MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Viva Mexiko! Kde je můj kůň, co má mě nést blátem měst  a prachem cest, dělal, že se ho to už netýká, asi šel do Mexika...  Kam šel barman, teď tu stál, a chlapů houf, co s nima hrál, jen zatykač s mojí fotkou visí tu  a ostatní už jsou v Mexiku... Kde je ten chlápek, co tu spal, a ta kočka, c ...

Revizor v metro
fShare
0
Pin It

Není to tak dávno, kdy jsem nastoupila na Výtoni do druhého vozu tramvaje ubírající se směrem do Vodičkovy ulice.

Bylkrásný slunný den, sluchátky jsem si pouštěla skvělou hudbu do hlavy a na chvilku jsem byla oproštěna od veškerých civilizačních problémů, jenž se na mě obvykle snaží tlačit ze všech stran.

 Ale to už je všechno minulostí. Teď ho po pár letech znovu potkávám, svěžího, plného energie. Telefon na jeho stole nepřestává vyzvánět.

Skoro jsem nestihla revizorskou placku, se kterou mě někdo mával před obličejem. Znuděně a naprosto automaticky jsem rozevřela svou cosmic peněženku a ukázala legitku s fotkou Roberta Smitha. Revizor mi nestál za pohled, jen jsem si koutkem oka všimla jeho džínovo-plísňové bundy. Modýlek!

Trochu mě udivilo jeho přání krásného dne, to se ještě nestalo. Dál jsem se spokojeně drkocala tramvají do té doby, než se v Lazarské objevil ve dveřích řidič spolu s dvěmi rozhořčenými cestujícími z prvního vozu.

,,Platil jste někdo pokutu tomu revizorovi? Von byl totiž falešnej!" ozvalo se z úst jednoho z nich.

V zadní části se ozvala zmatená paní. Řidič, který podle dokladů od zkasírovaných lidí falešného revizora odhalil, jí doporučil, aby se obrátila na Dopravní podniky, protože on s tím nic neudělá. Scéna byla u konce a já jsem dojela tam, kam jsem potřebovala.

Ve chvilce jsem vše zařídila a vracela se zpět do redakce-nastoupila do tramvaje a usadila se na místo za řidičem. Po chvíli jsem zpozorovala několik poplašených cestujících, jak se prohledávají, aby dotěrnému revizorovi ukázali legitku. Tomu samému revizorovi v té samé hnusné bundě. Poté, co přistoupil až ke mně, všimla jsem si jeho zničeného a oprejskaného odznaku, ze kterého nebylo skoro nic poznat.

,,Nejel jste náhodou před chvílí trojkou v opačném směru?" začal náš konfliktní rozhovor.

,,Nó jel."

,,Vidíte já taky...," snažila jsem se mu vylíčit, co se stalo před několika minutami s důrazem, že věřím spíše řidiči, než jemu a žádnou legitku neukážu. Snažil se mě vyvést z omylu tím, že má služební průkaz, ale ten se dá velmi snadno falzifikovat na kopírce. Stála jsem si za svým a odmítla s ním komunikovat.

Ten člověk se rozzuřil a začal křičet: ,,Zavolám na vás policii, že jste mě napadla!" "Cože jsem vás?" Byl opravdu směšný. Remcajíc na cestující šel k řidiči, vyzvednul si nějaký list papíru, nejspíš protokol... v tom tramvaj přijela do zastávky, otevřely se dveře a on zdrhnul.

Tato příhoda mě inspirovala k tomu, abych navštívila sídlo Dopravních podniků a zjistila, jaké pravomoce mají revizoři, jaké práva mají cestující, jak se mohou bránit proti podobným ,,reizorům" i s jakou odezvou se setkají. Měla jsem připravenou spoustu dotěrných otázek, ale absolutně zbytečně. Dvě dámy v oddělení stížností a reklamací nebyly schopny a už vůbec ne ochotny mi cokoliv sdělit, načež mě nasměrovaly do vedlejší kanceláře.

Tam se vše opakovalo a já jsem tímto způsobem prošla celé patro, než jsem se ocitla u vedoucího oddělení, který ovšem nebyl přítomen.

Druhý den jsem pokus opakovala. Sice ne s velkým úspěchem, i když jsem se dozvěděla alespoň několik nepodstatných informací. Takže, Dopravní podniky zaměstnávají asi 200 revizorů, jenž musí na požádání předložit průkaz, který má shodné identifikační číslo s odznakem. V žádném případě nepřipadá v úvahu poškozený odznak, neboť jak mi bylo řečeno, DP jich mají tisíce. Revizoři nemají status veřejného činitele, ovšem jsou oprávněni zjistit totožnost cestujících.

Na mou otázku, jak tito lidé, jenž nesmějí použít fyzického kontaktu, danou situaci řeší, zněla odpověď: ,,To záleží na cestujícím, jak se zachová, ale máme to zmáknutý pomocí vysílaček. A jsme mobilní, i když většinou přijedeme pozdě." Neuvěřitelné, jsou to profíci. Další důležitým faktem je skutečnost, že cestující může zavolat policii nebo zalarmovat řidiče, při podezření na falešného revizora, jemuž hrozí trest až 11 měsíců. Poté následoval výčet paragrafů a jejich odstavců... Tento bezvýznamný rozhovor neměl smysl. Ten muž, vedoucí oddělení, je člověk na tom pravém místě. Konec!

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vladimír Today : Jana Tomorrow : Viola After tomorrow : Filip

Pražská Taneční Scéna Očima Cizích Djě: Pohodová, ...
Vlastimil Beránek Pražská Taneční Scéna Očima Cizích Djě

Usadili se v České republice a prosadili se na místní taneční scéně. Pochází z [ ... ]

MUKI - Cabin Fever
Keith Kirchner MUKI - Cabin Fever

Jednoduše identifikovatelný styl Cabin Fever.

Něco málo o... DJ Bass
Eva Kolářová DJ Bass

Think se ptá: Dá se styl Tvého hraní zakrabičkovat?

Beginer
Ditaela hřbitov

Bylo to takové mrazivé lednové odpoledne. Každým rokem v tomto pov&aacu [ ... ]

Lepší myšlení díky chemii
S. Mielonen chytré drogy

Chytré drogy jsou všude. Živel se o nich rozepsal, Time je má na obálce a CNN přináší zprá [ ... ]

Drogy a jejich (zne?) užívání
DJ Spejbl (Artist E) Drogy a jejich (zne?) užívání

Lidé užívali různé látky k ovlivnění svojí mysli od nepaměti a tento jev m [ ... ]

Drsná pohlednice z Walesu
Tomáš Lachman

Caradog Prichard: Za úplňku (Volvox Globátor 2001)

Finsko: Vřelá studenost tisíce jezer
Helena Chvojková Finské ženy jsou krásné a přátelské

Když si chcete v zimě uhnat depresi, jeďte do Finska. Mráz a tma se o to postarají.

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.