MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
S vajglem citu jsem típnul sám sebe Vyčistil jsem si zuby, aby mi nesmrdělo z pusy. Styděl bych se za to před tebou. Dal jsem si telefon k oknu. Lampa venku na ulici stojí akorát ve výšce mého panelu. ...

Tata Bojs
fShare
0
Pin It

O kapele, nové desce, přestupu i o jiných věcech si povídal s Milanem Caisem, Tomáš Sláma.

Kapela Tatabojs vydala nedávno novou desku s názvem Futuretro.Vydala ji u velké vydavatelské firmy, ke které přestoupila.

THINK: S jakými reakcemi na váš přestup jste se setkali?

M: Lidi se tomu většinou diví a všichni se na to ptají. Ale takovýto přechod je podle mě přirozený. Když kapela funguje takhle dlouho jako my, tak ty firmy si jí všimnou a pak je na nich, jestli tomu věří a rozhodnou se do toho investovat.

THINK: Jak se na to díváte vy, může to být pozitivní signál?

M: Já doufám, že by to tak mohlo být. Já jsem se nesetkal s podobným případem u nás. Myslím, že to je určitě dobré znamení. My jsme v minulých letech nabízeli naši hudbu spoustě vydavatelství, ale většinou z toho nic nebylo. Říkali, že se jim to líbí, ale báli se riskovat.

Podle mě je s tímhle v Čechách složitá situace. Vydavatelství se bojí, protože se bojí lidé v rádiích. My jsme vydali jako singl písničku Ramínka, to je prostě popík, že víc už to nejde a oni se pořád bojí to hrát, snad že by jim klesla poslouchanost. Přijde mi to v tomhle směru prohnilý. Takže doufám, že takováhle drobnost, jakou je vydání naší desky u velkého labelu by mohla přispět k tomu, aby se to protrhlo.

THINK: Do jaké míry si kapela u takovéhoto labelu může zachovat autonomii ve své tvorbě?

M: My jsme to album měli hotové, když oni k tomu přišli, takže ani nebyla šance, aby nám do toho mluvili. Bavili jsme se pouze o nějakých editech. Já doufám v to, že oni vědí, co jsme za kapelu a jakým směrem se ubíráme, proto si nás vybrali a nechtějí z nás dělat někoho jiného.

Občas tam jsou nějaké tlaky, ale vždycky je to otázka domluvy. Oni ten produkt jednoduše chtějí prodat. Kdyby nám začali říkat, kam máme chodit, třeba do Rande, tak to by nás asi moc nebavilo.

THINK: A chtěli po vás už něco takového?

M: No, chtěli, ale odmítli jsme.

THINK: Na posledním albu jste se stylizovali do rolí robotů.

M: My chceme, aby každá deska, kterou děláme, měla určitou tvář. 'Ukončete nás' bylo celé o pražském metru, stejně tak je to u Futuretra. Chtěli jsme tu hudbu, kterou děláme propojit i s tou vizuální stránkou kapely, která je taky důležitá. Stylizovali jsme se do rolí robůtků, kteří odněkud přiletěli a čekají až do nich někdo vloží baterky a program. Je to také taková naše odpověď nebo spíše parodie na - umělé kapely, které vyrábějí vydavatelské firmy.

THINK: Jak se vám líbí čeština jako jazyk pro texty k hudbě?

M: Já myslím, že je úžasná, že se s ní dá obrovsky pracovat a je to jenom výmluva, když kapely, které nezpívají v češtině, protože tvrdí, že je neohybná. Ona je neohybná, ale právě ohnout jí je to fascinující.

THINK: Co znamená vůbec váš název?

M: To slovo neznamená vůbec nic, jenom se nám líbí, jak zní. Vzniklo to vlastně, když nám bylo 14. Já jsem pak byl pro změnu, protože se mi to nelíbilo, ale Mardoša byl proti, že už je to zavedené jméno, že jsme už měli dva koncerty a že už nás lidi pod tím jménem znají.

THINK: Jak jste se dostali ke spolupráci se skupinou Vega?

M: Přišel za náma Václav Kučera z televize s tím, že objevili zajímavou kapelu Vega, která je z ústavu pro mentálně postižené ve Skalici u Litoměřic. Že by mohlo být zajímavé spojení naší kapely s jejich. My jsem ze začátku byli trochu skeptičtí, ale jeli jsme se za nimi podívat a když jsem se s nimi seznámili, tak jsme zjistili, že to jsou úžasní lidé a začalo nás to strašně bavit.

