MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
PROFIL: Umělec Petr Kratochvíl

THINK: Zaměření?

PETR: O klasickém zaměření nemůže být řeč, ale přiklání se spíše k abstrakci. Díla, převážně obrazy, sochy a mandaly, vytváří virtuálně se snahou zakomponovat do nich ...

Revizor v metro
fShare
0
Pin It

Není to tak dávno, kdy jsem nastoupila na Výtoni do druhého vozu tramvaje ubírající se směrem do Vodičkovy ulice.

Bylkrásný slunný den, sluchátky jsem si pouštěla skvělou hudbu do hlavy a na chvilku jsem byla oproštěna od veškerých civilizačních problémů, jenž se na mě obvykle snaží tlačit ze všech stran.

 Ale to už je všechno minulostí. Teď ho po pár letech znovu potkávám, svěžího, plného energie. Telefon na jeho stole nepřestává vyzvánět.

Skoro jsem nestihla revizorskou placku, se kterou mě někdo mával před obličejem. Znuděně a naprosto automaticky jsem rozevřela svou cosmic peněženku a ukázala legitku s fotkou Roberta Smitha. Revizor mi nestál za pohled, jen jsem si koutkem oka všimla jeho džínovo-plísňové bundy. Modýlek!

Trochu mě udivilo jeho přání krásného dne, to se ještě nestalo. Dál jsem se spokojeně drkocala tramvají do té doby, než se v Lazarské objevil ve dveřích řidič spolu s dvěmi rozhořčenými cestujícími z prvního vozu.

,,Platil jste někdo pokutu tomu revizorovi? Von byl totiž falešnej!" ozvalo se z úst jednoho z nich.

V zadní části se ozvala zmatená paní. Řidič, který podle dokladů od zkasírovaných lidí falešného revizora odhalil, jí doporučil, aby se obrátila na Dopravní podniky, protože on s tím nic neudělá. Scéna byla u konce a já jsem dojela tam, kam jsem potřebovala.

Ve chvilce jsem vše zařídila a vracela se zpět do redakce-nastoupila do tramvaje a usadila se na místo za řidičem. Po chvíli jsem zpozorovala několik poplašených cestujících, jak se prohledávají, aby dotěrnému revizorovi ukázali legitku. Tomu samému revizorovi v té samé hnusné bundě. Poté, co přistoupil až ke mně, všimla jsem si jeho zničeného a oprejskaného odznaku, ze kterého nebylo skoro nic poznat.

,,Nejel jste náhodou před chvílí trojkou v opačném směru?" začal náš konfliktní rozhovor.

,,Nó jel."

,,Vidíte já taky...," snažila jsem se mu vylíčit, co se stalo před několika minutami s důrazem, že věřím spíše řidiči, než jemu a žádnou legitku neukážu. Snažil se mě vyvést z omylu tím, že má služební průkaz, ale ten se dá velmi snadno falzifikovat na kopírce. Stála jsem si za svým a odmítla s ním komunikovat.

Ten člověk se rozzuřil a začal křičet: ,,Zavolám na vás policii, že jste mě napadla!" "Cože jsem vás?" Byl opravdu směšný. Remcajíc na cestující šel k řidiči, vyzvednul si nějaký list papíru, nejspíš protokol... v tom tramvaj přijela do zastávky, otevřely se dveře a on zdrhnul.

Tato příhoda mě inspirovala k tomu, abych navštívila sídlo Dopravních podniků a zjistila, jaké pravomoce mají revizoři, jaké práva mají cestující, jak se mohou bránit proti podobným ,,reizorům" i s jakou odezvou se setkají. Měla jsem připravenou spoustu dotěrných otázek, ale absolutně zbytečně. Dvě dámy v oddělení stížností a reklamací nebyly schopny a už vůbec ne ochotny mi cokoliv sdělit, načež mě nasměrovaly do vedlejší kanceláře.

Tam se vše opakovalo a já jsem tímto způsobem prošla celé patro, než jsem se ocitla u vedoucího oddělení, který ovšem nebyl přítomen.

Druhý den jsem pokus opakovala. Sice ne s velkým úspěchem, i když jsem se dozvěděla alespoň několik nepodstatných informací. Takže, Dopravní podniky zaměstnávají asi 200 revizorů, jenž musí na požádání předložit průkaz, který má shodné identifikační číslo s odznakem. V žádném případě nepřipadá v úvahu poškozený odznak, neboť jak mi bylo řečeno, DP jich mají tisíce. Revizoři nemají status veřejného činitele, ovšem jsou oprávněni zjistit totožnost cestujících.

Na mou otázku, jak tito lidé, jenž nesmějí použít fyzického kontaktu, danou situaci řeší, zněla odpověď: ,,To záleží na cestujícím, jak se zachová, ale máme to zmáknutý pomocí vysílaček. A jsme mobilní, i když většinou přijedeme pozdě." Neuvěřitelné, jsou to profíci. Další důležitým faktem je skutečnost, že cestující může zavolat policii nebo zalarmovat řidiče, při podezření na falešného revizora, jemuž hrozí trest až 11 měsíců. Poté následoval výčet paragrafů a jejich odstavců... Tento bezvýznamný rozhovor neměl smysl. Ten muž, vedoucí oddělení, je člověk na tom pravém místě. Konec!

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Havel Today : Hedvika Tomorrow : Lukáš After tomorrow : Michaela

Co čekáte nás nečeká?
Blanka Hucatova Co čekáte nás nečeká?

Tento rok se pomalinku chýlí ke konci, již mťůžeme krásně odpočítávat dny do konce tohoto [ ... ]

The Fall
Michael Kyselka The Fall

„The Fall jsou nejlepší kapelou na světě. Od roku 1976 vydali 25-35 desek (z&a [ ... ]

Jak se tak dívám...
Michael Kyselka

Jediná věc nám všem společná je láska.

5 vteřin pro lásku
LN 5 vteřin pro lásku

Krutá odplata
Má středoškolská láska a já jsme spolu na škole chodili tři roky, než jsme s [ ... ]

Krása a styl
Style Desk Krása a styl

Následující příspěvky NEJSOU placenou inzercí, ale našimi up [ ... ]

IBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5
Vlastimil BeránekIBIZARRE - The Ambient Collection Vol. 5

Ostrov Ibiza si už před více než deseti lety oblíbili (nejen) britšt&iacu [ ... ]

Phil Shöenfelt, když oční víčka oddělují noc ode d...
Jarka Fricová Phil Shöenfelt

Krátce poté, kdy jsme si byli představeni, sedíme s Philem za šatní p& [ ... ]

Třeštění ve dvou...
Roman Dvořák Třeštění ve dvou

...ano, není-li pozdě.

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...