MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
COMPILATION - Everybody Dance, Remixed! Ačkoli zde najdete pár dobrých remixů populárních disko hitů, nepochybuji, že pokud to budete poslouchat často a sami, můžete i zešílet. ...

Phil Shöenfelt a Phil Jones (foto: Zuzana Oplatková)
fShare
0
Pin It

Dva hudebníci žijící v exilu se setkali v Praze koncem roku 1999.

Ačkoli mají úplně odlišné hudební vzdělání a zkušenosti, našli dostatek společného, aby mohli spolupracovat na novém projektu, který by spojil temné bluesem ovlivněné skladby Shöenfeltovy s klasickými a avantgardními strukturami, se kterými byl zvyklý pracovat Jones.

Ani jednoznačně rockový, folkový, bluesový ani avantgardně klasický; tento projekt čerpá prvky ze všech oněch žánrů a staví z nich cosi nového.

Vedle klasické struktury Shöenfeltových skladeb, pracuje dvojice na ambientně-instrumentálních skladbách komponovaných Philem Jonesem. S rozvojem spolupráce bude na představeních těchto náladových kousků přibývat.

Phil Shöenfelt se narodil v prosinci 1952 v anglickém Bradfordu. Na kytaru začal hrát v jedenácti letech, učil se z nahrávek Delta Blues, folkových písní a rockové hudby a brzy začal psát své vlastní skladby. Hrál v několika univerzitních rockových kapelách, pak sólově ve folkových a rockových klubech ve střední Anglii, později se přestěhoval do Londýna a v letech 1976-1977 narazil na rozmáhající se punkovou scénu.

V roce 1979 se stěhuje do New Yorku a po dobu dalších pěti letech hraje v jedné kapele za druhou; nejznámější byla postpunková formace Khmer Rouge. V roce 1984 se vrátil do Londýna a znovu hrál sólo. Nahrál svůj první 12'' singl pro Marka E. Smitha (The Fall), label Cog Sinister.

Během několika dalších let spatřilo světlo světa několik CD: Backwards Crucifiction (1990); God Is The Other Side Of The Devil (1993); Live in Prague (s Tichou dohodou) (1995); Blue Highway (se Southern Cross) (1977); The Fatal Shore (s The Fatal Shore) (1997); Dead Flowers for Alice (se Southern Cross) (1999) a Real World (s Fatal Shore 2010).

Podívejte se zde na kompletní diskografii

V roce 1995 se Shöenfelt stěhuje z Londýna do Prahy a od té doby zde trvale žije, přestože intenzivně cestuje na turné do jiných evropských zemí jak s kapelou Southern Cross tak s The Fatal Shore. Phil Shöenfelt také napsal dvě knihy: autobiografickou novelu Feťácká Láska (1997) a dvojjazyčnou knihu poezie/písňových textů Zelený Hotel (1998).

Phil Jones se narodil v roce 1960 v anglickém Manchesteru. Hrát na piano a housle se začal učit v jedenácti letech a jako náctiletý začal svou profesionální kariéru cestováním po turné po Evropě a Americe s různými orchestry. Diplom z hudebního vzdělání obdržel v roce 1981 a po několik dalších let se soustředil na současnou klasickou hudbu, cestoval po Británii a Evropě s klavírním orchestrem The Nanquidno Group.

Toto těleso se zaměřovalo na hudební styl, o němž se často hovoří jako o systémové hudbě, nejznámějším představitelem je Steve Reich, Philip Glass, Michael Nyman apod. V roce 1986 získal Jones M.A. v oboru Estetika a teorie kritiky na univerzitě v Sussexu.

V rámci studia na svoji diplomovou práci napsal sérii článků o vztahu mezi hudbou, tichem a tělem publikovaných v experimentálních periodikách. V roce 1994 se přestěhoval do Francie, kde pokračoval ve své hudební kariéře hraním pro moderní taneční soubory. Od roku 1995 žije v Praze, kde komponuje a pracuje jako překladatel.


- Foto: Zuzana Oplatková. Zuzana vystudovala fotografickou školu ve švýcarském Vevey, žije v Praze a její fotky můžete najít na https://www.facebook.com.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Viola Today : Filip Tomorrow : Valdemar After tomorrow : Vilém

Udělej si sám - Jste na volné noze
Stefanie Ovamannová Jste na volné noze

Co to znamená být podnikatelem? Znamená to vést svůj vlastní podnik. Znamená to svobodu. Znam [ ... ]

Profil: Jiří X. Doležal
S Jiřím si povídaly Jaroslava Fricová a Eva Kolářová Jiří X. Doležal

Stojíme před domem, ve kterém bydlí „nejlepší pražský  [ ... ]

Máte čisté šáty?
Vera Chase "Vogue" foto z Jeffree Benet

Odùvní průmysl stojí v současnosti před zásadní otázkou: dá se dnes vůbec [ ... ]

Český lakros
Magdalena Pechová Český lakros

Historie tohoto sportu sahá daleko do historie lidstva...

P.L.U.R. - Mír, láska, jednota, respekt
Joe Bodia P.L.U.R. - Mír, láska, jednota, respekt

Všichni jsme propojeni a víte, co nás všechny spojuje? V HOUSE NATION se tomu řká  [ ... ]

ANKETA: VIKING se ptá
Michael Kyselka

Jaký je rozdíl mezi prknama divadelníma a muzikantskýma?

Pánský průvodce dárkovými balíčky
Jeffree Benet Pánský průvodce dárkovými balíčky

Pánové! My vás dobře známe. Umíme si představit, jak sháníte dárek na poslední chvíli. [ ... ]

Filmové zakázky v Čechách
Hubert Mačík Vin Diesel

Ačkoliv se roční výroba domácích celovečerních snímků  [ ... ]

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.