MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Kouzelný zvon Pohádka nejen pro děti... ...

Wayne Hemingway
Pin It

Wayne Hemingway byl jeden z nejvlivnějších ulice módní návrhář z posledních 100 let...

THINK: Ovlivňuje vás při vaší práci názor kritiků a vašeho blízkého okolí, nebo se řídíte výhradně svým vlastním rozumem a fantazií? Co pro vás znamená komerce?
WAYNE
: Návrhářství je z 10% fantazie a z 90% realita. Těch 90% znamená dostat se do hlav našich zákazníků - musíme vědět, jaké budou mít názory a o jaké hudební skupiny a filmy se budou zajímat za 18 měsíců. Těch 10% vychází z naší představivosti.

THINK: Existuje podle vás hranice mezi vkusem a kýčem nebo se v dnešním světě skoro bez hranic tyto dva body vzájemně prolínají?
WAYNE
: Špatný vkus je dobrý, dobrý vkus je špatný - pokud se to někomu nelíbí - co je nám po tom?

THINK: Do jaké míry by vás ovlivnil negativní ohlas na vaši tvorbu? Myslíte si, že i negativní reakce může být reklamou dle motta „Lepší je lidi šokovat, než je nechat projít bez povšimnutí"?
WAYNE
: Jakákoliv reakce je dobrá reakce. Je skvělé, když nějaká stará, snobská módní redaktorka z nějakého blbého dámského časopisu nesnáší Red or Dead.

THINK: Co je vaším hlavním cílem při tvorbě nových modelů? Chtěl byste lidi zaujmout, nadchnout, inspirovat nebo šokovat?
WAYNE:
V Red or Dead jednoduše chceme, aby lidi nosili naše výtvory, ať už z jakéhokoliv důvodu. Hlavně ale proto, že to vyjadřuje něco o nich - o jejich pohledu na život, jejich humoru, názoru na individualitu.

THINK: Bez které vlastnosti by jste se určitě neprosadil? Bez čeho se podle vás módní návrhář spíše obejde: bez vkusu, bez fantazie, vytrvalosti, drzosti, známých nebo finanční podpory?
WAYNE
: Nepřežili bychom bez tvrdé práce a lásky k tomu, co děláme. Samozřejmě k tomu ještě potřebujete vkus, porozumění pro lidi, schopnost být lidský a pracovat s ostatními lidskými bytostmi (např. účetní, prodejci atd.) Nepotřebujete být arogantní nebo mít známosti a nebo mít za přátele módní redaktory.

THINK: Existuje pro vás osobně v módním světě nějaké tabu? Něco, co byste nikdy nekombinoval, materiál, který by jste nikdy nepoužil, nebo barevné kombinace, které nemáte rád?
WAYNE
: Nikdy bychom v Red or Dead nepoužili kožešiny - tato zvířata žijí v divočině a jejich kůže není vedlejší produkt potravinového řetězce.

THINK: Existuje nějaká skupina lidí, nebo jedna osoba, pro kterou by jste odmítl navrhovat, kdyby vás o to požádala? Událost, se kterou by jste nerad spojoval své jméno? A naopak někdo, kdo vás inspiruje, chtěl by jste pro něho navrhnout něco speciálního a on či ona vás o to ještě nepožádal?
WAYNE
: Ostatní návrháři i já bychom navrhovali pro kohokoliv. Ale budou vypadat blbě, když je nebudeme mít rádi a skvělě, když ano.

Red or Dead módaRed or Dead móda

THINK: Co byste si na sebe neoblékl, ani kdyby šlo o tak malichernou záležitost jakou je vynášení odpadků? Kreaci kterého kolegy by jste raději daroval na dobročinné účely a naopak - kdo je vaším vzorem? Co rád nosíte vy sám? Předpokládám, že horkým favoritem je značka Red or Dead?
WAYNE
: Nikdy bych si neoblékl věc, na které je pouze bezduché logo a za níž stojí nějaká nenasytná marketingová kampaň. Nemám žádné idoly. Oblékám se do second-handových věcí nebo do Red or Dead, protože mě to nic nestojí (a navíc to dobře vypadá!). Každý, kdo věří svému vlastnímu stylu, vypadá výborně skoro ve všem.

