MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Bílí otroci za velkou louží Náš příběh začal někdy koncem února 1998 po několikaměsíčním neúspěšném hledání práce. Jsme dva týpci z Prahy s čerstvou maturitou, a tak asi nikomu nemusím dlouze popisovat, že sehnat práci, která nás alespoň trochu duševně naplní a totéž udělá i s naší peněženkou je téměř nemožný. ...

fShare
0
Pin It

Je to soustavný boj o zákazníka.

Při svém výletě do krkonošského Vrchlabí jsem se snažila dopídit, kde se zdejší i cizí mládež baví a co si počíná v pátek a v sobotu s načatými večery, pokud nesedí u televize nebo nejdou do kina.

Zaznamenávám tu několik večerních či nočních klubů, jeden z nich je čerstvě otevřený Exyl, který nahradil dřívější velmi příjemnou, nicméně nepříliš navštěvovanou čajovnu. Exyl je v pohodě, ale jde spíše o bar než klub s muzikou.

Rozhodnu zeptat zasvěcených. Mluvím s Michalem Drymlem (18 let) a snažím se zjistit, co je ve Vrchlabí podle jeho gusta.

„Vím asi o pěti klubech, které tu jsou, já nejradši chodím k Maxovi. Dobrej klub je taky Konírna, tam hrajou skoro stejnou muziku jako u Maxe, ale ne živé kapely.

Nedávno tam hrál jeden DJ house a bylo tam narváno. Jsou tam asi tři nebo čtyři velký místnosti a je otevřeno každý den v týdnu. Nahoře v patře je bowling. Chodí tam lidi všeho věku, od třinácti do šedesáti. Další klub Carrera je dobrý, ale není můj nejoblíbenější.

Pak Dance City Club Lyon neboli rockáč, tam jsou diskotéky, zábavy pro děti, automaty, jde to. Další místo, Kotel, je spíš restaurace než klub, ale v pátek a v sobotu pořádají diskotéky. Většinou tam chodí spíš trochu starší lidi. Živá muzika je tu jenom u Maxe. Tam je pořád narváno, hrajou DJové a sjíždí se tam hodně kapel. Chinaski, Lunetic, Kabát, 666..."

Dr. Max tedy vede. Ptám se paní Novákově, která patří ke starší generaci, jestli zná zmíněný klub. „Jo, to je drogové doupě." Chci vědět detaily a snažím se vyptat, jaké drogy myslí a jak to ví. Nedozvím se ovšem nic konkrétního, protože paní Nováková pro své tvrzení nemá žádné důkazy, v klubu nikdy nebyla, jen se tak domnívá. Prostě se to tak říká. 

Vydávám se do Harty, což je jinými slovy Vrchlabí 3, trochu zastrčené místo, kde by patrně neznalec nehledal. Uprostřed parku za železniční stanicí vévodí kulatému dvoru ohromná budova na první pohled oku příliš neladící.

Nad vstupem je velkými písmeny, které večer svítí, napsáno jméno Dr. Max. Je devět večer a lidičky se pomalu scházejí. Dnes je tu Absolutní Party s vodkou Absolut za 29 korun, soutěží a muzikou DJe Martina Malíka.

Vstupné 35 korun. Vcházím, míjím několik profesionálních členů ochranky a žasnu nad labyrintem a členitostí budovy. Hlavní scéna trochu připomíná divadlo obklopené hledištěm ze všech stran.

DJ se chystá na produkci a na velký parket promítá barevná světla. Dá mi práci se neztratit mezi několika bary, oddělenými salónky, čtyřmi kulečníkovými stoly, restauracemi a tanečními parkety.

Jsou tu tři (taneční parkety), suterén, přízemí, patro a probíhají tu souběžně tři oddělené diskotéky.

Koneckonců programový letáček Dr. Maxe uvádí: 3 diskotéky a 7 barů pod jednou střechou! Můžete tu všechno. Stát a koukat, koupit si kusové cigáro za dvě kačky, colu za 16,-, Fernet za 25,-, dát si některý z výborných džusů, třeba se nadlábnout a pořádně si zatančit.

Teorie drogového doupěte zůstává nepodložená, nemám nejmenší pocit, že by tu o něco takového šlo. Klub u Maxe bych nazvala vším jiným než drogovým doupětem. Možná spíše pohodou s vyhlídkou. Tou je železné točité schodiště, které vede od hlavního tanečního parketu do patra.

