MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Profil: Oskar Petr Muzikant, který se vlastně vždy soustředil spíše na nekomerční sféru a paradoxně složil hudbu ke klipu desetiletí - písni Medvídek (na tento relativně důležitý údaj Pavel Anděl při slavnostním vyhlášení pozapomněl). ...

Green Bridge London
fShare
0
Pin It

Na to, aby člověk Londýn opravdu poznal, by mu asi nestačil ani celý život, protože Londýn je opravdu velký a rozmanitý.

Dá se v něm dělat spoustu věcí a vlastně je Meccou mnoha stěžejních oblastí vyspělých zemí jako například hudební anebo také módy. Místo, kde se vše důležité děje, je právě Londýn.

Nicméně tomu, kdo má na strávení v Londýně jen pár dní nebo týdnů, by nemělo ujít několik zásadních pamětihodností a míst, které být v Londýně a nevidět by byl hřích. V podstatě je možné jich hodně shlédnout během jednoho dne a to pěšky, protože jsou od sebe v docela dostupné vzdálenosti.

Velmi populární způsob prohlídky je placená okružní jízda autobusem double-decker, tzv. Sightseeing tour, a během pár hodin můžete být seznámeni s velkou spoustou londýnských památek a pamětihodností. Tato možnost nabízí líným turistům obeznámení se s krásami Londýna během poměrně krátké doby, takže jim pak zbývá spousta času na obchody a restaurace a přesto můžou svým přátelům popsat, co všechno viděli.

V každém případě není problém se všude dopravit londýnským metrem, které má pověst velmi chaotické povahy, což na každý pád není pravda, protože přesto, že čítá asi 15 různých tras, je velmi přehledné a dobře značené. A i přesto, že se zde neustále dostavují nové trasy, je stále přehlednější než metro jiných metropolí.

K roku 2000 byla postavena trasa zvaná Jubilee, kterou vřele doporučuji vyzkoušet, protože je postavena v hodně moderním stylu, který asi také představuje přepravu budoucnosti. Příjezdové koleje jsou od nástupiště odděleny skleněnými dveřmi, které se otevřou pouze při příjezdu vlaku do stanice, čímž se vlastně eliminuje jak možnost sebevražd, tak i třeba vražd.

Asi je ale třeba zdůraznit, že MHD, tzv. Public transport, je v Londýně strašně drahý, takže se vyplatí skoro pokaždé koupit si jízdenku - tzv. travel card - na určitou zónu nebo na zón více.

Možnost jezdění na černo tady je, i když na první pohled metro působí jakoby to bylo nemožné, neb má v každé stanici nainstalovány přístroje, do kterých se zmíněná karta vloží a majitel karty je poté vpuštěn do metra, anebo ven. Jezdit na černo se dá pouze tak, že projdou dva lidi na jednu travel card, ale je to nebezpečné, protože všude hlídají pracovníci metra.

View the embedded image gallery online at:
https://think.cz/cz/71-cestopis/35-londyn#sigProGalleria36440a8a40

Jestliže tedy turista zvolí k přepravě po památkách londýnský underground (underground = metro), je asi nejlepší vystoupit na Charing Cross, což je právě na Trafalgar Square, slavném náměstí, kde stojí socha kapitána Nelsona obklopena impozantními lvy. Náměstí je 24 hodin denně plné turistů, kteří zde často dlí po návštěvě anebo před návštěvou Národní Galerie, která je právě situována na Trafalgaru.

Booking.com

Ten je kromě turistů také neustále plný holubů a prodavačů holubího krmení, které je možno zakoupit a holuby nakrmit. Podotýkám, že londýnští holubi jsou opravdu nechutně vypasení a proto z morálního hlediska se domnívám, že více je krmit by byl hřích. Z Trafalgar Square je možno se vypravit na pochůzku několika různými směry.

Jedním z nich je po Downing Street, kde je asi nejzajímavější čp. 15, kde sídlí premiér. Margaret Thacherová, když toto místo opouštěla, tak plakala, asi tedy ne zrovna kvůli opuštěnému domu číslo 15, jako spíš postu, který zastávala. V každém případě po Downing street je možno se dostat k nejslavnějším hodinám Londýna zvaným Big Ben.

