Welcome to Think Magazine!

Pin It

"Dobrý den, jak se máte? Co děláte? Já se mám dobře, to víte, pořád dokola, člověk neví, kde mu hlava stojí. Slyšel jste o tý Americe? To je, co? Já vám ani nevím, co si o tom myslet, ale v podstatě je to škandál, nebo ne?

Dyť to už je pomalu jako u nás, vemte si ty skíny, jak jsou agresivní, prej už i někoho zabili, a přitom sou sami taky vožralý, tudle sem viděl, jenže voni ty cigáni holt sou taky mimo vobraz a kradou, vo politikách nemluvě… ", pak přišla rána pěstí a pak už si nic nepamatuju.

Jestli si vážíme současné situace u nás doma, v České republice, to jest míru? A o jaký jde mír? Relativní? Vše je relativní, jak říkají slaboši, v hlavě každého z nás je válka a chaos a vnější realita je jen mája, zdání, jak bulíkují chytří krišni.

A staneš-li se králíkem nebo užovkou, budeš na tom líp nebo hůř? Alespoň se zbavíš toho molochovského myšlení kolchoznického.

Bolševici zavraždili mnohokrát víc lidí než Hitler a měl-li Hitler i Lenin syphilis (ten po svém vítězství, které stejně dotovali Američané, nechal zabíjet kurtizánky, půvabné i ty méně), Stalin ho neměl, alespoň pokud svět zná. O to větší zrůda, zrůda lidská. A v mládí studoval - Islám.

Nabízí se tedy otázka, kde se bere zlo v člověku? Je dáno nám zhůry coby jedna z milostí (B)božích, bez jehož vědomí se stejně ani vlásek nepohne?

"Ale bulšit - jako že tady ten císařův vobraz visí nad náma," řekl by Švejk, ale už by pak nic nedodal, jelikož už je v nebi.

Takže další: Je v každém náboženství zakódována tendence, vektor, který předurčuje fanatické prosazování principů patřičné religie? A proč v budhismu není?

A jak se tedy postavit k něčemu tak vážnému jako je pozdní Las Vegas a zaujmout celonárodní stanovisko?

V zemi, kde jsou u moci pořád komunisti, lidi, kterým se slovo etika neřku-li svědomí neumí dotknout mozku, jelikož jsou to rovněž fanatici. Protože, kdyby to nebyli fanatici, tak by to museli bejt blbci a to oni určitě nejsou.

V zemi, která v jednom krátkém století - době kdy se vystřídají sotva tři generace - prošla třemi základními změnami, od purpuru přes krev až k sametu?

A každá ona změna ssebou přinesla rozkol, útisk a vraždy. Dnes, pravda, už převážně jen ty nájemné … a vůbec je nám lépe bez Slováků? Vždyť nacismus, hrozí - li vůbec, se projevuje hlavně v útrobách samotné vlasti.

A jde muslimům o čistotu víry, rasy anebo je to zase jen o penězích?

A Švejk si zapálí další lulku a celkem příjemně smradlavým dechem promluví: "Jó, to sem znal jednoho, kterej se nevim proč bál chodit blízko k Vltavě a ten napsal tu báseň o potopě, JÓÓÓ… Gellner se jmenoval."

Zatím se nám však na obzoru skví půdorys Hradčan. Když nezmizely ani Copperfieldovou kouzelnickou mocí, těžko na ně má nějaký Bin Laden.

Vždyť se koukněte, ten hrad přece neni z papíru… a nakonec - sme v NATO, tak co… ty už si poradili s horšíma… a oni Američani prej už dneska věděj, že to vlastně nemá bejt o pomstě… ale hlavně dobře, že se do toho nenamočila Čína…

Prosimtě, Švejku, jak ty můžeš bejt v nebi, když seš vymyšlenej?

Name Day/Svatek

Yesterday : Radana a Radan Today : Albína Tomorrow : Daniel After tomorrow : Miloslav

Krása: Redaktovy Hit List
Marie Sommerová a další Krása: Redaktovy Hit List

Už jste si někdy přečetli štítek na vašem oblíbeném šampónu nebo krému?

Přečtěte si více
Dobré ráno, Slime!
Petr Straka

Ke spánku to mělo daleko, natož pak ke sladkému spánku. Byla to krátká chvíle nevědomí hou [ ... ]

Přečtěte si více
Jak je New York?
Dan Levine Jak je New York?

New York nezažívá znovuzrození, jak tvrdí řada kritiků, ale za [ ... ]

Přečtěte si více
Co takhle dát si Salsu?
Hany Ševčíková Zakladatelka a lektorka taneční školy Salsa-Dance, Martina Anton

Martina Anton začala tancovat před dvacet tři roky, bez jakékoli dřívější taneční průpra [ ... ]

Přečtěte si více
Profil osobnosti: Niké Papadopulosová
Jen Maxa Niké Papadopulosová

Nedokážu si představit že bych jen natočila film a pak už do něj [ ... ]

Přečtěte si více
Kdybych tenkrát věděl, co vím dnes
M. Salah Toto je myšlenka, která mi vždy projde hlavou kdykoliv se podívám na dnešní mládež

Toto je myšlenka, která mi vždy projde hlavou kdykoliv se podívám na dnešní mládež.

Přečtěte si více
Vukovar
Petra Matušinová Vukovar

Válka ještě neskončila...

Přečtěte si více
Lepší je chodit pozdě
Jeffree BenetLepší je chodit pozdě

Lidem, kteří chodí včas se stávají špatné věci. To je skutečnost, o které nemá polovina  [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.