MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Patří nesnášenliví Češi do kosmopolitní Evropy? Mnoho let uplynulo od vraždy súdánského studenta skinheads dvou českých v Praze. ...

Reklama blbne za vás
fShare
0
Pin It

Není dne abych se nesetkal s reklamou. Působí na mne doma, na ulici i v dopravním prostředku. Jediný způsob, jak se s ní nesetkat, je utéct do přírody nebo upadnout do kómatu. Nikdy mi nevadily, dokonce jsem se na ně těšil, neboť jsem se mnohdy od srdce zasmál, ale poslední dobou mám dojem, že ze mne dělá absolutního blbce.

„Bolí Vás hlava? Cítíte se unaveni?" hlásají slogany, „Tak si kupte naši vitamínovou bombu a budete zase fit! Máte rýmu, jste nachlazen(a) a škrábe Vás v krku? Žádný problém, stačí si vzít náš prášek a je po starostech. Ale musíte si koupit ten náš, protože jako jediný nedráždí žaludek!"

Tyto poutače a vpravdě „multivitamínové" produkty mají jedinou nevýhodu: vaše Já výrobek kupuje, ale tělo si vezme pouze to, co potřebuje. Má-li málo bitamínu B, ponechá si jen vitamín B. Schází-li vitamín C, zůstane v těle jen vitamín C a ostatní minerály a vitamíny které najdete na etiketě výrobku jdou z těla ven.

Je pravdou, že tělo potřebuje ke svému životu všechny látky, které pilulka obsahuje, ale takové kvantum nedokáže najednou zpracovat. Jestli mohu dát radu, tak is kupujte vitamíny zvlášť jednotlivě a vezměte si vždy jen jeden za hodinu, až bude tělo připraveno, a ten předchozí bude dostatečně zpracován. Ale nevím, jestli všechny mé zdravotní problémy vyřeší jedna pochybná pilulka. Posilovat svůj imunitní systém bych měl jinak než navštěvováním lékárny. Třeba sportem nebo otužováním.

Současný životní styl je plný spěchu a shonu. Člověk se při tom zadýchá, zpotí a jak známo pot páchne. Ale žádné strachy. Televizní reklamy nám představují deodoranty, které zamezují nejen nepříjemnému zápachu, ale (světe div se) dokonce i samotnému pocení (!).

Tak jsem pochopil sdělení jedné reklamy. Jen mi není jasné, jak se takový člověk dokáže ochladit, aby se jeho organizmus nepřehřál? Právě takovou reklama, propagující svůj výrobek jako jedinečné opatření proti pocení, považuji za zhovadilost, neboť se zde bojuje proti samotné přirozenosti biologických funkcí.

Člověk při větší námaze, nebo zvýšené teplotě okolí musí, ať chce nebo nechce, vylučovat tělenými póry a potními žlázami pot, jehož pomocí jde přebytečné teplo ven a zamezuje tak poškození organismu. Jsou to obranné mechanismy, které fungují od dob kdy náš prabiologický předek vystoupil z moře. Takže pocení nezabráníme. Možná překryjeme agresivní vůni tělesných výparů oblíbeným parfémem, ale to je tak vše. Proto člověk, který tancuje na diskotéce o stošest, a který se nepotí aby nesmrděl, musí zákonitě padnout do mdlob vlivem přehřátí. Připočteme-li k tomu všemu i požití alkoholu, tak na tanečním parketu musí zkolabovat, protože alkohol rozšiřuje cévy a díky energi vzniká teplo, které musí ven... jak jinak, než ve formě potu.

Také bych chtěl vidět ženu, která se bude smát a křepčit na diskotéce v době, které se „nejvíc obávala". Já ze své zkušenosti vím, že jestliže má žena svůj den, tak je nevrlá, protivná, občas vzteklá a je schopna zabíjet. Člověk musí v tu chvíli být milý, pozorný a zbytečně neprovokovat. Proto pochybuji, že by vložky, které jí poskytují sucho a bezpečí stačí na to, aby si nemusela navíc brát prášky proti bolesti. Jesliže se menstruace vyznačuje pouze výtokem krve, pak nemám námitek. Bohužel krevní sraženina s sebou strhává i sliznici, která se vytvářela během ovulace, a tak jsou menstruační dny velice nepříjemné a bolestivé. Na jedné mé studentské brigádě jsem pracoval s dívkou, která měla doslova křeče v podbřišku a pochybuji, že by měla ještě chuť vyrazit po práci někam ven.