THINK: Závěrem kolekcí většiny módních návrhářů bývají svatební šaty. Jakou barvu by podle vás měly mít svatební šaty příštího tisíciletí?
WAYNE
: Neděláme svatební šaty, ale kdyby ano, měly by barvu bílou nebo černou, nebo zelenou, nebo červenou, nebo fialovou, nebo růžovou, nebo barvu hovna...

THINK: Co je na úplném počátku práce na nové kolekci prvotní? Je to nápad, který se potom snažíte dotáhnout výběrem správného materiálu a barev nebo vás naopak materiály a barevné odstíny inspirují a podněcují vaši fantazii?
WAYNE
: Je to ta myšlenka, která bude inspirovat myšlení našich zákazníků.

THINK: Věříte v sílu originality a osobnosti v odívání? Co říkáte na různé tendence lidí ohledně uniformity a značkového šílenství?
WAYNE
: Je to jejich myšlení, ne jejich vzhled - posedlost značkami není normální a poukazuje na nedostatek inteligence a sebevědomí.

THINK: Ovlivňují nějak vaši tvorbu negativní podněty, které jsou součástí dnešní civilizace? AIDS, drogy, válečné konflikty, přírodní katastrofy a devastace životního prostředí? Co si myslíte o drogách jako prostředku k rozšíření vědomí a podnícení fantazie?
WAYNE
: Cokoliv a všechno ovlivňuje návrháře. Nejlepší návrháři mají oči, uši, nosy, mysl a všechny další otvory vždy otevřené! Pokud lidé chtějí brát drogy a nezraňují tím ostatní, pak je to jejich věc. Ovšem, skoro vždy tím někoho zraňují.

THINK: Ovlivňují váš nynější život a vaši inspiraci zážitky z děství?
WAYNE
: Ano, moje matka a babička mě oblékali jako panenku - jeden týden jsem byl Elvis, příští Beatles a další Tarzan. Móda byla v naší rodině vždycky důležitá.

THINK: Kdyby jsme se měli všichni zítra stát zvířaty, čím by jste se chtěl stát vy?
WAYNE
: Lidským zvířetem.

THINK: Navrhoval by jste i tehdy, kdyby jste měl všeho tolik, že by jste nemusel dělat už nikdy nic?
WAYNE
: Jsem velmi bohatý a stále navrhuji a budu navrhovat.


www.redordead.com

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Jaromír Today : Zlata Tomorrow : Andrea After tomorrow : Jonáš

Je Radio 1 nezávislé?
Tomáš Sláma

Pražské Radio 1 se rádo nechá nazývati jedinou nezávislou, nekomerční stanicí u nás. Proč [ ... ]

Starověké předvídání budoucnosti
Lucie Výborná Runy: Starověké předvídání budoucnosti

Runy jsou pradávným způsobem, jak zjistit, co pro vás přichystal osud. Umožní vám nahlédnou [ ... ]

Proč jsem tak unavený
Petra Matušinová Alarm clock

V této zemi žije 10 miliónů lidí. 5 miliónů tvoří důchodci, což znamená, že na práci z [ ... ]

Drogba vs. Messi v #EpicFood kampani tureckého let...
Jeffree Benet Drogba vs. Messi in Turkish Airlines #EpicFood campaign

Už jste viděli dnes všudypřítomné reklamy turecká letecká představovat Lionel Messi? Pokud  [ ... ]

Akta X: Boj s budoucností
Joe Bodia Akta X:  Boj s budoucností

Steven Spielberg nám lhal. Mimozemšťané nejsou naši přátelé. Muži v černém, kteří kolab [ ... ]

O Minulosti A Současnosti Akropole S Jiřím Smrčkem...
Jarka Fricová Jiří Smrček

Dnes přicházím na smluvenou schůzku včas. Jirku nacházím v kanceláři ve dru [ ... ]

Igor Ševčík; Iba si tak lietam…
Michael Kyselka Malíř Igor Ševčík

Malíř Igor Ševčík se narodil u Trenčína a do roku 1970 žil na Slovensku. [ ... ]

Krátká zpráva z Roxy
Jarka Fricová Roxy

Experimentální prostor Roxy má v současné době, potíže se svou budoucí existencí, doufejme [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...