MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
O Minulosti A Současnosti Akropole S Jiřím Smrčkem Dnes přicházím na smluvenou schůzku včas. Jirku nacházím v kanceláři ve druhém patře budovy, která zvenčí nevypadá nijak lákavě. Tím více se skrývá uvnitř. ...

Umělec Petr Kratochvíl
fShare
0
Pin It

THINK: Zaměření?

PETR: O klasickém zaměření nemůže být řeč, ale přiklání se spíše k abstrakci. Díla, převážně obrazy, sochy a mandaly, vytváří virtuálně se snahou zakomponovat do nich symboliku. K výrobě mandal používá recyklované i přírodní materiály - kůry stromů a kamení, staré použité a již nepotřebné věci - plastikové láhve, disky, stavební materiály, na-příklad těsnící pěny, různé trubky, elektrikářské potřeby, silikon... Obrazy maluje olejem na plátno.

THINK: Jaký je jeho příběh?

PETR: Nikdy v životě nenavštěvoval žádný výtvarný kroužek. Při studiu na základní škole současně navštěvoval školu moderního tance, obor moderní balet. Později založil, spolu s kamarádem, soukromé taneční studio pro veřejnost. K malbě se dostal zcela ovlivněn knihou o Salvátoru Dalim. Dali jej ovlinil jako člověk, ale forma jeho tvorby je naprosto odlišná.

THINK: Kde se prezentoval?

PETR: Agentuře Lighthouse vytváří výz-dobu na taneční parties. Není to pouze dekorace, ale objekty sálající energii, předávanou lidem i do samotného prostoru. Podílí se i na dalších akcích v Roxy a Terminal Baru. Stálou expozici má v Euforii Café na Vinohradech. Při její návštěvě můžete přehlédnout světelný objekt, při jehož vytváření byla použita svatá geometrie, pěna a syntetické materiály.

THINK: Jakým způsobem pracuje?

PETR: Inspiraci nachází ve spoustě vizí, které zachytí ve svém podvědomí. Ke svým výtvorům přistupuje s posláním a snahou, aby se po dokončení staly zářiči pozitivní energie.

Netouží provokovat lidi, i když to tak může někdy vypadat, obzvlášť, snaží-li se sloučit spoustu věcí a prvků dohromady, přestože k sobě zdánlivě ne-patří. Z připraveného materiálu skládá body v předem neurčený cíl, až později je představa i cíl konkrétní. Velmi rád a často používá svatou geometrii.

THINK: Co bych o něm řekla?

PETR: Naprosto antikomerční typ, spíše duševně zaměřen. Hloubavý, naslouchající člověk, který na mě působí, jako by zatím nenašel svou cestu. Cestu, kterou povedou jeho kroky. Přemýšlí o tanečním studiu, kde by tanec sloužil jako terapie. V poslední době se na tanec dívá jako na šamanskou cestu k dosahování tranzuálních stavů. Cestování v rovinách vědomí, navštěvování různých dimenzí.

THINK: Kde se prezentuje v nejbližší době?

PETR: Jeho díla se většinou pohybují v soukrmých sbírkách přátel. V plánu je výstava, ale zatím bez termínu, místa...

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Lubomír Today : Petr a Pavel Tomorrow : Šárka After tomorrow : Jaroslava

COMPOST - One Hundred
Vlastimil Beránek COMPOST - One Hundred

Znalci klubové scény dobře ví, že Německo dalo současnému hudebn&iac [ ... ]

„Láska” a jiná sprostá slova
Tony Landis „Láska” a jiná sprostá slova

Toto je pravdivý příběh. Chodil jsemasi šest měsícě se že [ ... ]

Ako to vidím ja alebo Submisívny feminizmus
M.M. AKO TO VIDÍM JA alebo Submisívny feminizmus

Feminizmus dneška má typicky preexponovaný charakter súčasných trendov.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, získal 7 nominací C...
Film Desk Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, oscarového režiséra Mela Gibsona, je inspirovaný skutečn [ ... ]

ADAM HOLÝ - All. Transformation. Now.
Nanoru ADAM HOLÝ

Jestli existuje nějaký fotografický žánr na pomezí reklamní, do [ ... ]

Rozložený Harry (Deconstructing Harry)
Joe Bodia

Jednou do roka s přesností hodinek Woody Allen napíše, zrežíruje a obvykle i obsadí hlavn [ ... ]

Za Impotentními Hady až do Anglické zahrady
Michael Kyselka

Nejradikálnější kapela Ameriky, The Impotent Sea Snakes.

Viva la Mexico!
Pavel Jirat

Tak jsem se zase jednou vrátil ze země „machos“ a tekily. Tenhle rok jsme se rozhodli jet až  [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...