My jsme je naučili Jaro a oni nás tři svoje písničky. Václav to všechno pak natočil a nakonec z toho vznikl dokument, který běžel v televizi. To ale nebylo jediné společné vystoupeni, teď s námi Vega bude hrát třeba v Arše.

THINK: Co chystáte do budoucna?

M: Chystáme se natočit klip ke skladbě "Maličká", kde hostuje Klára Nemravová, jeden ze třinácti hostů na desce Futuretro. Klára s námi jezdí občas i na koncerty, ten ženský vokál je takové zpestření. Na ten klip už máme nápad, budou tam hrát děti a budou hrát takový zlý skřety.

Taky se už dlouho bavíme o tom, že bychom chtěli obnovit naši internetovou stránku. My sice text průběžně aktualizujeme, ale po grafické stránce je to bída a fotky tam jsou staré několik let. Jinak se chystáme do Egypta, kde budeme hrát u bohatého káhirského obchodníka. On si nás tam pozval, protože každý měsíc pořádá gardenparty a zpestřuje je vždy nějakým hudebním vystoupením. Budeme tam hrát na zahradě, kde je hned vedle podia bazén, takže to bude takový stagediving.


- Foto: Salim Issa, Tata Bojs

Tata Bojs v Divadlo Archa (Foto: Jeffree Benet)Tata Bojs v Divadlo Archa (Foto: Jeffree Benet)

Křest CD Futuretro

Divadlo Archa je veřejnosti známo spíše svou divadelní produkcí, ale dne 15.3.2000 přenechalo své prostory třem umělým modelěm Milana Caise, Mardoši a Marka Doubravy, kteří měli eminentní zájem pokřtít nové CD těchto hochě ze skupiny Tatabojs.

Představily se také první nepovedené prototypy, které se mermomocí chtěly zapojit do této produkce alespoň mluveným projevem. Jakmile byly modely uvedeny sličnými slečnami do chodu, rozjela se show, jaké je jenom Tatabojs schopno.

Vše pěsobilo věrohodně, jako by to byli oni. Seskupení, které se na hudebním poli, zatěžko tomu uvěřit, vyskytuje téměř dvanáct let, zaznamenalo na hudební nosič dvanáct nových skladeb, které nyní pouští do éteru. Pokud jsme měli, jako posluchači uvěřit, že koncert byl odehrán umělými dvojníky na dálkové ovládání, tak alespoň snad lze doufat, že doprovodem jim byli živí hudebníci.

Housličky, flétničky na malém pojízdném pódiu, bubny a další hudební nástroje a samozřejmě Klára Nemravová, která s hochy již na pár koncertech spolupracovala.

Klára, zářivý to ženský element, který se začal vyskytovat po boku jinak pánské sestavy. Za oněch 11 let a něco hudební tvorby muselo přirozeně dojít ke změně ve vyjadřování. Po přidání samplerě se jejich skladby stávají více tanečními.

Ovšem nezdá se být pravdou, podle návštěvnosti koncertě, že by změna hudebního stylu ubrala něco na atraktivnosti v uších posluchačě. Stále se nachází hodně osěbek, které se rádi nechají vtáhnout do futuristického světa Tatabojs.

Na závěr produkce se křtilo. Za kmotra byl po pečlivém výběru vybrán kuchyňský robot ETA, kterému se asi vzhledem k jeho stáří, nepodařilo CD pořádně rozmixovat. Originální výběr. Zatím se žádný koncert Tatabojs nevyhnul uvedení nestárnoucí skladby Jaro, která je součástí série Ročního období spolu s Létem, Podzimem a i rozvernou Zimou. Už i proto bylo vystoupení vyjímečné, Tatabojs se striktně drželi skladeb nahraných na Futuretru.

Doufám tedy, že revival hudby budoucnosti bude slavit svěj úspěch a nebude zapotřebí se ukončovat. - Eva Picmausová


Tata Bojs - tiskové prohlášeníTata Bojs - tiskové prohlášeníTata Bojs - tiskové prohlášení

Hanspaulská skupina Tata Bojs se nerozpadá! Nikdo ze skupiny neumřel ani nezápasí s drogovou závislostí. Pouze její kytarista Marek Doubrava se jí rozhodl opustit. Z trojlístku se stává dvojlístek, z kapely projekt.

