MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Zenový experiment s televizí "Kolik z vás ví, jak se dívat na televizi?" zeptal jsem se jednoho dne ve své třídě. Po několika zmatených a tichých momentech všichni, pomalu jeden po druhém, váhavě zvedli ruce. Brzy jsme zjistili, že jsme všichni "odborníci" v oblasti "dívání se na televizi." ...

The original white edition of the UK built Intimidation Apex from the 90s
fShare
0
Pin It

Firma Intimidation představuje Apex Mixer.

TYP
Mluvím k vám, fajnšmekři a `DJ` typové. Firmu Intimidation asi znáte z jejich úspěšné nabídky mixérů z `Blue` série. Spolu se sériemi `Don` tyto pulty konečně zjevily novou vizáž na mapě kvalitních mixpultů za relativně rozumnou cenu.

Jejich součástí je například tzv. kill switch, ztrojený vypínač, který v poloze OFF uloží daný track se zvláštním ovládáním basů, středů a výšek… a zároveňumožní třeba vyblokování šlapáku a přitom zachování například synthu a high hatové struktury.

Pak tam jsou také spínače VCA, které na rozdíl od zajetých technik umí nasimulovat pro lidské ucho nepostřehnutelný quick fade, kde místo toho běžná lajna obdaří rychlým a násilným přerušením signálu, které my - uživatelé MTX a Gemini - tolik milujeme. Takže shrnuto - Intimidace konečně stanoví odpovídající standard pro technostylové mixpulty.

CENA
V obchodě zaplatíte za Apex kolem 12 000 Kč - cenu, o které se vzhledem k možnostem přístroje skutečně dá uvažovat. Za řádově podobnou cenu obdržíte obdobnou kvalitu snad jen v podobě těch nejlevnějších pultů od firmy Furmahn a i tam vás pak stojí o takové dva tisíce více.

ÚDAJE
Apex je mixér stylu "battle," to znamená - je kompaktní, nevelký (23 cm x 23cm), obsahuje funkce všech profesionálních mixérů - tedy kromě horizontálního cross faderu. Každý kanál má svůj vlastní gain, který většinou můžeme nechat naplno a k ovládání hlasitosti pak použijeme pre-fade gain s dvěma optickými kontrolkami, jednu pro úroveňa druhou pro případné klipování.

A s těmito malými pomocníky se nakonec obejdete i bez optického displeje. Na každém kanále najdete mezi PFG a gainem možnost klasické trojekvalizace. Takže pro ty z vás, kdo ekvalizér hodně používají, je toto vskutku výhodné. Není třeba dát na rady superstar DJů, že potřebujete 489 laditelných frekvencí - víte-li alespoňtrochu, co děláte, pak vám tento typ bohatě stačí. Otočením knoflíku doleva můžete "zamést" patřičnou frekvenci podle ucha.

A v porovnání s ostatkem v podobné cenové skupině nutno říci, že APEX dnes drží trumfy. Rovněž crossfader nemá chybu a je s ním radost pracovat. Zvuk má hladkost a je precizní, také díky vbudovanému, již zmiňovanému VCA. A pak ještě jedna výhoda - porouchá se-li vám fader, tak Intimidation jej zadarmo opraví nebo vymění.

VYCHYTÁVKY
Osobně nejsem fandou přídavných vymožeností na mixpultech. Samplery mne nikdy neohromily a každý z nich použitý nápad za dvacet minut stejně zevšedněl. Apex nám nabízí menší škálu, nicméně těch několik co nabízí nejsou špatné. Je tam například malý stereoflanger a phaser, které můžeme i kombinovat opět s optickou kontrolkou signalizující aktivaci.

Poměr aktivace umožňují dva otočné knoflíky graduálně. Další efekt je tzv. mincový "Slaughter Chamber." K jeho aktivaci musíme spustit také phaseový generátor. Základním prostorem této SC je běžná phono lajna se spínačem. Pro scratchování je toto velice efektivní, přestože daný efekt se váže k celému signálu.

Dalším knoflíkem potom možno regulovat cutrate od pomalého až po extrémně rychlý. Vybaveno též dvěma "punch-in" butonky, které se nacházejí po stranách crossfaderu a jsou perfektní pro mixážníky typu "slap happy," ke kterým patřím i já.

Také použitelné pro fader scratching, máte-li ohebné prstíky. Pak tam ještě máme ovladač na panorama a tady pak má Apex výhodu zachování basů na obou kanálech, kteréžto je lidským uchem těžko postřehnutelné. To samé pak se středami a výškami.

ZÁVĚREM
Kolik nám Apex nabízí a za jakou cenu - určuje jasně jeho pozici v pozitivní hemisféře mixpultů, alespoňco se výhodnosti týče. Pro ty z vás, kteří si v blízké době chtějí jeden pořídit, můžeme Apex doporučit jako vhodnou alternativu k MTX/Gemini/Numark-ově stylovaným pultům.

Zmiňované typy naopak oplývají často zbytečnými vymoženostmi a také se rychleji a snadno pokazí. Protiprachově designovaný (kromě faderu, který, jak zmíněno, firma vymění) Apex je schopen sloužit dlouho a spolehlivě. Sami se přesvědčte v kterémkoli obchodě s audiovizualitami.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Zlata Today : Andrea Tomorrow : Jonáš After tomorrow : Václav

Veselý žert na sjezdovkách
Joe Bodia

V Sava Mates na misi: Watch Ben se na to znovu, prokazující Sava řidiči mají více zábavy,  [ ... ]

Fashion whore, what's in store...
Pavlína Farkašová Fashion whore

Pro všechny, kteří ještě neví co koupit své nejmilejší osůbce na Sv. Valentýna , mám rad [ ... ]

Udělej si sám - DIY kultura
Hopeless idealist DIY Kultura z Leonardo Cassali

Ačkoli názory na současnou mladou generaci v tomto článku vyjadřuj [ ... ]

Muchow k Sv. Janovi
Michael Kyselka Jan P. Muchow

2.2.2000 se dočkala premiéry adaptace Shakespearova 'Snu noci svatojánské' v Divadla Komedie.  [ ... ]

Drsná pohlednice z Walesu
Tomáš Lachman

Caradog Prichard: Za úplňku (Volvox Globátor 2001)

Global Street Party '98 z Mého Pohledu
Joe Bodia Nevolte: revoltute!

16. 5.1998 došlo v Praze k patrně nejdůležitější, mám na mysli nejdůležitější z hledisk [ ... ]

Jak jsem ... la na ryby, tedy spí... pro ryby
Petra Šedinová

V touze pořídit si další nenáročné zvířátko do svého prostorem limitovaného příbytku j [ ... ]

Nejdříve musíš snít... James Lavelle a Master P...
Jay King James Lavell

Jen málo interpretů ze světa hip-hopové scény toho dokázalo tolik co J [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...