Pin It

Náš svět je rozdělen na lidi kočičí a lidi psí. Tyto dva druhy jsou striktně odděleny a jen výjimečně naleznete člověka bez preferencí milujícího stejným dílem jak kočky, tak psy.

Většinou včak lidé tíhnou buď k jednomu nebo k druhému domácímu miláčkovi.

Pokud vedete rozhovor s majitelem irského setra, můžete se dozvědět že: jeho pes je naprosto ideální společník bez kterého si nedovedete představit svůj příchod domů, že v případě rodinné krize odchází na dlouhou venčící procházku psa, který mu často rozumí víc než zbytek jeho rodiny apod.

Kočku by si naopak v životě nepořídil, jelikož je to tvor vypočítavý - sice vrnivý, ale naprosto postrádající oné psí oddanosti, nelze jej dost dobře venčit a pokud zanechá tekutou či konzistnější značku např. ve vašem botníku, můžete se s ním okamžitě rozloučit anebo si na pár let přivyknout charakteristickému pachu kočičiny.

Majitelka angorské číči by vám v opačném případě vylíčila jak báječně se jí čtou romány s vrnícím mazlíčkem na klíně, jak se nemusí otravovat s venčením, jelikož její sladký tvoreček je spolehlivě naučen chodit na bedýnku a jak čistotně se chová a nenanosí žádnou špínu z venku do bytu.

Uslintaného psa by si také nikdy nepořídila, jelikož si potrpí na čistotu svého příbytku a nesnáší obrovská psí stvoření, která dovedou akorát štěkat a rozkousávat boty a jiné předměty.

Tímto jsem právě popsala základní rysy majitelů pejsků a koček. Samozřejmě existují výjimky v přístupu, ale těmi se momentálně nebudeme zaobírat.

Důležitým faktem je, že oba druhy těchto domácích zvířat většinou působí velmi pozitivně na svého najitele. Starším osamělejším lidem bývají často přímo naordinována jako součást léčby různých, i psychických nemocí.

Máte se o co starat, s čím se mazlit a rázem jako váš byt ožil novou energií. Však si všimněte, že v supermarketech, kde lze nakoupit, co lidské hrdlo ráčí, téměř vždy objevíte celý regál s nabídkou pro psí i kočičí přátele.

Psi i kočky jsou nepostradatelnou součástí našich životů. Vymýšlíme pro ně přenosky na cestování, utrácíme peníze za jejich blaho a oni se nám odvděčují svou přítomností a láskou.

Já osobně jsem člověk psí. Ačkoli jsem si v této fázi života díky omezenému prostoru pořídila kočku, nepřestávám přemýšlet nad tím, jakou rasu psa si pořídím někdy v budoucnu. Nyní bydlím s tímto plyšovým tvorem, který má schopnost vylepšovat moji náladu. Dokážu na ni celé minuty zírat, jak se nadšeně honí za svou myší atrapou a dělá u toho kotrmelce.

Největší šok mi tahle princezna způsobila, když jsem přišla na to, jak miluje vodu. Celkem netypická vlastnost u koček, kterým se právě tato tekutina stává často osudnou hned po narození... Moje kočka však tráví spoustu času u umývacího dřezu vyčkáváním, až nějaká hodná lidská ruka otočí kohoutkem.

Pak nastává její vytoužená chvilka a začne chytat padající vodu tlapkami. Ještě radši než dřez má sprchový kout. Jakmile zaslechne zvuk vody tryskající ze sprchy, okamžitě nechává svou myš na podlaze a začne se dobývat do koupelny.

Šoupací dveře pro ni nejsou až tak velkou překážkou, a tak po chvilce vidím čtyřnohý stín se zdvihnutým ocasem míhající se za sprchovým závěsem. V dalším okamžiku už leží polovinou těla ve vodě a zírá do odpadu na odtékající vodu.

V této pozici přetrvá několik minut než jí dojde, co vlastně provádí a že jí ta voda zase až tak příjemná vlastně není. Sedne si a začne sledovat stékající kapky po závěsu. S mokrýma tlapkama pak uhání z koupelny, natáhne se na čumák na kluzkých parketách a zaleze do kouta, kde se věnuje následné očistě...

