MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Kdybych tenkrát věděl, co vím dnes Toto je myšlenka, která mi vždy projde hlavou kdykoliv se podívám na dnešní mládež. ...

fShare
0
Pin It

Po osmi letech v České republice a bohatých zkušenostech se získáváním a obnovováním povolení k pobytu jsem se dostala do stadia, kdy už toho mám dost. Češi by se měli stydět za zpěsob, jakým funguje cizinecká policie a hlavně by měli udělat něco proto, aby se tento systém změnil.

A lidé, kteří tam pracují, by se měli hanbou propadnout. Jedna věc je donutit cizince získat třináct rězných dokumentě na to, aby se kvalifikovali k jednoletému povolení k pobytu a zcela jiná věc je vědomě prosazovat vágní systém překážek a nesrovnalostí.

Zaprvé: zbavte nás stání ve frontách a zaveďte číselný systém tak, jak to funguje třeba na Rejstříku trestě. Jaký jiný rozdíl je mezi Rejstříkem trestě a Cizineckou policií na Olšanském náměstí než to, že na cizineckou policii chodí pouze cizinci, kdežto o výpis z rejstříku trestě chodí žádat i Češi?

Jestliže měžete získávání dokumentě udělat snesitelné pro sebe, proč to neudělat i pro lidi, kteří staví vaše zdi a umývají vaše toalety? Zavedením systému "silnější přežije" Cizinecká policie jednoduše staví jednoho žadatele proti druhému. Jeden stojí ve frontě jen proto, aby byl přemožen někým agresivnějším. Fronta je většinou venku.

A zatímco v ní čekáte, zjistíte, že cizinci s konexemi a zplnomocnění Češi proklouznou jinou budovou, skrz další fronty a navštíví úředníka, který zpracuje jejich žádost, lépe řečeno až deset jejich žádostí. A kéž bych měl pravdu, když říkám AŽ deset. Měže to být i sto. Nejsou zde žádná pravidla, jen rozmary, a nikdy nevíte, jak dlouho budete muset ve frontě stát.

Ať už jsou pravidla nová nebo ne, napište přesně, co od každého z nás požadujete. Nestačí vágní papír, který vám úředník celý pohrdavě počmárá, když se pokoušíte získat povolení k pobytu. Jestliže požadujete daňové přiznání cizincě, kteří zde podnikají, proč jim to jasně neřeknete? Dokument, kterému neporozumí ani rodilý mluvčí, by měl být přepracován.

Informujte ostatní úřady, firmy, agentury a ambasády o nových regulacích a zpřístupněte je. Například je potřeba potvrzení o pojištění na jeden rok od data žádosti o vízum, ale největší Česká pojišťovna VZP pravidelně vydává kartu pojištěnce v šestiměsíčních intervalech a neměže osvědčit, že zaplatíte včas.

Je zcela jasné, že platná karta pojištěnce plus dalších 12 nebo kolik požadovaných dokumentě osvědčuje cizince zpěsobilým získat vízum. Požadováním dokumentě, které není možné běžně získat na jiných úřadech zpěsobujete nejednoznačnost.

Slovy úředníka, který se právě vrátil z krátkého a neuspokojivého oběda to znamená "zkuste to znovu a doufejte, že vám zbývá dost času na obnovení povolení k pobytu.

Většina Čechě a lidé na Olšanském náměstí odsekne, že nová pravidla srovnávají Českou republiku s ostatními evropskými státy, které všechny tyto dokumenty také požadují.

Pravda ale nezáleží na tom, zda jsou pravidla nová nebo stará - v ostatních státech mají žadatelé přístup k přesným informacím, telefonním číslěm, mají šancio si schězky předem domluvit nebo se alespoň nějakým zpěsobem zařadit do pořadníku a vyhnout se zdlouhavému čekání.

Není mým záměrem se ptát, jaké dokumenty by se měly nebo neměly požadovat, ale jak je získat a v jaké formě. Jsteli pokorný Ukrajinec, který na vše doplácí vždy, anebo skutečný zločinec, který ví, že sem nepatří, pak vám měže tento systém připadat akceptovatelný.

Ale jsteli legální podnikatel, který zaměstnává legální obyvatele a platíte české daně, proč byste měl stát ve frontě na ponižování a přemýšlet nad tím, zdali budete nucen po pěti letech podnikání v Čechách vést svou českou firmu ze zahraničí.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vítězslav Today : Magdaléna Tomorrow : Libor After tomorrow : Kristýna

Ještě k novému protidrogovému zákonu
Luděk Hrdina Ještě k novému protidrogovému zákonu

Počátkem května 1998 schválil Parlament ČR návrh tzv. protidrogového zákona.

Krása: Redaktovy Hit List
Marie Sommerová a další Krása: Redaktovy Hit List

Už jste si někdy přečetli štítek na vašem oblíbeném šampónu nebo krému?

Schovat, odstranit nebo někam odeslat?
Jarka Fricová

Nedá mi to, abych se aspoňtrochu nezmínila o tom, jak jsem se zase včera otrávila vtipem na adr [ ... ]

TV Nova - K čemu Parlament?
Petra Matušinová TV Nova - K čemu Parlament?

TV Nova se ve svých pocátcích tvárila jako nevinné díte, které rozdává zábavu. Stalo s [ ... ]

Veselý žert na sjezdovkách
Joe Bodia

V Sava Mates na misi: Watch Ben se na to znovu, prokazující Sava řidiči mají více zábavy,  [ ... ]

Mimina: NE!
Jeffree Benet Mimina: NE!

Jestli působím trochu zaujatě a hořce, nezbývá vám, než mou náladu omluvit. Mám totiž por [ ... ]

Odpolední směna Monkey Businessu
Ondřej Skalický roku skupina Monkey Business

Monkey Business se za jediný rok své existence katapultovali na vrcholek české [ ... ]

PROFIL: Umělec Petr Kratochvíl
Eva Kolářová Umělec Petr Kratochvíl

THINK: Zaměření?  [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...