MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Tobiáš Jirous Tobiáš: Pamatuješ si ještě jak jsem ti kdysi dávno, v Terminal Baru, říkal, že bych si chtěl zahrát v nějakěm filmu a pak natočit desku ... ...

ANDY SMITH - The Document
fShare
0
Pin It

Co mě nejvíc bere na albu „The Document” DJe Andyho Smithe z Portishead, nejšílenějšího mixového CD, které se kdy dostalo na trh prostřednictvím velkých (a pravděpodobně i malých) distribučních firem, je jak hladce Smith přechází z Marvina Gaye „T Plays It Cool” do Toma Jonese „Looking Out of My Window”, nebo z „The Adventure of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel” do verze písničky „Sitting on the Dock of the Bay” v podání Peggy Lee.

Takovým DJem jsem si představoval, že budu, když jsem se prvně začal učit mixovat. Znechucen nekonečným posloucháním stejných věcí Klubu X, měl jsem v úmyslu využít svůj směšně eklektický hudební vkus a roztočit ty nejbláznivější, ze všech možných kusů slepené, mixy. Chyba lávky.

Když zjistíte jak těžké je smíchat dvě desky dokonce ze stejného žánru, začnete chápat, proč sotva kdy v klubech slyšíte nějaký bezuzdný eklekticismus. Elektronická taneční hudba dominuje tanečním parketům proto, že je prostě... elektronická. Nebo, abychom byli na chvíli technicky přesní, protože elektronická hudba je kvantovaná. To znamená, že všechny hrané noty připadají na jim nejbližší daný beat a udržují stejnou rytmickou pozici po celou skladbu.

Věci, které hrají obyčejní hloupí lidé, jsou však nutně trochu mimo přesné beaty (nebo hodně podle schopností muzikanta), čímž se míchání beatů u dvou takových desek stává neuvěřitelně obtížným. Nicméně není to nemožné. A právě Andy Smith to dokazuje. Velmi obdivuji zručnost, se kterou míchá Jeru the Damaja do Meters a dál do James Gang. Víte (nebo byste měli vědět) jak zní „Cissy Strut”, ale nikdy jste ji neslyšeli vmíchanou do „Funk #49” a „Come Clean”?

A v tom právě pro mě spočívá kouzlo alba „The Document”. Není třeba říkat, že obdivuji už fakt, že Smith o těhle deskách ví a dal si práci zjistit, jestli půjdou dohromady. DJové jsou často silně krátkozraká parta a je osvěžující slyšet někoho s tak hltavým zápalem pro muziku. Je tu ale jeden zásadní element, o kterém jsem se dosud zapoměl zmínit, přísada, se kterou se každý DJ hodně potýká - publikum.

Pořád si nejsem jistý jak dobře se na „The Document” tancuje. Otázka je, najde si Smith publikum? Tím nechci říci, že sám jaksi neexistuju. Kdyby mi někdo dupl na kuří oko, řekl bych, že by to mohlo docela zafungovat na mejdanu časopisu Grand Royal (pozn.: vydavateli jsou Beastie Boys a jedná se o úlet) Beasties & Co. by rozjela kýčovitost Peggy Lee a groove kapely Meters, který se Beastie Boys pokusili napodobit na „Check Your Head”.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Havel Today : Hedvika Tomorrow : Lukáš After tomorrow : Michaela

Tribal Drift Pražský Adventure
Pavla Machálková

Australskou kapelu Tribal Drift snad není třeba představovat. Do Prahy přijeli v rámci [ ... ]

Něco málo o DJ Incognito
Eva Kolářová DJ Incognito

THINK: Stál jsi u zrodu rádiové stanice Stancija 2000, jsi jejím residentním DJem a vedeš lite [ ... ]

Máte čisté šáty?
Vera Chase "Vogue" foto z Jeffree Benet

Odùvní průmysl stojí v současnosti před zásadní otázkou: dá se dnes vůbec [ ... ]

LADIDA - Laser Girl
Keith Kirchner LADIDA - Laser Girl

Ti šťastnější z vás, kteří na svých toulkách tímhle malým světem měli možnost dostat  [ ... ]

Povídání s debutujícím filmovým režisérem; Eliška ...
Eva Kolářová Otakáro Schmidt

Poslední měsíc roku, poslední období tisíciletí pro někoho znamená zlom, pro n& [ ... ]

Rozložený Harry (Deconstructing Harry)
Joe Bodia

Jednou do roka s přesností hodinek Woody Allen napíše, zrežíruje a obvykle i obsadí hlavn [ ... ]

Kosovo: Jak to vidí
Jakub Trnka Kosovo: Jak to vidí

Dne 19.3.1998, po definitivním ztroskotání mírových rozhovorů na zámku v Rambouill [ ... ]

Načeva: Hlava otevřená experimentům
Vlastimil Beránek Monika Načeva

Načeva patřila po celou druhou polovinu devadesátých let mezi nejoriginálněj [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...