MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
PROFIL: Umělec Petr Kratochvíl

THINK: Zaměření?

PETR: O klasickém zaměření nemůže být řeč, ale přiklání se spíše k abstrakci. Díla, převážně obrazy, sochy a mandaly, vytváří virtuálně se snahou zakomponovat do nich ...

Gang-ala-Basta
fShare
0
Pin It

S názvem Gang-Ala-Basta, novým projektem na domácí hudební scéně, jste se doposud mohli seznámit pouze během jejich několika málo koncertních vystoupení.

Asi hodně českých kapel jim závidělo, když tato začínající formace vystoupila letos v září v pražské Sportovní hale jako předkapela bristolských triphopových hvězd Massive Attack.

Gang-Ala-Basta sami označují svou za "trip rock" a vzhledem k současné koncertní podobě hudby Massive Attack spojující triphopové rytmy s rockově laděnými kytarami nebyla volba této předkapely od věci.

S vydáním prvního EP u malé firmy KaB Music Gang-Ala-Basta rozjíždějí intenzivnější koncertní činnost - ambice mají dle svých výroků hodně veliké. Ovšem Gang-Ala-Basta se do povědomí hudební veřejnosti nezapsali jen jako předskokani Massive Attack, ale také jako kapela "dětí slavných muzikantů".

Skutečně, tři ze šesti členů skupiny se můžou honosit známými muzikantskými příjmeními.

S prvotním nápadem založit tuto kapelu přišel Michal Pavlíček jr., který na rozdíl od svého slavného otce dal před kytarou přednost bicím a samplerům. Obdobně známá jména nesou baskytarista Adam Stivín a kytarista Milan Broum jr. Post zpěvačky obsadila Nicole Chybová, na klávesy hraje Lukáš Michal a druhým kytaristou je Jan Tulenko.

Je nutné dodat, že označení za kapelu děti slavných všichni její členové bytostně nesnášejí. Jak o tom ostatně mluví v následujícím exkluzivním rozhovoru, kterého se vedle Milana Brouma jr., Michala Pavlíčka jr. a Nicole Chybové zúčastnil také jeden ze dvou producentů kapely Tomáš Šlechtický.

THINK: Několik potomků známých muzikantů v jedné kapele, to byl při jejím zrodu úmysl nebo pouhá náhoda?

PAVLÍČEK: ,,To nebyl v žádném případě úmysl. Nápad postavit tuhle kapelu jsem měl už dávno, chtěl jsem zformovat projekt, ve kterém bych prosadil svý hudební pojetí: kombinaci samplů a živých muzikantů.

Nejdřív jsme u toho byl jen s Lukášem, našim klávesákem, po různých nezávazných setkáních v klubech a barech se k nám postupně přidali Milan, Adam a další členové kapely. Takhle nějak fungujeme přibližně osm měsíců. Jen zpěvačka Nicole přišla teprve před třemi měsíci."

BROUM: ,,V této kompletní podobě jsme odehráli vlastně jen čtyři koncerty...A jeden z nich rovnou jako předkapela Massive Attack..."

ŠLECHTICKÝ: ,,To jsme se dozvěděli vlastně až na poslední chvíli. Dlouho nebylo jasné, jestli si Massive Attack přivezou vlastní předkapelu nebo se bude vybírat z domácí scény."

PAVLÍČEK: ,,Nakonec jsme měli to štěstí zahrát si před nimi právě my. Hrát před takovými hvězdami se každému nepoštěstí."

THINK: Na plakátech stojí pod vaším názvem specifikace "triprock". Můžete tento termín trochu více rozebrat?

PAVLÍČEK: ,,Jak už jsem říkal, zajímá nás kombinace živých muzikantů s moderními elektronickými postupy. Myslím si, že to má velkou budoucnost. U nás s tím začali před pár lety Liquid Harmony a Ohm Square a teď se to v Praze podle mě rozjede ještě ve větší míře."

BROUM: ,,Ale není to jen trip hop s rockem, v naší hudbě jsou také prvky ambientu a dalších stylů."

PAVLÍČEK: ,,Jsou to takový ponurejší deprese (smích)."

THINK: Je prolínání těchto stylů výsledkem odlišného nazírání na věc každého z vás?

