Krása a styl
fShare
0
Pin It

Následující příspěvky NEJSOU placenou inzercí, ale našimi upřímnými názory na některé nové dostupné výrobky na trhu, ačkoli by to bylo skvělé, kdybychom byli placeni za naše názory...

Text: Andrea Kísová

Několik (ne)potřebných rad, o kterých by mohli dlouze vyprávět maskéři filmových hvězd. 14 nejlepších tipů, jak ze sebe udělat někoho jiného:

Prvním krokem je setření včerejšího make-upu, na kterém se dozajista usadily částečky smogem nasáklého vzduchu, neboť se v hospodě, kde jste prokalila večer, příliš nevětralo. Teprve potom naneste podklad!

Jestliže máte nevýraznou pleť, což je po ránu normální, vyberte si nenápadný podklad a decentní zdravíčka, ať nevypadáte jako šašek!

Podklad použijte na celý obličej, včetně očních partií, nechcete-li dosáhnout vzhledu mývala. Používáte-li oční stíny, naneste před jejich aplikací průsvitný pudr. Rada je dobře míněna - upravený vzhled vydrží o něco (málo) déle.

Pole působnosti make-upu nekončí čelistí. Sahá ke spodní části krku, kde by se mělo pozvolna vytrácet. Všichni známe hollywoodskou Masku.

Třpytivé flitry aplikované na víčka očí mají tendenci shlukovat se na jedno místo, tím tvořit jednu velkou flitru. Ale na nočních partys, kam jsou vhodné, si toho nikdo nevšimne. Pokud je spatříte u někoho na obličeji přes den, například v práci, je něco v nepořádku a pro dotyčnou platí bod č. 1.

Velké oči není nutno zvýrazňovat akční barvičkou, když už chcete použít stíny, jděte do jemnějších odstínů.

V případě, že jsou vaše oči hluboko zasazené ve tváři, jste jedna z mála a okolí můžete oklamat tím, že na vnější stranu víček nanesete světlé oční stíny. Teorie: „světlá vynáší na povrch". Praxe: konkrétní záležitost jedince, co s tím udělá.

Když nemáte ústa jako Mick Jagger? Snadná pomoc. Zvýrazněte je obtáhnutím konturovací tužkou, pokud možno v jiné barvě, než jakou jste zvolili rtěnku. Výsledný efekt je zaručen.

Mezi praktické malovátka, patří neslíbatelné, nesmývatelné či dlouhotrvající rtěnky, které známe z reklamních šotů. To co výrobci zaručují, by v praxi znamenalo, že rtěnka na ústech zůstane za každých okolností, což může vaší peněženku jen potěšit.

Pokud se vám zdá, že vaše řasenka vyschla, vyhoďte ji!

Jestliže se na řasách usadily slepeniny z řasenky, platí bod číslo 10.

Je-li obsah řasenky na dně hustší, namočte ji do teplé vody, snad se rozpustí. Pokud ne, platí bod číslo 10.

Máte-li zálusk na světlejší obočí, nebojte se experimentovat! Havraní vlasy s béžovým obočím vypadají skvěle!

Nejlepší co můžete pro svůj obličej udělat, je nosit každý den sluneční brýle.


Individualita tváře - něco o zimní kráse

„Zimní vzhled tváře a nehtů je celý o neperfektnosti a realismu," uvádím názor některých kosmetických maniaků.

Text: Susanna Razová

lipsticklipstickTvrdí, že čas pro přesný a perfektní make-up je pryč a radí používat barvy k vytvoření individuálního vzhledu, aniž byste se příliš snažili. Zda-li jde pouze o jejich vrtochy, přelétavost či nejaktuálnější krok v líčení, časem uvidíme. Vybrala jsem několik jejich úletů:

Červené oči
Červenohnědá je nejžhavější barvou pro oči. Lipstick nr. 3 „Brown shiny" ve škále barev v Extenso Milano Make-up je nejzajímavější. Fialová se také vrací a metalové barvy zůstávají. Firma Clinique právě přichází s novou řadou tužek na oči s názvem Smudgesicles, které jsou v těchto odstínech.

Používejte ruce!
Umělci v oboru make-upů radili každému, aby investoval do kvalitních (znamená drahých!) štětců. Už je to minulostí. Nejoblíbenější způsob, jak se správně líčit, je použít ruce.

Šmouha a tvar
Geometrické tvary a bloky barev dodávají dramatický vzhled. Nebuďte příliš přesní, pouze rmažte barvy a konce nechte hrubé.