Život je s domácíma mazlíčkama veselejší. Dokáží nás rozesmát i potěšit a my, tvorové lidští, se rádi svěřujeme jejich tvářím. Na vánoce by rozhodně nikdo neměl být sám, a pokud se kolem vás zrovna nevyskytuje příjemný člověk, se kterým by tyto svátky šly trávit, pořiďte si možná nějaké to zvíře.

Útulky jsou jich plné a pokud se spojí osud lidský s osudem psím či kočičím, může z toho vzniknout i jedno velké přátelství, které přináší světlo do každého života.

Ale nezapomenout - vzít k sobě živou bytost ssebou zároveň nese i zodpovědnost - a u psů a koček, kteří k člověku silně přilnou, obzvlášť.


- www.home4pets.cz
Make Your Escape, to Kutná Hora!
Allen Rogers Kutná Hora's greatest monument is the Cathedral of St Barara, built by Petr Parler the architect of St Vitus Cathedral in Prague. The elegant net vault above the central nave is supported by double flying buttresses in the French high-gothic style.

Had enough of clubbing and frying your brain with narcotics? Want to be way-out of town as the horde [ ... ]

Crash Impulse: Maybe Next Time
Keith Kirchner David Cronenberg's Crash

In many ways David Cronenberg's adaptation of J.G. Ballard's 1972 novel perfectly describes the  [ ... ]

The Honzo Files - The Saga Begins
Christopher Lord

No-one could ever have accused Lisa of being over-intellectual. That just wasn't the sort of girl sh [ ... ]

India in Prague?
Phil Abbot Govind Sahai Rajpoot of Om Centrum

Think's Phil Abbot spins chakras with Prague's reluctant guru, Govind Sahai Rajpoot.

Get out of (inner) Prague!
Katzenfutzer Okoř castle ruins

Riding the Short Bus with Katzenfutzer...

The Insider's Guide to Žižkov
Gabi Žižkov skyline painted by Peter Bill

Ahhh... Summer is almost in Prague! The city is your oyster! You can wander about merrily hopping fr [ ... ]

Prague before the truth...
Francis Pruett Old postcard from Prague

I glanced at the postcard that took two years to reach me and knew that I had to go.  

The Return of Kral Majales: The "Prague School"
Louis Armand (edited by Bil Brown) Poet Allen Ginsberg, crowned Kral Majales

On the recommendation of Jenny Smith, Bil Brown went to Czechia late in 1998, 10 years after The Vel [ ... ]

Read more...

Name Day/Svatek

Yesterday : Zlata Today : Andrea Tomorrow : Jonáš After tomorrow : Václav

Support Lesbiens nebo Support Les Biens?
Barbora Horáčková

"Hrajeme o Životě, jak nás baví, jak nás nebaví"...

5 vteřin pro lásku
LN 5 vteřin pro lásku

Krutá odplata
Má středoškolská láska a já jsme spolu na škole chodili tři roky, než jsme s [ ... ]

14 způsobů jak vzrušit ženu bez doteků
Jarka Fricová Kim, painted by Richard Martinez

Bylo nebylo. Jestliže v 16. století v Praze muž položil ruku na ženu, aniž byli formálně zas [ ... ]

Hifi hrdina naší doby.
Ondřej Skalický Tobiáš Jirous v filmu Cabriolet

Jsou dvě hodiny odpoledne, hebké dubnové slunce září optimismem.

Tvoje auto právě nevoní!
Joe Bodia Tvoje auto právě nevoní!

Někdo, kdo používá osvěžovač vzduchu ve svém bytě na tom musí být pěkně bledě... pod [ ... ]

Pivo je život!
Petra Carterová Pivovar Velké Popovice

Historie piva v českých zemích aneb kde se pivo vaří, tam se dobře daří!

Aftermath DB
Jarka Fricová Aftermath DB

Pro mne jako klasického muzikanta pojem drum'n'bass nic neznamenal.

Tak sbohem, Mejlo...
Michael Kyselka Milan Hlavsa

Nás opustil jeden z hlavních představitelů hudby někdejší druh&eac [ ... ]

Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.