Protože všichni tři členové Tata Bojs js ou navzájem kamarádi a jsou rozumní, nikdo mu v tom nebrání.

Marek, který měl v kapele třetinový podíl (přesně 33,33%) na veškeré skládané hudbě a kromě kytary ovládal i klávesy, doprovodné vokály, flétnu, valchu a noty, se rozhodl více času věnovat svému hlavnímu projektu – o různé hosty se rozšiřujícímu duu Hm…

Více se chce také věnovat studiu skladby na Ježkově konzervatoři. Koncertní rozloučení s Markovým pětiletým působením v kapele proběhne v paláci Akropolis 21.12.2000, což bude barevná audioviz uální koláž toho nejlepšího od Tata Bojs ve futuretroce 2000.

Přestože Markův přínos pro skupinu nebyl ani zdaleka zanedbatelný, neznamená to konec její činnosti. Tata Bojs teď budou tvořit oba dva zakládající členové: Milan Cais a Mardoša. Momentálně neuvažují o žádném veřejném konkursu na uvolněný post, náhradníka, který by měl statut stálejšího hosta, hledají ve svém okolí. S Tata Bojs zůstává i okruh lidí, kteří se podíleli na natáčení a následujících koncertech k zatím poslednímu albu Futuretro. Je to především hostující zpěvačka Klára Nemravová, zvukař Dušan Neuwerth, manažer Mirek Mencl se svou asistentkou Ančou Marešovou a řidič Petr Chromovský.

To ovšem není všechno, co se teď kolem Tata Bojs děje. V jednání je například další videoklip, a to na píseň Duševní. Další významná událost je ta, že začátkem příštího roku vyjde CD remixů z Futuretra.

Slíbili na něj přispět hvězdy ze zahraničí (Transglobal Underground, Zion Train, Laco Lučenič) i z domova (Jan P. Muchow, DJ Touchwood, Eggg a další). CD bud e navíc obsahovat multimediální stopu s videoklipem a mělo by se pohybovat v minialbové cenové relaci.

Rozjednané jsou také další projekty, jako například podíl Tata Bojs na vzniku filmu či knihy, ale o těch je ještě předčasné mluvit konkrétněji (sledujte www.tatabojs.cz). Dohodnutá je výroba série znělek pro nový pořad České televize nazvaný Letadlo a účast v silvestrovské Noci s Andělem , kde skupina po půlnoci odehraje asi hodinový koncert.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Sabina Today : Teodor Tomorrow : Nina After tomorrow : Beáta

Ester Štarmanovou: Pohled insider na Nadace Drop I...
Jarka Fricová

S Ester Štarmanovou jsem se poprvé setkala při reportáži o streetworkerech - lidech, jejichž p [ ... ]

Přečtěte si více
Když muž miluje ženu
Petra Šedinová

"Miláčku, mohla by ses podívat do mapy, kudy máme pokračovat v jízdû?"

Přečtěte si více
How do you say Hip-Hop in Czech?
Keith Kirchner Chaozz performing in Lucerna Music Bar (photo: Jeffree Benet)

With the somewhat bogus feeling a fogey like me gets when witnessing a third generation punk (I'm se [ ... ]

Přečtěte si více
Jeff Mills: Můžeš to být právě ty, koho napadne ně...
Joe Bodia DJ Jeff Mills

Jeff Mills je vysoce uznávaný techno DJ ze Spojených států, který se přestěhoval do New York [ ... ]

Přečtěte si více
TK Magdaléna
Jarka Fricová a Eva Kolářová Anička (18), Ondra (22), při malé pauze mezi focením modelů poskytnutých firmou Green Lion

Terapeutická komunita pro drogově závislé, Mníšek pod Brdy.

Přečtěte si více
New York, město, které nespí
Pavel Jirat New York

New York město měst nebo dobře zvládnutý chaos?

Přečtěte si více
NOVAMUTE - Kompilace
Keith Kirchner

NOVAMUTE kompliationZase něco, čeho se můžete chytit při výstupu na horu Techno roku osmadeva [ ... ]

Přečtěte si více
Café na půl cesty: Vlajková loď bláznů
Helena Chvojková Café na půl cesty

„Tohle je náš stůl, my to tu máme zadané," vyjela na mě šed [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...