Matné rty a nehty
Nejnovějším trendem ve světě rtěnek jsou tmavé a zemní barvy. Klíčovou barvou je hnědá nebo ocelově fialová. Revlon „HYPNOTIC" přesně těmto požadavkům odpovídá a navíc disponuje širokým výběrem laků na nehty. Matný faktor je tuto zimu zásadní - rty a nehty se nesmí lesknout. Nevím, proč tak zásadní změny, ale něco na tom bude, neboť nejnovější kolekce firem Clinique, Max Factor či Yves Rocher tyto odstíny nabízí: kouřové, ocelově mat né odstíny hnědé nebo barvy tmavého burgundského vína.


Dr. Stuart's Botanicus

Dr. Stuart's BotanicusDr. Stuart's BotanicusProdejny Botanicus nabízí nepřeberné množství kosmetických výrobků ve velmi vkusném balení, barevné lahve, lahvičky, krabičky ladící oku vás ihned začnou svádět. Všechny produkty pocházejí z přírodních materiálů a esencí.

Prodávají kromě úžasně vonících ovocných a rostlinných mýdel (píšeme o nich o kousek dál) výrobky pro péči o vlasy a pokožku. Šampony s extraktem z červené Henny, s jalovcem a levandulí, s rozmarýnem a břízou. Kondicionéry - bylinný konicionér pro polámané a narušené vlasy.

Pleťová mléka, například mléko s bahnem mrtvého moře s bohatým obsahem minerálů, pleťové a tělové mléko s čistícím a zvlhčujícím účinkem obsahující čistý růžový olej, zklidňující mléko na nohy s mátou a výtažky z čajového stromu, pleťové mléko s bambuckým máslem. Pleťové a toaletní vody s levandulí, heřmánkem, růží, pomerančem a smyslnou vůní ylang ylang. Zajímavostí je i japonský mycí pudr - jemný čistící pudr na obličej ze semen vigny.

Na své si přijdou i kulináři, láhve s oleji a octy a koření všeho druhu v různém balení poslouží nejen výborně svému účelu, ale budou se i mimořádně esteticky vyjímat na vašich kuchyňských poličkách. Ocet česnekový (plavou v něm stroužky česneku nabodané na špejli), skořicový a jalovcový (s plovoucími kousky obou příměsí) a třeba malinový (úplně červený a koupou se v něm kousky malin). Olej houbový (na dně je mořská sůl), provensálský (s rostlinkami) a oleje se směsí bylin a koření (bazalka, tymián, rozmarýn).

Vydejte se do Ungeltu za Týnským chrámem, do Michalské ulici číslo 2.

www.botanicus.cz


schiesserschiesserPRADLO
Někdy je život veselejší, když na sobě máš jenom prádlo!

Text: Marek Šťastný

Má přítelkyně nosí spodním prádlo, jež je novinkou na domácím trhu SecondSkin od Schiesser. Na okamžik se vrátíme zpět do historie.

S koncem německo-francouzské války vzrostla poptávka, mimo jiné, po pleteném zboží, což si velmi rychle uvědomil podnikavý Jacques Schiesser a v Radolfzellu u Bodamského jezera a založil mechanickou továrnu na trikotáž Schiesser.

Nyní má tato mezinárodní marketingová společnost pole působnosti po celé Evropě a míří do Asie. Veškeré aktivity týkající se trhů ve střední a východní Evropě, zejména v Bulharsku, v Rumunsku, v Maďarsku, v Rusku, v Estonsku, v Litvě, v Lotyšsku, na Ukrajině, ve Slovinsku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku a samozřejmě u nás jsou řízeny z Prahy.

Tajemstvím a kouzlem této generace spodního prádla je perfektní souhra moderních high-tech materiálů, inovačních technik jejich zpracování a nového designu. Podle slov tvůrců, je výsledný efekt totožný, jako druhá kůže na těle, výsledným pocitem je něžné pohlazení a účinek je neomezený.

Která z vás by nechtěla být svůdná a sexy nejen při těch nejintimnějších chvilkách, ale cítit se tak po celý den? Důvodů, proč tomu tak je právě v prádle této značky a ne jiné, je několik: extrémní lehkost materiálu, nejnovější technologie zpracovaní mikrovláken, nadčasový vzhled působící zcela uvolněně, čistá linie a barevně neutrální tóny...

Novinkou příští sezóny je dámská kolekce představuje tři módní řady: Luxury, Sport, Uncover. Pro nás muže je připravena stejná kolekce a řady: Classic, Sport, Uncover a navíc nová kolekce plavek Schiesser Agua, doplněna ručníky a plážovými košilemi.

