MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Barmanské kurzy Býti dobrým barmanem, toť věru velký kumšt! ...

Praha, Lumírova ulice (Foto: Kucera Jaroslav CC)
fShare
0
Pin It

Praha... Ách... už je skoro podzim... odpoledne... krásné slunečné odpoledne, všude klid a mír.... …a tak se jdu projít.

Přede mnou košaté stromy na Karlově náměstí...ve slunečních paprscích poletují mušky a já se snažím vstřebat tu atmosféru.

Léto bylo fajn a jako by se se mnou chtělo právě dnes rozloučit tímhle odpolednem. Mám v hlavě slunce a mám tam i radost, mám v hlavě všeobjímající přírodu a hlavu mám v oblacích... jenže...!!!…

Přicházím na první křižovatku a z kochání mě vytrhávají rány kladivem. Co to k čertu děláte? Takhle rušit poklidnýpodvečer! Obrázek jako ze špatného filmu. První kavárna si zabedňuje výlohu a hned za ní další a i ta masna je už skoro celá obložená dřevěnými deskami...

Copak vyhlásili stanné právo?

Jo... vlastně... už mi to dochází... Globální obrňování proti globální invazi protiglobálních výtržníků...

Tak tomu říkám " pro strejčka příhodu"...V tipkuju sám pro sebe, ale jde z toho spíš hrůza. Hrůza z moci médií. "Očekávejte to nejhorší, ale představujte si to ještě daleko, daleko horší.... …skutečnost pak bude strašlivá".

Co uděláte vy, když uslyšíte takhle pořádně nafouknutou bublinu s demonstranty demolujícími naše krásné město...?

A najednou otevírám oči. Tady a tamhle stojí policajt a tamhle jsou dokonce čtyři a po pár krocích další... skoro se začínám bát. Ve Štěpánské diskutuje babička se třemi policisty najednou.

Zaslechnu jenom:... "No to víte, já mám strach a čekám odkud to přijde....."

Média zapracovala a zakřičela opravdu hřmotně. Babička se v hrůze běží zabednit do svého bytu, rodiče s dětmi jsou na "nucenévítané" dovolené, ulice se pomalu vyprazdňují, je slyšet tlukot poplašeného srdce Prahy.... Kdo z těch lidí vlastně ví o co tady jde....? Kdo ví co se stane...?

Jen očekávání a představy... cítím, že tady kolem jen ty nejhorší.....

Jdu dál a u Náměstí Míru už téměř skutečně vidím tu vřavu desetitisíců demonstrantů, transparenty a mírová hesla se mi míchají se zapálenými auty a dlažebními kostkami, zlo a dobro... všechno splácané v mojí hlavě dohromady, zaručené informace a dohady, zprostředkovaná a nedomyšlená pravda.

Oči médií a moje oči... "Ať se stane cokoliv, chci být při tom, protože to chci poznat po svém", slibuju si, když jdu kolem Nuselského mostu a prohlížím si zatím klidné Kongresové centrum...

Otáčím zpátky ke Karláku a míjím další policisty. Nad hlavou mi plaší myšlenky vrtulník jako vykřičník. Jde vůbec být tady v klidu? Nebylo by lepší zabednit se spolu s ostatními někde daleko a dát si na oči televizní klapky s bombastickými záběry hořícího auta na Výtoni...?

Oslepnout sledováním seriálu: Rozmlacování Mc fried chicken bank, část první, druhá a třetí a....a křičet: "...Já bych je hnal parchanty..." s pivem v ruce a rukou v rozkroku?

Třást se v rozích pokojů a přemýšlet, kdo to zaplatí....kdo to zaplatí...??? ...Kdo za to zaplatí...??? A O CO TU VLASTNĚ ŠLO?????? Že by se smysl někam vypařil a zůstaly výtržnosti, strach a nic...?...

Zkažené odpoledne? Ani ne. Pořád jsou na náměstí ty velké staré stromy, co pamatují možná mnohem víc, než televizní a novinové archívy... Je pátek a pomalu zapadá slunce. Je teplo. Finančníci se už scházejí.