Podaří se mi zachytit toho, kdo se o klub stará. Je to Martin Jandura (35 let) a stará se o Maxe sám. Zní to neuvěřitelně? Jo, taky mi chvíli trvalo, než jsem to vstřebala. 

„Jsem tu šestým rokem a rok to mám v nájmu. Taky tu bydlím. Zaběhlo se to okamžitě, já jsem nějaké zkušenosti získal z pobytu v Kostarice, ale ani ze začátku jsem neměl vážné existenční problémy.

Ale nepopírám, že je to soustavný boj o zákazníka. Ve Vrchlabí vznikají nové kluby, ale nevím, jak se všechny uživí. Mně se to zatím daří celkem snadno, lidi prostě chodí. Klub je otevřený jenom v pátek a v sobotu, ale jako hotel budova funguje i přes týden.

Mám 22 lůžek, na osobu a noc stojí přes týden 200 korun a přes víkend 250. Spolupracuju dlouhodobě se společnostmi Absolut Vodka, Red Bull, Four Roses, Tequilla a podobně. Oni pomáhají mě, já pomáhám jim.

Program vybírám podle sebe, někdy se přikláním k žádostem, které dostanu do lidí třeba přes Internet. Každý měsíc mám živou kapelu, i když to nejde tak dobře jako dřív, protože lidé nemají peníze a kapely zdražily.

Teď plánuju na konec března Metallicu Revival, na duben Žlutého Psa. Pátky jsou tu slabší, ale soboty jsou výborný, lidé se sjíždí z okolí, Hradec Králové, Jičín, Boleslav, Nová Paka.

Minulý rok jsme se umístili v rámci republiky na druhou pozici v anketě Nejlepší diskotéka v kategorii nad 600 lidí. Doufám, že letos budeme první! (Uvidíme! Bude-li pravda, napíšeme o tom.)

Diskotéka tu znamená techno, house, rock, český věci, všechno dohromady. Záleží na lidech. DJe si vybírám z Prahy a z lokálních. Nebo z rádií Zlatá Praha a Černá Hora. Abych nezapomněl, pražský Popron Music tu dělá každý měsíc výbornou party. 

Problémy s drogama nemám. Já jsem zásadně proti drogám, když někoho objevíme, musí okamžitě ven. Ale nestává se to často. Takže vážné problémy nemáme. Vyřešeno." Svědčí o tom i heslo na propagačním a programovém letáčku klubu: Pomozte nám v boji proti drogám! 

Obdivuju Martinovo nadšení a držím mu palce. Je za tím vším obrovský kus práce a návštěvníci to zjevně oceňují. Pokud se vydáte do Krkonoš, nenechte si Dr. Maxe ujít!!!

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Jáchym Today : Petra Tomorrow : Helena After tomorrow : Ludvík

Drogy a jejich (zne?) užívání
DJ Spejbl (Artist E) Drogy a jejich (zne?) užívání

Lidé užívali různé látky k ovlivnění svojí mysli od nepaměti a tento jev m [ ... ]

Dobré ráno, Slime!
Petr Straka

Ke spánku to mělo daleko, natož pak ke sladkému spánku. Byla to krátká chvíle nevědomí hou [ ... ]

Rozhovor s Monikou Načeva a Láďa Pecha
Kamila Rozhovor s Monikou Načeva

Na počátku bylo amatérské A Studio, následovaly dva roky v Brně v Ha Divadle a mezitím začal [ ... ]

Ewan McGregor - Herec, který hraje
Graham Fuller Ewan McGregor

Během dvou let poté, kdy Ewan McGregor ztělesnil v Trainspottingu na heroinu závislého hrdinu-a [ ... ]

Mužské choutky v Čechách
Joe Bodia Mužské choutky v Čechách

Co říká českým mužům porno? Nejlepší odpovědí vám nejspíše bude ta vaše. Avšak pokud [ ... ]

Něco málo o... DJ Bass
Eva Kolářová DJ Bass

Think se ptá: Dá se styl Tvého hraní zakrabičkovat?

Pruhy a čísla v klubu Vertigo
Matěj Stránský klub Vertigo

Bylo to pozdě v noci. Rozespalý jsem škvírou nad sebou pozoroval světelné šmouhy ubíhající [ ... ]

Magicka Muzika Roniho Size uchvatila Celý svet.
Tom Constabile Roni Size

Junglový mág, Roni Size, hovoří o slučování hudby s Tomem Constabilem.

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...