MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
BABE LN: Na výsluní nejznámějších pražských DJs se stále častěji objevuje jméno BABE LN. Za tímto jménem se skrývá Elen Řádová a krom toho, že skvěle hraje, také skvěle vypadá. ...

Pin It

Caradog Prichard: Za úplňku (Volvox Globátor 2001)

Velšský básník a spisovatel Caradog Prichard (1904 - 1980) patří ve své vlasti k nejuznávanějším spisovatelům.

Caradog Prichard: Za úplňkCaradog Prichard: Za úplňkTato knížka je svým způsobem raritou, neboť jde o první překlad Prichardova díla do češtiny. Patříte - li k divákům večerních filmových klubů České televize, možná vám zní tento titul povědomě.

Česká televize totiž před nedávnem uvedla filmovou verzi Prichardova románu v režii Endafa Emlyna. Prichardův román, připomínající svým laděním britské romány devatenáctého století, rozhodně není žádným pohlazením po duši. Příběh desetiletého hocha, žijícího jen se svou matkou, se začíná odvíjet na počátku první světové války.

Malé městečko ve Walesu však zůstává stranou válečného konfliktu. O jeho existenci se dovídáme jen při občasném pohybu některého z místních padlých mladíků.

Místní obyvatele mnohem více zaměstnávají každodenní starosti spojené s obživou. Jedinou možnost výdělku představují pro většinu místních mužů rozsáhlé břidlicové lomy.

Úmorná dřina , nízká mzda a každodenní stereotyp dělá z většiny chlapů agresivní pijáky, kteří si po návratu z putyk vybíjejí svoji zoufalou zlost na svých rodinách. Alespoň těchto strastí je náš anonymní vypravěč (román je napsán v první osobě) ušetřen.

Musí však bojovat s mnohem krutější životní překážkou v podobě postupující duševní choroby jeho matky, ústící do tragického závěru. Prichardova syrová výpovědì o pomalé a neúprosné ztrátě nejbližší osoby, je skutečně pochmurné čtení. Díky krajinnému rámci lesa, hor a údolí severního Walesu ale i velmi fascinující.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ilja Today : Vítězslav Tomorrow : Magdaléna After tomorrow : Libor

Barmanské kurzy
Petra Carterová

Býti dobrým barmanem, toť věru velký kumšt!

Schovat, odstranit nebo někam odeslat?
Jarka Fricová

Nedá mi to, abych se aspoňtrochu nezmínila o tom, jak jsem se zase včera otrávila vtipem na adr [ ... ]

S krásou do boje! Aneb jak nalíčit past (či obliče...
Augustýn Krátký Modelka: Žaneta Hucikova, Fotky: Michal Pavlásek

I když je nové tisíciletí teprve batolátko, jasně nám sdělil [ ... ]

Populární anomálie Marilyn Manson
Ondřej Formánek Marilyn Manson

Bylo to někdy na přelomu let 1989 a 1990, když se Brian Warner, toho času red [ ... ]

DAFT PUNK - Alive
Vlastimil Beránek DAFT PUNK - ALIVE

épřed čtyřmi lety uchvátil novátorský debut Homework dvou mlad&yac [ ... ]

Zdraví je krásné
Jarka Fricová Zdraví je krásné

Nejlepší je, samozřejmě, vypadat stále přirozeně.

Japonsko - kluby a drogy
Don Al Fonso

Jak to asi doopravdy vypadá v zemi vycházejícího slunce?

Jeden pátek v březnu
Dita Lůffelmannová Labutí rodině

Labutě jsou jediní opeřenci, kteří neunesou ztrátu druha či družky, naposledy vzlétnou co n [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...