Poslední dobou mám strach umývat nádobí s pomocí nových čisticích prostředků. Je pravda, že paní z reklamy se usmívá a chválí si prostředek: nejen že dokáže všechno odstranit, ale je zároveň šetrný k jejím rukám. Dokonce to neublíží ani hračce a dětským ručičkám. A to mne právě stresuje. Nevím jak je možné, aby velice agresivní prostředek, který je schopen bez větší námahy rozpustit i týden stará zaschlá vajíčka, mi nerozpustil kůži na rukou? Ona stačí samotná voda aby se mi zkrabatěla pokožka na prstech. To už klidně můžeme používat čisticí prostředky jako pěnu do koupele. S citrónovou vůní?

Máte špeky? Jste tak tlustý, že vám leze sádlo ušima? Chcete být jiní? Chcete mít dokonalou postavu? Žádné obavy pro vás, kteří máte spoustu peněz. Máme na prodej mulitfunkční posilovací přístroje, které schováte pod postel a druhý den si na ně ani nevzpomenete, a také bifidogení mléčné koktejly, po kterých je vám na zvracení a nemáte vůbec chuť na žádné jídlo. A pro ty z vás, kdo jste natolik líní než aby jste se namáhali v tělocvičně, nebo v areálu zdraví tu máme něco, co spaluje tuky a vytváří svalovou hmotu za vás.

Myostimulátory bombardují vaši tkáň sadou elekterických impulsů, takže aniž by jste se zapotili a vyvíjeli volní aktivitu, tak tělo cvičí samovolně. Ještě něco, co bude za mne jíst, chodit do práce, vyměšovat a hýbat se. Pak teprve budu konečně se svým životem spokojen. Vždyť i sex mi mohou nahradit masturbační přístroje a to jen za pár babek. Je skutečně život natolik obtížný a namáhavý, že jej musíme nahrazovat všemi možnými šidítky?

Bohužel tolik peněz nemám, a tak se spokojím s výrobky, které mne nejen uspokojí a potěší, ale zároveň díky nim ušetřím. A to tak, že si můžu navíc koupit bublifuk. Panečku to se mám. Neplatím za plastikové láhve, ale místo toho si koupím ekologické balení z měkkého polyvinylchloridu a zase ušetřím nějaké korunky navíc. Nač kupovat tři výrobky, když můžu při čtvrtém výrobku dostat pátý zadarmo?

Ale musím si je koupit najednou, jinak neušetřím. A tak to je se vším, jen mi není jasné, proč neustále chodím nakupovat pěšky, místo abych si za ušetřené paníze koupil auto a jezdil nakupovat svým novým vozem, za který bych taky ušetřil, protože bych využil speciální nabídky. Ne snad proto, že bych byl pohodlný a líný, ale proto, že když si vezmu auto a koupím toho tolik, co bych ručně nepobral, tak dosáhnu určitého bonusu a budu mít slevu! Jůha, budu bohatý!!!

Nevím jak vy, ale já už toho přesvědčování proč je zrovna tento výrobek ten pravý, mám tak akorát dost. Netrpělivě čekám, až se přeci jen někdo vzepře tomuto ubíjejícímu stereotypu a vnese se reklamního světa trochu originatility a vtipu. A co říci závěrem? Snad jen dvě věty: „Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!".

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vladimír Today : Jana Tomorrow : Viola After tomorrow : Filip

Do Meccy na house
Jarka Fricová Jaroslav "Yarda" Krampol

O tom, jak se to mění v holešovickém klubu Mecca si povídám s novým produkčním devětadvace [ ... ]

Průvodce časopisu Think dívčím oblečením na snowbo...
Joe Bodia Průvodce časopisu Think dívčím oblečením na snowboard

Přiznávám, že mám víceméně stejné pocity, jde-li o specificky ženské oblečení na snowbo [ ... ]

Zorrova Maska
Joe Bodia Zorrova Maska

Filmy jsou od toho, aby bavily, vzrušovaly, těšily a podmaňovaly si publikum. Někdy nás vyd [ ... ]

Podprsenku jsem začala nosit od desíti let
Fatin Nazmin Podprsenku jsem začala nosit od desíti let

Bylo to ponižující. Byly tu ty... VĚCI, které trčely dopředu a vc [ ... ]

Kyber punk Václava Švankmajera aneb spontánní klik...
Petra Matušinová Václav Švankmajer

S Václavem jsme se seznámili náhodně a na velmi příhodném místě, ve střižně. Nenápad [ ... ]

Pink Moon
Keith Kirchner Charlie One, Ohm Square

Co se stane, když smícháš spoustu Jacka Danielse, lehký marlbora a surrealistickou atmosf [ ... ]

Quo vadis, musica?
Ryška Quo vadis, musica?

Miliony let se naše modrá koule pachtí po oběžné dráze a lidské vzpomínky spřádají vlák [ ... ]

Japonsko - kluby a drogy
Don Al Fonso

Jak to asi doopravdy vypadá v zemi vycházejícího slunce?

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.