Zahybám dolů na Albertov a vím, že ve skutečnosti nebude tak zle. Cítím, že je pořád někde ve vzduchu trochu babího léta i klidu. Stačilo by jenom vyjít ven… a kouknout se. Kouknout se!


Demonstrace PrahyDemonstrace PrahyCo takhle dat si kamen?

(reakce na demonstrace)

David Koller, bubny, doprovodná kytara, zpěv, skladatel — Lucie: Kromě agresorů, vylučují­cích žluč, kteří mohou být totožní s fotbalovými chuligány, tam byla spousta těch, kteří doufají, že peníze mohou opravdu dojít do zemí k chudým lidem, kteří je potřebují, a nebude to jen otázka byznysu.

Petr Hošek, basa, zpěv, textař — Plexis: Policie absolutně nezvládla si­tuaci a násilí vyprovokovali její lidi. Seru na ně.

Czech Mike, zpěv — The Hookers: Zasáhlo násilí ulici Perlovu?

Jiří Popel, zpěv, kytara, textař — Píča: Jak kdybych se brodil v bodláčí, přesně tak mě lidská blbost vytáčí.

Luděk Wellner, spisovatel — Právo azylu: Jestliže Bůh nejčastěji hovoří k člověku o samotě, k člověku v anonymitě davu nejsnadněji promlouvá ďábel. V davu se rodí násilí, které k dialogu nepatří.

Tereza Nekudová, zpěv — Colorfactory, Leguar GR: Nepřek­vapena. Zvrhlo se to v protest proti všemu, přičemž to hrozně chápu; protestujte potichu - nikdo neuslyší.

Zpěvák: Jsem na straně policie,vždyť to je hrozný po někom hodit dlažebkou. Ale nech to mezi náma, já mám strach, jelikož tahle Země je v rukou cizích mocností.

Petr Cibulka, šéfredaktor — Necenzurované Noviny: Už v červnu komunisté z osmapadesáti zemí jednali v Aténách, jak zparalyzovat sjednocování světa a dle očekávání zasáhli velmi destruktivně i v Praze. Dnes však ke světu, sjednocenému na principech politického a geografického centralismu, neexistuje positivní alternativa.

Ruth Weiss, básnířka — přítelkyně Jacka Kerouaca: Akorát jsme přijeli a trochu jsem se bála, ale ačkoli sympatizuji - pouze tichýhlas má schopnost promluvit.

Redakce Thinku: Díky všem za názor.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Lukáš Today : Michaela Tomorrow : Vendelín After tomorrow : Brigita

SONIC YOUTH - A Thousand Leaves
Keith Kirchner SONIC YOUTH - A Thousand Leaves

Pamatuji se, že jsem Live At Leeeds od Who poprvé slyšel v roce 1979.

Krása: Redaktovy Hit List
Marie Sommerová a další Krása: Redaktovy Hit List

Už jste si někdy přečetli štítek na vašem oblíbeném šampónu nebo krému?

Ako to vidím ja alebo Submisívny feminizmus
M.M. AKO TO VIDÍM JA alebo Submisívny feminizmus

Feminizmus dneška má typicky preexponovaný charakter súčasných trendov.

Umělec měsíce: Honza Blažíček
Eva Kolářová Honza Blažíček

Kdo to vlastně je?

Sexuální revoluce - Úvod do seriálu
Šimon Formánek

Sexualita jako projev ducha...

Hele 03 - Slova redaktora
Eva Kolářová Slova redaktora

Konečně! Jsou pryč pochmurné dny zimní a přichází opravdové jaro.

JESTOFUNK - Love in a gold dimension
Tomas Otradovec JESTOFUNK - Love in a gold dimension

Při prvním přečtení bookletu vás napadne, jestli si z vás náhodou kluci z Jestofunku neděla [ ... ]

A dostala nepocítanych
Josef Moník

Květa Šerá, korektorka významného nakladatelství, si domluvila schůzku s jedním překladatel [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...