PAVLÍČEK: ,,Ne, tak to není. Já poslouchám, jak rockově pojatý věci, tak elektroniku..."

THINK: Tak jinak, chodíte radši na house party nebo rockové koncerty?

BROUM: ,,Když je to kvalitní, tak je mi jedno k jakýmu stylu to patří."

CHYBOVÁ: ,,Já teda na rockový koncerty nemusím. Takovým obdobím už jsem si prošla a teď chodím mnohem radši na party. Techno, jungle, drum'n'bass, to je to, co mě baví."

THINK: Jak je to s autorstvím skladeb?

PAVLÍČEK: ,,Když jsem dával kapelu dohromady, měl jsem už připravený nějaký materiál, ale finální verze skladeb jsou záležitosti celé kapely."

THINK: Neobáváte se, že na kapele ulpí stigma slávy některých vašich otců?

PAVLÍČEK: ,,Hele, rodiče jsou úplně v pohodě, ale lidi, co o tomhle pořád mluví nás štvou. Jo, uznávám, že to má svý výhody, mít tátu muzikanta, ale má to taky svoje nevýhody."

BROUM: ,,Možná nám to některý lidi nebudou věřit, ale naši rodiče dlouho ani nevěděli, jakou hudbu vlastně děláme. Tu pořádně slyšeli, až když jsme je pozvali na náš koncert do Roxy. Rádi si poslechneme hudbu našich otců, ale není pravda, že by to na tvorbu naší kapely mělo nějakej přímej vliv."

THINK: Vydali jste první ípíčko, odehráli první koncerty...kam směřují vaše ambice?

PAVLÍČEK: ,,Tohle EP mělo původně vyjít jako demo, ale když jsme na něm pracovali, rozhodli jsme se ho vydat oficiálně. Na jeho nahrávání a mixování se podílel také Dušan Vozáry. Křest proběhl 14. října v Roxy za účasti Davida Kollera.V obchodech se objeví díky distribuci Indies Records. Samozřejmě zkoušíme terén u velkých gramofirem, samozřejmě chceme vydat debutové album. Uvidíme, jak se to vyvine.

Ale nechceme zůstat lokální kapelou, chceme, aby naše hudba byla srozumitelná i v cizině. Máme rozjednané vystoupení po klubech a festivalech v Holandsku a Anglii. Na druhou stranu chceme dělat hudbu tak, aby nás to těšilo. Abychom byli spokojení sami se sebou."


- www.gangalabasta.com

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ivan Today : Adriana Tomorrow : Ladislav After tomorrow : Lubomír

Co to obnáší začít podnikat?
Stefanie Ovamannová Co to obnáší začít podnikat?

Ověřte si uskutečnitelnost svojí myšlenky [ ... ]

Igor Ševčík; Iba si tak lietam…
Michael Kyselka Malíř Igor Ševčík

Malíř Igor Ševčík se narodil u Trenčína a do roku 1970 žil na Slovensku. [ ... ]

Filmové zakázky v Čechách
Hubert Mačík Vin Diesel

Ačkoliv se roční výroba domácích celovečerních snímků  [ ... ]

Co je na umění tak zábavného?
Hakim Bey Co je na umění tak zábavného?

Umřelo Umění s dadaisty smíchy? Nebo snad k této sardonocidě došlo mnohem d&# [ ... ]

Patrik Ouředník: Europeana, Stručné dějiny dvacáté...
Barbora Gregorová

Postihnout v kostce celé dějiny 20. století, století snad nejkrvavějš& [ ... ]

LOS AMIGOS INVISIBLE - New Sound of the Venezuelan...
Keith Kirchner New Sound of the Venezuelan Gozadera

Světová hudební nálepka Davida Byrneho má na svědomí zrození těchto „neviditelných” p [ ... ]

Lepší myšlení díky chemii
S. Mielonen chytré drogy

Chytré drogy jsou všude. Živel se o nich rozepsal, Time je má na obálce a CNN přináší zprá [ ... ]

IBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5
Vlastimil BeránekIBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5

Ostrov Ibiza si už před více než deseti lety oblíbili (nejen) britšt&iacu [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...