělali akci a příště oni přišli za námi, protože to, co organizujeme, je zajímavý a dalo by se z toho něco vytlouct.

MILAN: Primárně to děláme pro naši zábavu, jsme nadšenci. To je nutné si přiznat!

LUCKA: Bavíme se sami, ale bavíme i lidi okolo.

THINK: Kolik je stálých členů Hedonixu?

MILAN: 5 + 5 externistů. Fun club do toho nepočítáme. Pomáhá nám spousta kamarádů, které jsme zblbli.

ONDŘEJ: Když začínáš tak musíš hledat ve svém okolí, protože je zatěžko přemlouvat velký firmy. Takže první sponzoři v našem případě byli kamarádi.

THINK: Vaše sny a budoucnost?

MILAN: Zachránit svět, odvrátit ekologickou katastrofu...

THINK: Konečně!

ONDŘEJ: Ty jsi vlastně na úplném začátku, kdy se to začíná rozbíhat. 18. března pořádáme akci v Roxy. Přišli nám nabídky i z jiných klubů. Na jaro chystáme Open Air v lokalitě na severu Prahy, kde jsou pískovny a celé prostředí je naprosto ideální.

MILAN: Propagujem trance jako takovej a zároveň tím budeme propagovat sami sebe, protože budeme dělat promotéra trancu. Na jednu stranu je to výhoda, že prosazujeme něco nového, ale bylo by dobrý, kdyby trance do budoucna byl spojován s naším jménem. Jedna věc je v médiích propagovat trance a druhá věc je propagovat Hedonix. Hedonixu musíš platit reklamu, ale trance je zajímavý sám o sobě. První fáze je pojízdný cirkus, druhá je vlastní klub.

ONDŘEJ: Hedonix má být agentura, která je promotérská. Budeme i nadále pořádat akce, ale máme v úmyslu věnovat se i reklamní činnosti, tedy reklamní agentura v rámci public relation. Druhá věc je soukromý klub, který zatím není ekonomicky možný nebo výhodný. Podnik tohoto druhu se nevyplácí, pokud nebude vnější kapitál, který to bude dotovat. Zatím to je otázka času. Měli jsme nabídky na zřízení klubu na klíč, ale zatím jsme vše odmítli.

Třetí pilíř je label, to znamená vydávání desek, kde můžeme využít našich kontaktů na 100%. U nás lisování vyjde hrozně levně, to každý ví. Prostřednictvím českého labelu, který bude mít nějaký typický zvuk, bude dostupný a bude mít vývoj, se bude trance propagovat nejlíp a budou zde hrát i jiný DJs než jen naši. A další věc - soukromý kanál, který v našich podmínkách není realný, nemáme tolik posluchačů. V rámci tohoto snu je realné usilovat o nějaký omezený vysílací čas na informačních kanálech.

MILAN: Jeden z mých osobních cílů v tvorbě Hedonixu je natáčení a videoprojekce reportáží z cest. Na našich akcích je vizuální efekt velmi důležitý.

THINK: Desky budete prodávat na domácím trhu - u Aifella, Pietra...?

ONDŘEJ: Tenhle trh je malý, takže zvolíme export. Domácí trh to neuživí.

Cold Weather, Hot Deals - Get $40 off hotel bookings

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.
Think Magazine is a grenade in the lap of journalism!

_ The Economist

 

Name Day/Svátek

Yesterday : Soňa Today : Taťána Tomorrow : Arnošt After tomorrow : Kvido

 
Drogba vs. Messi v #EpicFood kampani tureckého let...
Jeffree Benet Drogba vs. Messi in Turkish Airlines #EpicFood campaign

Už jste viděli dnes všudypřítomné reklamy turecká letecká představovat Lionel Messi? Pokud  [ ... ]

Pink Moon
Keith Kirchner Charlie One, Ohm Square

Co se stane, když smícháš spoustu Jacka Danielse, lehký marlbora a surrealistickou atmosf [ ... ]

Pomoc je tady: Rozkoše bez Rizika
Jarka Fricová Sex pracovník (Foto: Jeffree Benet)

Povídám si s paní Hanou Malinovou, výkonnou tajemnicí organizace Rozkoš bez rizika, která má [ ... ]

SCI-FI FIKCE: "V Pasti" z Vít Hradec
Vít Hradec V Pasti

Tma. Ticho. Téměř neslyšný chod strojů. Pilotní kabinu osvě [ ... ]

Adam Holý, povolání fotograf
Eva Kolářová Foto z výstava

Volba povolání: To tak vyplynulo, když jsem šel na grafárnu, tam se ukázalo, že v mém příp [ ... ]

KOKO: Opice mohou mluvit
Helena Červená Koko s kotětem

Znaková řeč - prostředek porozumění lidoopům...

Chci do svého paneláčku!!!
Jana Výborná HON NA MUŽE

Každá žena chce být žádoucí. Některá se cítí  [ ... ]

LOS AMIGOS INVISIBLE - New Sound of the Venezuelan...
Keith Kirchner New Sound of the Venezuelan Gozadera

Světová hudební nálepka Davida Byrneho má na svědomí zrození těchto „neviditelných” p [ ... ]

Phil Shöenfelt, když oční víčka oddělují noc ode d...
Jarka Fricová Phil Shöenfelt

Krátce poté, kdy jsme si byli představeni, sedíme s Philem za šatní p& [ ... ]

David Bowie - Think Časopis rozhovor
Petra Mašková David Bowie z Antonin Kratochvil

Nemá smysl znovu vysvětlovat Davidovo místo na popovém Pantheonu nebo znovu zhod [ ... ]

Český lakros
Magdalena Pechová Český lakros

Historie tohoto sportu sahá daleko do historie lidstva...

NEGATIVLAND: „Nechte nás komunikovat!"
Jeffree Benet NEGATIVLAND: „Nechte nás komunikovat!"

Dadaistický umělec Duchamp už před mnoha desetiletími poukázal na to, že vlastní proces výb [ ... ]