MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Sláva z druhé ruky? Chtě nechtě musím přiznat, že když jsme začali s naší výpravou za kapelami, které hrají muziku kapel jiných, byla jsem trochu skeptická a podezíravá. ...

klub Vertigo
fShare
0
Pin It

Bylo to pozdě v noci. Rozespalý jsem škvírou nad sebou pozoroval světelné šmouhy ubíhající krajiny.

Řítili jsme se obrovskou rychlostí do tmy před námi. Zaposlouchával jsem se do rytmu jízdy. Vlak pravidelně nepatrně nadskakoval pokaždé, když najel na spár mezi kolejemi.

Všichni jsme mlčeli, nikoliv napjatě, spíš unaveně. Nebylo také co říci. Každý v tu chvíli trpěl sám za sebe. Tak daleko od domova a přitom vlastně doma. Seděl jsem nebo spíš pololežel schoulen do sebe a tetelil se nočním rozjímáním.

Jako vždy, když jsem cítil, že se nade mnou, nad právě přítomným okamžikem vznáší "poezie". Klidně bych plakal, kdyby na to došlo. Řítili jsme se vpřed, padali jsme do tmy. Bylo to jakoby naposled.

Dojeli jsme k velkému baráku, kde stálo plno aut.

A byly tam ty dlouhé koleje a ostrá světla do tmy a nářek a ta brána se špičatou stříškou. A všechno jsem to už tisíckrát viděl na těch fotografiích. Za padesát let tam nebude nic. Brzdy vlaku odporně zahvízdaly. Z baráku vycházelo hluboké dunění. Do toho začala potichu hrát podmanivě krásná, tklivá melodie.

Kolem se tvořily davy lidí. Nebylo jim v té tmě vidět do tváří, takže vypadali všichni stejně. Všichni byli vyholení a vyhublí, navlečení do přiléhavých pruhovaných trik nebo plandavých mundůrů stejně pruhovaných. Nesmáli se. Tlačili se v hloučku před vstupem do baráku, odkud se největší řev šířil. Všechny jsem je už kdysi viděl.

Před padesáti lety vypadali navlas stejně jako dnes.

U brány všem dali na předloktí levé ruky razítko s nápisem "Klub Vertigo", některým vytetovali modrozelené číslo. Odehrávalo se to rychle a ve zmatku.

Uvnitř bylo narváno. Nebylo slyšet vlastního slova. Nad hlavami prudce blikala barevná světla a tu a tam světelný kužel odkryl na zlomek vteřiny ze tmy čísi tvář, bolestný výraz člověka před smrtí. Zůstávaly mi před očima, jako by to byly fotografie zoufalých výkřiků.

Čas od času se z kropítek u stropu, ne nepodobných kropítkům ve sprchách, vyvalil dým, odporně páchnoucí a zaslepující. Tváře miliónů přítomných v něm navždy mizely. Řev se stupňoval a vznikala panika. Tělo na tělo a duc duc.

Potácel jsem se ze strany na stranu, jak do mě někdo neustále vrážel. Cítil jsem pot. Všichni jsme vypadali stejně, ale byl jsem jediný, kdo si toho všiml. Ostatní vychutnávali hudbu a užívali si tanec. Bylo víc než padesát let po válce.

Nedalo se to už vydržet.

Ze stropu se valily kouře dýmu nebo plynu, prudce blikající světelné paprsky dávaly všem do tváří bolest, lidé měli zavřené oči a svíjeli se jakoby v křečích. Byli jsme vyholení a pruhovaní.

Musel jsem ven. Běžel jsem po kolejích, co se po nich jezdí jen tím jedním směrem. Běžel jsem rychle a vyděšeně. Nesledoval jsem cestu. Díval jsem se na svou levou ruku. Na těch šest modrozelených číslic. Jsou vidět i ve tmě.

Budou vidět pořád, nedají se za nic na světě smýt. Znamenají všechno. Jsou navždy dědičná. Jsou číselným kódem k odhalení hádanky zvané život. Jsou telefonním číslem k Bohu. Jednou se dovolám a budu se ptát.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Petra Today : Helena Tomorrow : Ludvík After tomorrow : Bernard

Viva Mexiko!
Petra Matušinová Acapulco La Quebrada

Kde je můj kůň, co má mě nést blátem měst  a prachem cest, dělal, ž [ ... ]

DJ Bidlo - Nechci být šoumen
Petra Matušinová DJ Bidlo

DJ OO Bidlo patří v současnosti mezi nejlepší české DJe...

Kouzelný zvon
Michael Kyselka Kouzelný zvon

Pohádka nejen pro děti...

Postřehy DJ Icemana
Eva Kolářová DJ Iceman

Poslední srpnový víkend se konala v Západním Londýně gigantická hudební akce Notting Hill C [ ... ]

Phil Shöenfelt, když oční víčka oddělují noc ode d...
Jarka Fricová Phil Shöenfelt

Krátce poté, kdy jsme si byli představeni, sedíme s Philem za šatní p& [ ... ]

Proč je lepší být z ...
Think Magazine stereotypní Francouz

10 HLAVNÍCH DŮVODŮ, PROČ BÝT FRANCOUZEM: 1. Když mluvíte rychle, zníte  [ ... ]

Nebojte se Ducha, nekouše!
Luděk Wellner

Úvaha na současné společenskopolitické téma...

David Bowie - Think Časopis rozhovor
Petra Mašková David Bowie z Antonin Kratochvil

Nemá smysl znovu vysvětlovat Davidovo místo na popovém Pantheonu nebo znovu zhod [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...