Welcome to Think Magazine!

Pin It

To bych byl asi blázen. (Nehledě na to, že by mě ihned zavřeli na pár let za schvalování trestného činu - kdepak jsi, svobodo slova?).

Souhlas s něčím takovým, je - lidsky - hnus. Utrpení, co si nejspíš neumíme představit, nevinné bezmocné oběti, tolik výkřiků, tolik nevyřčených slov, zmařené budoucnosti…

JEDEN okamžik. Jedna chvíle, co všechno změnila. Všechno. Ano všude tam sahají Spojené státy tam někde v Americe. I tam, kde byste to snad ani nečekali…

Čekání… Ten večer jsem nespal. Ta rychlost, ta smršť mě ohromila. New York hoří, obchodní centrum už není, zmatek, smrt... Zvláštní vydání novin před půlnocí, tolikrát znějící slovo válka z úst přátel i neznámých. Neuvěřitelné. A co se teď děje tam? Jak se cítí američani?

Co bude dál? Záleží všechno jenom na tom, jak se George vyspí? Obavy? Vidím jen nějakou podivnou budoucnost.

Ale válka přece nemůže být! Nebo může? Hrstka mocných, co rozhodne za miliony... Paranoia... Není to všechno jen sprostá hra? Vyrovnání nějákého směšného dluhu. Záleží těm nahoře na životě, svobodě? Záleží jim na něčem? To můžeme opravdu jenom čekat???

Čekali jste možná, jestli se v prvním "poútokovém" Sorry neobjeví nějáká lechtivá drsňárna na téma padlých dvojčat, že se zasmějete..,.jenže všechno je teď tak neskutečně skutečné… i když se tomu budeme v koutku černých duší třeba vysmívat.

Neschvaluji útok na nevinné, přesto jsem u Svatého Václava svíčku nezapálil. Kéž bych byl tak empatický, abych to dokázal. Stala se mi tam ale jedna příhoda.

Visící nápis "Obětem terorizmu" a u něj čtyři mládenci se smíchem opravují "z" na "s" (nebo naopak) ve slově "terorizmus".

Zeptal jsem se jich, jestli si nemyslí, že dělají hloupost? Jestli si nemyslí, že důležitější než pravopis není náhodou myšlenka toho všeho? Soucit? Porozumění? Účast? Prázdná slova?

Pokřikovali na mě ještě něco narážek opilců opilých nepochopením a já si uvědomil jak je česká malost obrovská. Já tady pánové mluvil o budoucnosti lidstva! U mě zmizely problémky Špidly se Zemákem.

Natož problémy s pravopisem, potažmo pivní problémy pátých cenových skupin… Zmůže něco jeden člověk?

Člověk Havel mluví v televizi a já cítím z jeho slov obavy. Je tam ale snad i naděje. Teď máme přece možnost diskutovat o dalším vývoji, teď je možnost zamyslet se nad opravdovým smyslem slov, uvidět člověka.

Nemá smysl uspokojovat zvířecí touhu po odplatě a krvi. Ale zvíře médíí je nenasytné. Dychtí po krvi a senzaci… Jen houšť... Pravda? My vám to servírujeme tak, jak to je. Omílání.

A co takhle změnit svět?

Je možné, že šlo jen o výbuch nashromážděné negativní energie. Je možné, že se otevřela i spousta té pozitivní. Je možné, že to tak všechno má být. Svět ale už bude jiný a Amerika chce odplatu, i kdyby to všechno udělal třeba Aladin...

...Zavřou mě teď možná za každé "křivé" slovo. Nebo za každé slovo? Co jestli se letadlové lodě náhodou nestrefí a válka bude globální? Co jestli zvítězí strach a násilí? Nebo malichernost? A na kom vlastně záleží, jaký svět teď bude?

Snad ne zase jen na Americe?

Jo probudit se tak z toho snu a otevřít okno na Long Islandu, zívnout si a poděkovat, že World Trade Center pořád stojí.

To by byl ráj.

Ráj???

Name Day/Svatek

Yesterday : Lucie Today : Lýdie Tomorrow : Radana a Radan After tomorrow : Albína

Necestuj Daleko: 20 hodin v Plzni
Eva Kolářová Plzeň

Plzeň má zhruba 167,472 obyvatel a rozlohou zabírá 12,500 hektarů. A co je nejdůležitější  [ ... ]

Přečtěte si více
Ještě k novému protidrogovému zákonu
Luděk Hrdina Ještě k novému protidrogovému zákonu

Počátkem května 1998 schválil Parlament ČR návrh tzv. protidrogového zákona.

Přečtěte si více
Status Quo
Thinky Status Quo

„Status quo", neměnný stav věcí, který brání v tom jaké by věci b [ ... ]

Přečtěte si více
Jak se to má s placeným vzděláním
Josef Bodia Anglo-americká univerzita

Opět jsem se setkala během svého studia na anglo-americké University s názory [ ... ]

Přečtěte si více
Kam zmizely dobré mravy?
Jeffree Benet Mono tramvaje

Elitáři bezpochyby nastolili v historii etiky tvrdou linii. Nicméně, její základní principy n [ ... ]

Přečtěte si více
Jak se tak dívám...
Michael Kyselka

Jediná věc nám všem společná je láska.

Přečtěte si více
Studna s Čistou vodou
Jarka Fricová Katarína Krnová

Katarínu mi představil měj kamarád před několika dny. Katarína Krnová je tanečnice, cho [ ... ]

Přečtěte si více
Pětka otázky s DJem Electromajkem
Joe Bodia DJ Electromajk

Tento otevřený člověk ušel za uplynulé roky dlouhou cestu, aby se stal jedním z nejpopulárn [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

  "Since 1996 Think Magazine has been a catalogue of trendiness masquerading as deep thought, featuring investigative journalism and popular news and as a sociological resource for music, art, fashion, subcultures and the occasional crazy conspiracy theory..." (In Czech & English)

Be interesting. Think.