MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Mnoho povyku pro něco! Konec tisíciletí je zcela určitě velký fenomén dneška a i když se ho dočkáme až za rok, úvahy s ním spojené jsou na místě již dnes. ...

Jak se nejlépe sblížit s prknem
fShare
0
Pin It

"Největší pohoda, jakou si dokážeš představit!" pokřikovala má kamarádka Jana, když se vrátila z hor, kde se učila jezdit na prkně. Byla ve Špindlerově Mlýně na školení snowboardingu a tvářila se náramně důležitě.

"Naučí tě tamvšechno, co chceš. Já si dala U rampu (velká díra ve tvaru U vyhrabaná do sněhu v areálu Svatého Petra)! Musíš tam jet a zkusit to!"

U rampa? Všechno, po čem jsem toužila bylo sjet na prkně kopec aniž bych přitom spolykala hory sněhu. Toužila jsem umět kroužit elegantní esíčka v čerstvě napadané sněhové pokrývce a ne za sebou nechávat křivolakou stopu s četnými dírami dokazující mé pády.

Když jsem se to snažila naučit sama, získala jsem jenom frustrující zkušenost. Tak jsem se rozhodla (Jana k tomu značně přispěla) odjet do hor a nechat se vyškolit.

Vyrazila jsem do Špindlu. Je to lyžařské centrum v Krkonoších, kde sníh vydrží obvykle až do dubna a velkou část zimy je ho tam dost a dost. Zamířila jsem do Lyžařské & Snowboard školy Špindlerův Mlýn, třípatrové budovy přímo v centru Špindlu, dva domky nad sídlem Horské služby, kde je nejenom půjčovna prken, ale i nejstarší špindlovská škola snowboardingu Skolmax. Bydlí tu i instruktoři.

V horních patrech je možné se ubytovat a dopřát si i polopenzi. Druhý den ráno hned po snídani jsem se začala v recepci dožadovat instruktora. Když jsem popsala, jak jsem na tom, vlídně mě zařadili mezi další tři adeptky na mně odpovídající úrovni. Všechny začátečnice, všechny ženy.

Náš instruktor si zkontroloval naše vybavení a pak nás vytáhnul na kopec. Ve frontě na vlek jsem se ho zeptala, proč se zabývá začátečníky. Mohl by přece učit zkušené pokročilé snowboardáře nějakým zábavnm trikům.

"Miluju práci se začátečníky. Vždycky vidíš obrovskej pokrok za krátkou dobu," odpověděl. Vzpomněla jsem si na to, když jsem vzápětí padala z vleku a doufala jsem, že nebudu zářivou vyjímkou ohledně toho rychlého pokroku.

Jedna z mých kolegyň si sebou vzala videokameru a kromě toho, že chtěla, abychom natáčeli její jízdu, aby pak mohla analyzovat své nedostatky, natáčela na video i nás. Byla jsem na zadku tak často, že jsem se přistihla, jak na ní ječím: "Nemůžeš tam dát pauzu, alespoň než se zvednu?"

Všichni se smáli. "Tohle je na tom to nejlepší!" Instruktor ještě přidal. "Počkej, až za pár dní uvidíš ten rozdíl. Bude to markantnější!"

Několik dalších dní jsem strávila v instruktorově objetí, ale ne proto, že bych z něho chtěla učinit svého nastávajícího, nýbrž proto, že se tak snažil mě naučit přenášet váhu na přední nohu. Přenášení váhy je při jízdě na prkně totiž to nejdůležitější.

A přenášet váhu na přední nohu je fakt děsivé, protože už tak jedete dost rychle a naklánět se přitom ještě dopředu je jedna velká hrůza. Nakonec jsem zadržela dech a šla do toho. A hele! Nejenom, že jsem najednou mohla zastavit téměř okamžitě a namístě, ale dokonce se mi dařilo vést prkno žádoucím směrem.

Už uprostřed týdne všichni neustále mluvili o tom, jaký pokrok jsme udělaly. Jednou po večeři jsme byli všichni tak rozpumpovaní, že jsme se divoce koulovali s instruktory před Fortunou. Jak jsme tak soupeřili, kdo lépe a rychleji zamíří kouli, probudil se ve mně bojovnický duch.

Příštího rána jsem byla tak nastartovaná, že jsem se přistihla, jak se snažím být lepší než Katka, které se jízda na prkně dařila mnohem lépe než mně. Kličkovala mezi stromy? Fajn, já taky.