South Moravian Region: Freeport Fashion Outlet

SCHIESSER


vlastni oprava sourkuvlastni oprava sourku

Text: Dr Jaroslav Pokorný

Jednoho rána mě zavolala na pohotovost hlavní sestra a ukázala mi pacienta, který jí nechtěl popsat své potíže jinak, než že se ptal po „doktorovi, který se stará o pánské záležitosti." Pacientovi bylo okolo 40 let, byl bledý, třásl se a cítil se zjevně velmi nepříjemně. Opatrně otevřel poklopec svých kalhot a já spatřil rudou a modročernou kůži. Požádal jsem sestru, aby odešla a pacient mi pak dovolil, abych mu sundal kalhoty a slipy.

Spatřil jsem dva nebo tři metry hnilobně páchnoucí špinavé gázy omotané kolem jeho šourku, který byl napuchlý jako malý meloun a velmi citlivý. Zubatá trhlina, hnis a krev po celé levé straně šourku. Mezi hustým ochlupením, napuchlou kůží a dalšími výměty jsem spatřil rovné tmavé předměty napůl skryté pod kůží. Ptal jsem se pacienta, co to je. Odpověděl, že se před několika dny zranil u běžícího pásu v dílně, kde pracuje a tržnou ránu si sám zašil svorkovací pistolí. Tmavé předměty byly dvouapůlcentimetrové svorky.

Zrentgenovali jsme pacientův šourek, abychom svorky přesně lokalizovali, přijali pacienta do nemocnice, píchli mu protitetanovku a zavedli celkovou protibakteriální léčbu. Taky jsme ho posadili do dezinfekčního roztoku a připravili ho tak na chirurgický zákrok příštího rána. Ten spočíval v důkladném prozkoumání poranění a odstranění odumřelé kůže na levé straně šourkového vaku. Vyndali jsme osm zrezivělých svorek, odstřihli konce kůže a oživili ji. Levé varle chybělo. Zbytek spermatického kanálku, který byl v troskách, byl ošetřen a podvázán stejně tak jako ostatní žíly, takže nezůstal velký krevní výron. Postupně byly sešity všechny kanálky, žíly a kůže.

Rekonvalescence bylanezbytná a pacient byl propuštěn z nemocnice skoro až po týdnu. Ale ještě před odchodem mi svěřil celou pravdu, celý zbytek příběhu. Byl svobodný a žil sám, většinou neodcházel se svými kolegy z dílny na oběd a zůstaval tam sám. Zahájil pravidelné masturbační praktiky, držel svůj penis proti látkovému potahu běžícího pásu soustrojí.

Jednoho dne, když dosahoval orgasmu, ztratil koncentraci a naklonil se příliš blízko nad pás. Jeho šourek byl zachycen mezi kolečka a běžící pás, chlapík byl vymrštěn do vzduchu a přistál o několik metrů dále. Nevěděl, že přišel o levé varle a patrně byl příliš ohromen, aby pociťoval velkou bolest, sešil si roztržený šourek sešívačkou a pokračoval v práci. Mohu pouze předpokládat, že od této metody sebeuspokojování již upustil.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vojtěch Today : Jiří Tomorrow : Marek After tomorrow : Oto

Můj otec byl skvělej
Jaroslav Špaček Můj otec byl skvělej

Mohl sem s ním sedět u stolu a kouřit, když mi bylo deset.

Muchow k Sv. Janovi
Michael Kyselka Jan P. Muchow

2.2.2000 se dočkala premiéry adaptace Shakespearova 'Snu noci svatojánské' v Divadla Komedie.  [ ... ]

Co si počít v česku, když má člověk pocit, že se z...
Jarka Fricová

Deprese sužuje milióny lidí na světě přímo a další mili [ ... ]

Poptrash
Joe Bodia DJ Bobo

Pokud jste nestrávili posledních pět let ve stavu paranoidní deprese, zamčeni ve svém  [ ... ]

POZOR: Organizované gangy nutí ženy k prostituci v...
Jana Majerová Organizované gangy nutí ženy k prostituci v zahraničí

Stále větší počet českých žen je zločineckými gang [ ... ]

Pozor!!! Nečtěte!!!
Tomáš Partl Illustrace: Michael Lennea

Určitě znáte výhody Internetu: e-mail kamkoliv na světě, porno na WWW a možnost vlastního ex [ ... ]

Rozhovor s Tomáš Svoboda
Petr Ostrouchov Tomáš Svoboda

Student Akademie výtvarných umění v malířském ateliéru Jiřího Sopka, má ve svých 24 lete [ ... ]

Něco málo o DJ Incognito
Eva Kolářová DJ Incognito

THINK: Stál jsi u zrodu rádiové stanice Stancija 2000, jsi jejím residentním DJem a vedeš lite [ ... ]

Ostatní články