MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Starověké předvídání budoucnosti Runy jsou pradávným způsobem, jak zjistit, co pro vás přichystal osud. Umožní vám nahlédnout do blízké budoucnosti. ...

Co čekáte nás nečeká?
fShare
0
Pin It

Tento rok se pomalinku chýlí ke konci, již mťůžeme krásně odpočítávat dny do konce tohoto tisíciletí a přitom asi mnohým z vás bude vrtat hlavou, co nás to vlastně čeká v novém milleniu, copak magického se to skrývá za tou dvoutisícovkou.

Vlastně se ani neví, kdy příští millenium začne, ale už koluje spousta názorů a teorií, jakým směrem se svět bude ubírat, pokud tedy naše planeta neexploduje během onoho všemi zmiňovaného a dlouhodobě plánovaného Silvestra.

Někteří se připravují na selhání počítačů, bojí se zkrachování veškeré techniky, jiní se netrpělivě s očima dokořán těší na něco velkolepého. Já ovšem zůstávám v klidu, nic zázračného se totiž nestane. Každý čeká velký boom, avšak největší boom, který nás všechny potká, budou rány z otevírání šampaňského a střílení petard, kterých si užijeme víc než kdy jindy.

Tím to ale hasne, pokud ovšem nic nechytne, a vše ostatní zůstane nezměněné.

Pokud se 1.1.2000 ráno, v poledne či v podvečer probudíte a svět vám přijde zcela jiný, všechno se bude kolem vás točit, tak to není zázrak, ale kocovina, která zmizí a vše bude opět při starém.

Pravda, technologie se posune neskutečným tempem kupředu, počítače budou dokonalejší a dokonalejší, polovinu věcí za vás udělá nějaká chytrá mašinka, která vám bude ve všem pomáhat geniálními radami. Technologie nezná hranice možnosti, avšak co je na tom nepochopitelné?

Má to něco společného s novým milleniem?

Veškeré informace získáváme z předchozích studií, které jsou logicky s postupem času úspěšnější, dokonalejší a tudíž i rychlost a kvalita pokusů, průzkumů a vynálezů se posune očividně kupředu. Poslední výtvor je většinou nejlepší a nejpropracovanější, nehledě na obor.

Nesouvisí to s hodinou, dnem, rokem ani tisíciletím, ve kterém se právě ocitáme, je to otázka vývoje, který probíhá již po staletí. Úspěch technologie by měl být připisován historii, ne budoucnosti, ta se o nic ještě nezasloužila. Další odvětví, ve kterém se očekávají nemalé změny, je móda.

Tak tady bych se pozastavila a pořádně zakroutila hlavou. Už kroutím, až mě bolí za krkem. Opravdu si myslíte, že s přicházejícím tisíciletím všichni Calvin Kleinové, Armaniové, Vivien Westwoodové atd. budou k smrti zulíbáni múzou a jejich styl se ruku v ruce s tvořivostí začne ubírat zcela novým, okem nikdy nespatřeným, fantazií ještě nepředstaveným směrem?

Opravdu si myslíte, že jen tak, z ničeho nic po Silvestru vymyslí trend, který tu ještě nikdy, tím myslím opravdu vůbec nikdy, nebyl? Blbost, největší žvást, který mé uši kdy slyšely a mé oči si naivně myslely, že by to snad někdy i spatřily. Zajímalo by mě, kdo tuto mánii začal šířit, ale jsem pevně přesvědčena, že by z něj byl dokonalý manažer či promotér.

Takže pokud plánujete nějakou akci, doporučuji ho najít a kvalitní akci máte zaručenou. Při pohledu na poslední módní kolekce se mne zmocňuje pocit, že se na trhu neobjevuje moc novinek. Pochopitelně je každou sezónu v módě jiná barva, délka sukně, šířka kalhot, jiný styl líčení, účesů atd.

Ale většinou jde o opakování již vymyšleného, změněno je "pouze" podání. Rozhodně nechci podceňovat zručnost a práci módních návrhářů, které já osobně velmi uznávám a obdivuji, ale opravdu pochybuji, že by v příštím tisíciletí objevili novou barvu, to by se jim nepodařilo ani kdyby mohli létat časem sémo támo.

Udivují mě novinky, se kterými přicházejí, ale zásadní změny, které by lidem braly dech jako kdysi, už vytvořit nemůžou. Tato kapitola je dokonale probraná a vyčerpaná - finito.

Základní střihy, bez kterých by se švadleny neobešly, byly již vymyšleny, teď se jenom důvtipně pozměňují, což je také velmi záslužná práce, ale nic stoprocentně nového z toho vznikonout nemůže.

