MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Objevte si Tata Bojs S kapelou TataBojs jsme se sešli pod ochrannými křídly jejich vydavatelství. Jejich letošní nominace na objev roku a album roku jim sice cenu nepřinesla, ale kdo viděl letošní udílení cen asi ví, že si z toho vrásky dělat nemusí. ...

Phil Shöenfelt a Phil Jones (foto: Zuzana Oplatková)
fShare
0
Pin It

Dva hudebníci žijící v exilu se setkali v Praze koncem roku 1999.

Ačkoli mají úplně odlišné hudební vzdělání a zkušenosti, našli dostatek společného, aby mohli spolupracovat na novém projektu, který by spojil temné bluesem ovlivněné skladby Shöenfeltovy s klasickými a avantgardními strukturami, se kterými byl zvyklý pracovat Jones.

Ani jednoznačně rockový, folkový, bluesový ani avantgardně klasický; tento projekt čerpá prvky ze všech oněch žánrů a staví z nich cosi nového.

Vedle klasické struktury Shöenfeltových skladeb, pracuje dvojice na ambientně-instrumentálních skladbách komponovaných Philem Jonesem. S rozvojem spolupráce bude na představeních těchto náladových kousků přibývat.

Phil Shöenfelt se narodil v prosinci 1952 v anglickém Bradfordu. Na kytaru začal hrát v jedenácti letech, učil se z nahrávek Delta Blues, folkových písní a rockové hudby a brzy začal psát své vlastní skladby. Hrál v několika univerzitních rockových kapelách, pak sólově ve folkových a rockových klubech ve střední Anglii, později se přestěhoval do Londýna a v letech 1976-1977 narazil na rozmáhající se punkovou scénu.

V roce 1979 se stěhuje do New Yorku a po dobu dalších pěti letech hraje v jedné kapele za druhou; nejznámější byla postpunková formace Khmer Rouge. V roce 1984 se vrátil do Londýna a znovu hrál sólo. Nahrál svůj první 12'' singl pro Marka E. Smitha (The Fall), label Cog Sinister.

Během několika dalších let spatřilo světlo světa několik CD: Backwards Crucifiction (1990); God Is The Other Side Of The Devil (1993); Live in Prague (s Tichou dohodou) (1995); Blue Highway (se Southern Cross) (1977); The Fatal Shore (s The Fatal Shore) (1997); Dead Flowers for Alice (se Southern Cross) (1999) a Real World (s Fatal Shore 2010).

Podívejte se zde na kompletní diskografii

V roce 1995 se Shöenfelt stěhuje z Londýna do Prahy a od té doby zde trvale žije, přestože intenzivně cestuje na turné do jiných evropských zemí jak s kapelou Southern Cross tak s The Fatal Shore. Phil Shöenfelt také napsal dvě knihy: autobiografickou novelu Feťácká Láska (1997) a dvojjazyčnou knihu poezie/písňových textů Zelený Hotel (1998).

Phil Jones se narodil v roce 1960 v anglickém Manchesteru. Hrát na piano a housle se začal učit v jedenácti letech a jako náctiletý začal svou profesionální kariéru cestováním po turné po Evropě a Americe s různými orchestry. Diplom z hudebního vzdělání obdržel v roce 1981 a po několik dalších let se soustředil na současnou klasickou hudbu, cestoval po Británii a Evropě s klavírním orchestrem The Nanquidno Group.

Toto těleso se zaměřovalo na hudební styl, o němž se často hovoří jako o systémové hudbě, nejznámějším představitelem je Steve Reich, Philip Glass, Michael Nyman apod. V roce 1986 získal Jones M.A. v oboru Estetika a teorie kritiky na univerzitě v Sussexu.

V rámci studia na svoji diplomovou práci napsal sérii článků o vztahu mezi hudbou, tichem a tělem publikovaných v experimentálních periodikách. V roce 1994 se přestěhoval do Francie, kde pokračoval ve své hudební kariéře hraním pro moderní taneční soubory. Od roku 1995 žije v Praze, kde komponuje a pracuje jako překladatel.


- Foto: Zuzana Oplatková. Zuzana vystudovala fotografickou školu ve švýcarském Vevey, žije v Praze a její fotky můžete najít na https://www.facebook.com.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Zlata Today : Andrea Tomorrow : Jonáš After tomorrow : Václav

Jak se nejlépe sblížit s prknem
Šárka Hanousková Jak se nejlépe sblížit s prknem

"Největší pohoda, jakou si dokážeš představit!" pokřikovala má kamarádka Jana, když se vr [ ... ]

Bigbit v rytmu osudů
Michael Kyselka Vladimír Mišík a Ivan Khunt

Vladimír Mišík a Ivan Khunt spolu hráli v kapele Flamengo a natočili "the" L [ ... ]

Vítejte v „Ossislandu“!
Tomáš Lachman

Thomas Brussig: Na kratším konci ulice. Praha, Odeon

Příběh o botách
Pavel Kropáček Příběh o botách

Speed byl čistý, bílý a když jsem ho měl v ústech mezi jazykem a  [ ... ]

New Orleans, been there, done that (byl jsem tam a...
Petra Šedinová Wendy Mucha v New Orleansu (Foto: Jeffree Benet)

Tajemné město, o kterém je řeč, se půvabně vlní do tvaru srpečku (odtud je jedna z přezdí [ ... ]

MONSTER MAGNET - Power Trip
Keith Kirchner MONSTER MAGNET - Power Trip

Vypadalo to tak, že jsem smutněl nad stavem rocku v polovině osmadevadesátého a přemýšlel,  [ ... ]

Něco málo o... General Kryshpeen (reggae a dub)
Eva Kolářová General Kryshpeen

Již v dětství pořádal doma party - pouštěl svým malým spolužákům "Holky z naší školky [ ... ]

Viva la Mexico!
Pavel Jirat

Tak jsem se zase jednou vrátil ze země „machos“ a tekily. Tenhle rok jsme se rozhodli jet až  [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...