Šla do U rampy? No…tak dobře. Při prvním pokusu jsem nevyjela moc vysoko, ale při každém dalším nájezdu na strmou stěnu se mi zvyšovala rychlost a nakonec mě to katapultovalo tak vysoko, že jsem se na pár sekund zastavila, zírala dolů kolmo pod sebe.

Pak se prkno dalo znovu do pohybu a skončila jsem na vrcholu druhé strany oblouku. Říkala jsem, že jsem původně vůbec netoužila po nějakém akrobatickém letu nad zemí? Samozřejmě jsem nevěděla, o čem mluvím.

Jak jsem se tak houpala na rampě ze strany na stranu, nepřála jsem si nic jiného, než aby byla mnohem vyšší!

Školy snowboardingu, Špindlerův Mlýn, Krkonoše.

Lyžařské & Snowboard školy Špindlerův Mlýn

Co může být lepšího, než dovolená a k tomu dovolená na lyžích? A to vše uprostřed zasněžených plání největšího lyžařského střediska v Čechách? Aby ale byla Vaše očekávání ze sjíždění zasněžených plání vyplněna, je třeba se na ně dobře připravit. A od toho jsme tady my!

Profesionální učitelé lyžování a snowboardingu s licencí Asociace profesionálních učitelů lyžování je připraveno Vám pomocí moderní metody a výborné znalosti cizích jazyků zprostředkovat příjemný zážitek z výuky v průběhu Vaší dovolené.

Kvalifikovaní učitelé a učitelky lyžařských škol Vám rádi budou nápomocni při Vaší přípravě na bezpečné a radostné lyžování. Doufám, že budete spokojení ať už využijete nabídku naší skupinové, či individuální výuky, nebo dětskou lyžařskou školku pro Vaše děti. 

Lyžařská a snowboardová škola nabízí tyto služby:

  • skupinovou výuku
  • dětskou lyžařskou školu
  • privátní a snowboardovou výuku
  • běžecký program a lyžařskou univerzitu

Více informací: www.yellow-point.cz 

BSS Snowboard Shool

BSS Snowboard School má v současné době k dispozici půjčovnu v Areálu Sv. Petr. Půjčovna je umístěna pod Audi Ski Barem přímo v areálu a jednu ve středisku "severák" na Bedřichově, který je severně od města Liberec. 

V provozovnách si můžete zapůjčit špičkové vybavení od firem BURTON a VOLKL. Adekvátní komplety snowboardů jsou zde k dispozici, jak pro úplné začátečníky, tak pro náročnější a zkušenější jezdce. Vybavení je každoročně obměňováno. 

Více informací: www.snowboardschool.cz 

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vladimír Today : Jana Tomorrow : Viola After tomorrow : Filip

SOUTHPAW - Popsecret
Vlastimil BeránekSOUTHPAW - Popsecret

Southpaw už několik let patří k velkým nadějím pražské klubov&eacu [ ... ]

Čistý talent a určite aj veľa driny
Jeffree Benet Jason Brooks portfolio

Jak dlouho to bude trvat, než ve světě, kde fotografové mohou za své služby skromně požadova [ ... ]

TOBIÁŠ JIROUS - Hi-Fi Heroes
Barbora Gregorová Tobiáš Jirous: Hi-Fi Heroes

Tobiáš Jirous je nejen synem svých rodičů a hrdinou filmu Marcela Bystroně C [ ... ]

Mluvící maso - povídka Terry Bisson
Terry Bisson Talking Meat

Představ si... vedoucí páté výzkumné jednotky mluví s vrchním velitelem...

Krátká zpráva z Roxy
Jarka Fricová Roxy

Experimentální prostor Roxy má v současné době, potíže se svou budoucí existencí, doufejme [ ... ]

Bílí otroci za velkou louží
Honza a Vašek Bílí otroci za velkou louží

Náš příběh začal někdy koncem února 1998 po několikaměsíčním neúspěšném hl [ ... ]

Adam Holý, povolání fotograf
Eva Kolářová Foto z výstava

Volba povolání: To tak vyplynulo, když jsem šel na grafárnu, tam se ukázalo, že v mém příp [ ... ]

Zvuková vylepšení
Joe Bodia Zvuková vylepšení

Nepostradatelné součásti vybavení do 3,000 Kč...

Ostatní články
Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.