Vezměte si taková 60.léta, doba zkracování. Tenkrát to byl skutečně převrat v módě, převážná většin žen do té doby měla dlouhé vlasy a dlouhými sukněmi vymetaly chodníky. Možná si chtěly ušetřit práci s péčí o své vlasy a nekonečným praním věčně špinavých sukní, ale každopádně to byl zlom a od té doby se nosí sukně všech délek, jiné délky zkrátka neexistují ani v tomto ani v příštím tisíciletí.

Takže tvůrcům našich oděvů, kteří určují směr módy, nezbývá nic jiného, nežli vybírat tu správnou délku sukně pro každé období, zpestřit základní střih veškerého oblečení a všechno to s citem zkombinovat, dát dohromady téměř nemožné. Doufejme jen, že tuto úlohu budou návrháři plnit stejně tak dobře v příštím tisíciletí, jako to dělali doposud.

Jolana Izbická v jednom rozhovoru tvrdila, že millenium přinese něco nového do světa módy a FauxPas bude první, kdo nám to ukáže. Ty nové návrhy nám nepřinese ono millenium, ale módní návrháři inspirováni událostí změny tisíciletí. Neměli bychom jim brát zasloužený kredit a dát ho nějakému číslu, které samo o sobě nic neznamená.

Ovšem jedna změna, která by se mohla v příštím tisíciletí vyskytnout, mě přece jen napadá. Přesunout pozornost na muže. V minulém století se svět módy točil pouze kolem žen, pár kolekcí pro muže se každou sezónu objevilo, ale převratné množství to opravdu nebylo, a tak by si v příštím tisíciletí mohli vyměnit role.

Koneckonců, když ženy jednu sezónu nosily pánské obleky, proč by pro změnu pánové netrajdali po městě v nějakých sukýnkách nebo aspoň hodně ulítlých oblečcích? Většina módních časopisů bude pro muže a my budeme jenom přihlížet a říkat, jak moc jim to sekne.

Určitě se něco takového stane, jinak bude rok 2000, co se módy týká, pekelně nudný, a to by módní návrháři nepřenesli přes srdce. Můžou vymýšlet bláznivé kolekce a svoji extravaganci omluvit novým milleniem, příštích pár let jim zkrátka projde všechno.

Vlastně se na nové tisíciletí moc těším, jen mě kapánek mrzí, že ho nemůžu prožít celé a být u dalšího přechodu. Ale kdo ví, třeba se v tom novém milleniu stane zázrak a stanu se nesmrtelnou. Myslím, že se má fantazie začíná nekontrolovatelně ubírat opačným směrem, než jsem původně zamýšlela, a tak mi nezbývá nic jiného, než vám popřát krásné vánoce a šťastný nový rok.

A prosím vás, neblázněte, je to jen Silvestr.


- Foto: Jeffree Benet

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Ludvík Today : Bernard Tomorrow : Johana After tomorrow : Bohuslav

„Láska” a jiná sprostá slova
Tony Landis „Láska” a jiná sprostá slova

Toto je pravdivý příběh. Chodil jsemasi šest měsícě se že [ ... ]

Něco málo o DJ Incognito
Eva Kolářová DJ Incognito

THINK: Stál jsi u zrodu rádiové stanice Stancija 2000, jsi jejím residentním DJem a vedeš lite [ ... ]

Láska
Tomáš Sláma Láska

Od nepaměti vděčné téma všech umělcě. Kolik stránek papíru jí bylo zasvěceno básníky a [ ... ]

Youcef Hadj Moussa
Hynek Alt Youcef Hadj Moussa

Youcef Hadj Moussase narodil v Praze v roce 1970. Je česko-alžírského původu a část dětství [ ... ]

Prohněte si vlasy!
Michal Červen

Někam byste si zašli, alezdá se vám, že vypadáte podobně jako ta osoba na obrázku? Dostali j [ ... ]

Načeva: Hlava otevřená experimentům
Vlastimil Beránek Monika Načeva

Načeva patřila po celou druhou polovinu devadesátých let mezi nejoriginálněj [ ... ]

Patří nesnášenliví Češi do kosmopolitní Evropy?...
Luděk Hrdina Patří nesnášenliví Češi do kosmopolitní Evropy?

Mnoho let uplynulo od vraždy súdánského studenta skinheads dvou českých v Praze.

Z Climaxu do Tokya: DJ Chris Sadler
Zullu Sister (Foto: Facebook)

... aneb co dělá britský DJ v Čechách a v Japonsku?

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...