MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
HOOVERPHONIC - Blue Wonder Power Milk Blue Wonder Power Milk je jeden dlouhý kosmopolitní katalog cest špionážními filmy. ...

TARA FUKI - Piosenki do snu
Pin It

Tara Fuki se do povědomí českých posluchačů zapsaly přibližně před rokem a už ve svých úplných počátcích předvedly, že i „s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo".

Těmi dvěma kašpárky jsou v jejich případě dvě violoncella „vedeny" dvěma čistými dívčími vokály.

Zajímavé a netradiční na těchto provázcích" potom bezpochyby je, že Andrea Konstankiewicz (též Rale, Boo...) a Dorota Blahutová (ex - Lipany) zpívají všechny své i přejaté (od Krzysztofa Baczynskěho) pololidové popěvky polsky.

Na otázku, jaký styl Tara Fuki vlastně hrají, je poměrně těžké odpovědět. Kdo chce, najde si v jejich hudbě prvky vážné hudby, jiný se bude přiklánět k folklóru či k hudbě lidové a nejvíce posluchačů asi odpoví, že Tara Fuki zkrátka hrají „alternativu" - tedy něco atypického, vyjímečného, něco, co je naprosto odlišné od toho, čím jsme denně skrz masmédia krmeni.

Na debutu Tara Fuki Piosenki do snu se objevila většina písní, které si během roku na svém stále narůstajícím a hlavně spokojeném obecenstvu vyzkoušely. Ať už poklidná a uklidňující Piosenka, nebo hravá slovní hříčka v podobě písně Pada, srdce a duši rvoucí Spalilo sie, nebo klasické Tango, všechny mají v sobě cosi pravdivého. Cosi nepojmenovatelného, přesto velice pevně zakořeněného v každém z nás. Polština je navíc krásný zpěvavý jazyk a vůbec nevadí, že právě všemu nerozumíte - hlavní je pocit, který mají odpradávna všichni lidé i přes „zmatenost jazyků" stejný.

Pada, pada deszcz okropnie, kto nie wierzy, tak ten zmoknie, a ja wierze, bo to ja, padam z nieba na ten Swiat...," zpíváte si po chvíli společně s Tara Fuki nenáročný dětský popěvek. A ať už jste zamilovaní a spokojení, nebo nešťastní a osamocení, cítíte se při jejich hudbě, působící jako léčivý katalyzátor, tak nějak dobře.  

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Havel Today : Hedvika Tomorrow : Lukáš After tomorrow : Michaela

MAXWELL - Embrya
Keith Kirchner MAXWELL - Embrya

Jsou chvíle, kdy recept „víc stylu než jádra” funguje, a jsou chvíle, kdy ne.

Mimina: NE!
Jeffree Benet Mimina: NE!

Jestli působím trochu zaujatě a hořce, nezbývá vám, než mou náladu omluvit. Mám totiž por [ ... ]

Čajovna - Bylinka
Jarka Fricová

Asi si řeknete, že se s čaji roztrhl pytel a že bylinek na všemožné podpůrné léčby je vš [ ... ]

Humana People to People Movement
Marie Sommerová Humana People to People Movement

Mezinárodní organizace Humana People to People Movement byla založena v říjnu r. 1998.  [ ... ]

Co přijde pak? Fotonová torpéda?
Jarka Fricová Co přijde pak? Fotonová torpéda?

Při rychlosti 297 873 kilometrů za vteřinu trvá slunečnímu světlu jen 1.4 vteřiny, než se o [ ... ]

Proč je voda důležitá
Joe Bodia Voda pro pizzu

I když teď se Česká republika opět trpí příliš mnoho vody a zaplavení ohrožuje ekonom [ ... ]

Víkend u Krišny
Tomáš Partl Hare Krišna praha

Stojíte na ulici a na jednou slyšíte zvonění chřestítek a rytmické dunění bubnů. P [ ... ]

Načeva: Hlava otevřená experimentům
Vlastimil Beránek Monika Načeva

Načeva patřila po celou druhou polovinu devadesátých let mezi nejoriginálněj [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...