MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Jak dlouho co trvá Ať chceme nebo ne, čas utíká. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že v každé sekundě, minutě, hodině či století se NĚCO děje. Čas nás přesvědčuje o pomíjivosti věcí. Vybrali jsme pro vás několik zajímavostí. ...

Ilustrace: Martin Němec
Pin It

Přišla dřív. On právě dorazil. Dlouho se neviděli. Nedřív se ptal on a ona dlouho mluvila. Potom se ptala ona a chvíli mluvil on.

Pak se v mluvení střídali.

Její oči při tom zíraly kamsi do dálky na veliký obraz plný ryb plovoucích mezi stromy v zatopeném lese. Utápěla se v moři jeho modrých odstínů a přála si zpívat v šatech stejné barvy.

Odpovídala na otázky zrovna tak nepřítomně, jako je pokládala. Její myšlenky se mísily s vůní kávy a spolu s cigaretovým kouřem opouštěly kavárnu klimatizací. Jeho řeč byla nepřirozeně veselá a těžkopádná.

Byl nervózní. Ulevoval si hlasitým smíchem, který naplňoval vzduch pocitem podivné trapnosti. Kouřil a sledoval své prsty, jak otáčejí dokola prázdnou skleničkou na stole.

Pzorovala jeho tvář. Tu tvář, kterou viděla snad tisíckrát. Tu tvář, kterou znala lépe, než svou vlastní.

Tu tvář, která ji ještě stále tolik splývá s tvářemi všech ostatních mužů. Tu tvář, ktrou vídá pokaždé, když se dívá sama na sebe. Tolik se změnil. Najednou se jí chtělo křičet, ale mluvila sotva šeptem. Cítila potřebu odejít, ale nemohla se ani hnout. Rozplakala se. Přestal se smát.

Zapálil cigaretu a podal ji přes stůl. Konečky prstů se dotkly hřbetu její ruky. Dlouze potáhla. Mezi rty jí proplula úzká stužka šedého dýmu. Vyndala odněkud zrcátko a chvíli se dívala sama na sebe, jak pláče.

On zatím nepříliš přesvědčivě předstíral zájem o místní výzdobu a doufal, že tahle nepříjemná chvíle brzy skončí a on se přestane cítit tak nepatřičně. Přišlo mu vždycky jaksi nepatřičné, když někdo na veřejnosti plakal, hádal se nebo na sebe nějak podobně upozorňoval.

Z úvah nad trapností situace ho vytrhlo až tiché klepnutí pudřenky o desku stolu. Její oči už téměř nevykazovaly známky pláče a ve tváři se jí objevil zvláštní povědomý úsměv. Už už se chystal něco říct, ona mu však výmluvným gestem naznačila, že schůzka končí a začínat znovu s konverzací není nutné.

Pak spěšně uklidila své věci do malé lakové kabelky a drze mu z krabičky sebrala poslední cigaretu. Vzal do rukou zápalky, aby jí připálil, ale ona vytáhla z kapsy drobný elegantní zapalovač, z nějž zároveň s ostrým cvaknutím vyskočil zlatomodrý plamínek. Věděl, že to udělala naschvál, ale přesto se cítil trochu uražený - a věděl, že ona to ví.

Najednou si uvědomil, že jakkoliv se oba změnili a dnes si připadají cizí, schopnost odhadnout myšlenky toho druhého je stále tak samozřejmá, jako ta odhadnout své vlastní. S pobaveným úsměvem na ni pohlédl a byl si téměř jistý, že právě myslí na totéž.

A nemýlil se.

Jakoby se oba náhle polekali, že se mezi ně vkrádá jistý druh sentimentu, ona rychle uhasila nedokouřenou cigaretu o hranu popelníku a on už spěchal, aby byl u věšáku včas a pomohl jí do kabátu. Potom ji políbil na tvář, ale rty se její kůže sotva dotkly. Ona mu jeho rozpačitou něžnost oplatila velmi vlažným objetím a zamířila ke dveřím.

Cítila nutkání se otočit a zjistit, jestli se za ní dívá, ale hrdost jí to nedovolila. Tak co nejrychleji opustila kavárnu a rozhodla se sama pro sebe předstírat, že právě poobědvala s některou ze svých přítelkyň, a nemyslet na to, proč ho tak dlouho tolik milovala a proč už to tak není.

On zůstal sám v poloprázdném caffé s prázdnou krabičkou od cigaret a díval se za ní ještě dlouho po tom, co mu úplně zmizela z dohledu...

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Lucie Today : Lýdie Tomorrow : Radana a Radan After tomorrow : Albína

Něco málo o DJ Incognito
Eva Kolářová DJ Incognito

THINK: Stál jsi u zrodu rádiové stanice Stancija 2000, jsi jejím residentním DJem a vedeš lite [ ... ]

Přečtěte si více
Akta X: Boj s budoucností
Joe Bodia Akta X:  Boj s budoucností

Steven Spielberg nám lhal. Mimozemšťané nejsou naši přátelé. Muži v černém, kteří kolab [ ... ]

Přečtěte si více
Michaela Jílková: Jak se vaří v Kotli aneb Zkouška...
Phil Jones Michaela Jílková

Phil pochází z Walesu a žije v Čechách už více než tři roky. Když jsem mu nabídla, aby ud [ ... ]

Přečtěte si více
Hollywoodské poselství
D. Eimer Hollywood

Vyhnout se hollywoodskému mýtu je pro filmaře z Los Angeles téměř nemožné. Při tom st [ ... ]

Přečtěte si více
Americká historie X
Michael KyselkaAmerická historie X

Americká historie X Je těžké sledovat titulky k filmu Americká historie X, aniž by si člově [ ... ]

Přečtěte si více
Lezu po kolenou, říká Jiří Černický
Petr Pokorný Jiří Černický lampa

Narozen v severočeském sídelním městě 1.8.1966, poučen ve školách: střední uměleckoprům [ ... ]

Přečtěte si více
Dr. MAX - MAXimální pohoda
Jarka Fricová

Je to soustavný boj o zákazníka.

Přečtěte si více
Lepší myšlení díky chemii
S. Mielonen chytré drogy

Chytré drogy jsou všude. Živel se o nich rozepsal, Time je má na obálce a CNN přináší zprá [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...