MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Mezinárodní kampaň za Tibet Přes milión Tibeťanů zemřelo za čínské okupace na následky mučení, hladu a během poprav. Více než 6 000 klášterů spolu s jejich obsahem, které jsou nenahraditelným klenotem tibetské kultury, bylo zničeno. Tibeťané jsou běžně vězněni a mučeni za to, že nenásilně vyjadřují své názory. Svoboda náboženství je vážně omezena. Jeptišky jsou brutálně zn ...

Roxy
fShare
0
Pin It

Experimentální prostor Roxy má v současné době, potíže se svou budoucí existencí, doufejme že přechodné.

Asi je to z různých vyjádření médií už leckomu známo. Problémy vznikají hlavně díky stížnostem v okolí žijících obyvatel na hluk, který údajně způsobují v nočních hodinách návštěvníci Roxy. .

Navzdory tomu, že není, vzhledem k dalším veřejným místům v sousedství Roxy v Dlouhé ulici, možné přesně identifikovat, odkud hlučící návštěvníci přicházejí, převzala akciová společnost Roxy a Linhartova nadace patřičnou odpovědnost.

Došlo k opatřením jako zrušení "vrácenek", byla zorganizována kontrola pořádku a klidu, zejména v okolí vstupu a před klubem. Jednání s Obvodním úřadem městské části Praha 1 probíhají již několik měsíců a v současné době se zdá, že bude možné najít nějakou společnou dohodu. Konečné řešení ovšem bude na Magistrátu hl.m.

Prahy. Upřímně doufáme ve zdárný průběh, neboť Roxy je jedním z mála prostorů v Praze, kde se mohou realizovat mladí nezavedení umělci a který se soustředí na okrajovou kulturní tvorbu. Cílová skupina návštěvníků je velmi široká, lidé do klubu chodí nejenom na páteční a sobotní party, ale i na filmová a divadelní představení, která probíhají během týdne. Navštěvují nedávno otevřenou galerii v prvním patře.

Od Šárky Halaštové, představitelky Linhartovy nadace, společnosti která v Roxy realizuje velkou část svých projektů, jsme se dozvěděli, že se na nás chystá mnoho dalších příjemných záležitostí v oblasti alternativní kultury.

Linhartova nadace vytvořila v souvislosti s akcí 'Praha město kultury 2000' projekt Prostor pro otevřenou komunikaci, na který dostala certifikát od Ministerstva kultury.

V jeho rámci Nadace připraví celou řadu kulturních událostí. Bude hostit umělce z celého světa, v prvním patře nad klubem Roxy bude hostovat virtuální internetovou kavárnu Café9net, projekt Centra současného umění v Praze.

Už v tuto chvíli je v dění zainteresováno mnoho strategických partnerů.

Takže držme palce a respektujme opatření k udržení pořádku, jakkoli mohou být někdy nepříjemná. O situaci vás budeme dále informovat, ale rozhodně není potřeba ztrácet hlavu a propadat panice. Zkrátka kuřte, omdlívejte a křičte na sebe uvnitř,

Roxy za tyhle malé oběti určitě stojí!


- Foto: Jeffree Benet

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Matouš Today : Darina Tomorrow : Berta After tomorrow : Jaromír

Drogy a jejich (zne?) užívání
DJ Spejbl (Artist E) Drogy a jejich (zne?) užívání

Lidé užívali různé látky k ovlivnění svojí mysli od nepaměti a tento jev m [ ... ]

Co si počít v česku, když má člověk pocit, že se z...
Jarka Fricová

Deprese sužuje milióny lidí na světě přímo a další mili [ ... ]

Něco málo o… DJ A.L.I.
Eva Kolářová DJ A.L.I. (Fotky; Honzo)

Možná ho znáte z pravidelných středečních akcí v XT 3. Tři roky si sem chodí zahrát, ale  [ ... ]

Český lakros
Magdalena Pechová Český lakros

Historie tohoto sportu sahá daleko do historie lidstva...

Podprsenku jsem začala nosit od desíti let
Fatin Nazmin Podprsenku jsem začala nosit od desíti let

Bylo to ponižující. Byly tu ty... VĚCI, které trčely dopředu a vc [ ... ]

Byla jsem cizinkou v cizí zemi
Eva Kolářová Francie, Normandii

Nevzpomínám si, kdo přišel první s nápadem jet do Francie. Každopádně 24. & [ ... ]

DJ Bidlo - Nechci být šoumen
Petra Matušinová DJ Bidlo

DJ OO Bidlo patří v současnosti mezi nejlepší české DJe...

Mluvící maso - povídka Terry Bisson
Terry Bisson Talking Meat

Představ si... vedoucí páté výzkumné jednotky mluví s vrchním velitelem...

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...