Big Ben je opravdu impozantní stavba, moje nejoblíbenější z celého Londýna, zvoní každou půlhodinu a vždy v celou zazvoní píseň. Hned vedle Big Benu stojí Westminster Abbey, katedrála, kde se konají korunovace a svatby královské rodiny a také slouží jako místo pro hrobky panovníků.

Od Westminstru se pěšky dá dojít přes St. James park, nejkrásnější park v Londýně, k Buckinghamskému paláci - sídlu královské rodiny. Na Buckinghamském paláci jsou nejzajímavější výměny stráží, které se konají každý den. Po Buckinghamském paláci je asi v hitparádě památek skvostů St. Paul's Cathedral (Katedrála Svatého Pavla), která patří mezi pozoruhodně architektonicky řešené stavby. Asi by neměl být opomenut Tower Bridge, most který se otvírá a samozřejmě Houses of Parliament.

V současné době je hitem číslo jedna Londýnské Oko, což je miléniové ohromné ruské kolo. Na tuto atrakci se ale neustále stojí fronta, a říká se, že jestli Londýnské Oko, tak jedině v noci, protože noční Londýn je naprosto neuvěřitelný.

Galerie a Muzea - asi nejslavnější londýnskou galerií je už zmiňovaná National Gallery, která stojí na Trafalgar Square. Národní Galerie má opravdu pestré a dobře vybavené stálé expozice, které jsou k shlédnutí zadarmo, případně je možné si za poplatek zapůjčit průvodce na CD přehrávači. Já osobně tuto možnost doporučuji, protože v Londýnské Národní galerii je řada opravdových skvostů a je příjemné si prohlížet obrazy a zároveň se něco o nich dozvědět.

K Národní galerii patří ještě National Portrait Gallery, kde jak už název napovídá, jsou k vidění pouze portrét a taktéž stojí za to. Také Národní Galerie pořádá speciální výstavy, za které se sice platí, ale to proto,, že jsou vystavovány obrazy, které se musely zapůjčit ze všech koutů světa. Letos v létě se konala výstava holandského malíře Vermeera a byla to opravdu podívaná.

Druhá nejslavnější galerie je galerie Tate, která se zaměřuje na umění moderní, tedy 20. století. Její návštěva je nutností, protože k vidění jsou zde opravdu unikáty. Muzeí je v Londýně požehnaně.

A asi je nejlepší si je všechny vyhledat v průvodci a navštívit museum, které spadá do vašeho zájmu. Největší muzeum v Londýně je British Museum, jehož expozice sestávají v podstatě z památek všech dochovaných historických období, na jejichž prohlídku jedno odpoledne rozhodně nestačí.,

V British Museu se dá strávit celý týden. Za zmínku také stojí Science Museum, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet jaké to je být osobou opačného pohlaví nebo být mladý a starý atd.

Parky v Londýně jsou vyhlášené po celém světě právě pro svou upravenost a velikost. Nejkrásnějším je bez pochyby St. James Park se svými pěstěnými záhony a jezírky a kachnami. Naopak největší a nejslavnější je zjevně Hyde Park, kde se nachází známý Speaking Corner - mluvící koutek, kde si každý může řečnit podle libosti. Na londýnských parcích je pěkné mimo jiné to, že si tam můžete běhat po trávě a nikdo vás nebuzeruje.

To všeobecně vypovídá o povaze celého Londýna - můžete si všude dělat co chcete a mít třeba pytel od brambor na hlavě a nikdo vám nic neřekne a nikoho nebudete zajímat.

Ovšem nejohromnější park v Londýne je bez pochyby Richmond Park, který normálnímu turistovi zůstane utajen, z důvodu jeho lokace, protože je až někde ve čtvrté zóně. To ale nic nemění na faktu, že je to ohromný kus přírody, kde jsou k vidění roztodivná zvířata od veverek po jeleny a je možno si na ně i na vlastní nebezpečí sáhnout. Richmondský park je asi nejlepší způsob jak v Londýně utéct od chaosu a ulic plných lidí.

Nakupování - nejznámější nákupní oblast je definitivně Oxford Street. Ačkoliv je Oxford street velmi profláklá, stále se zde nakupuje výborně. Je tedy třeba se obrnit vůči turistům, ale to platí pro celý Londýn, protože davy jsou všude. Nicméně v Londýně jsou neustále slevy, takže se tam nakupuje výborně - zvláště pak koncem června.

I v červenci a srpnu se nakupuje mnohem levněji než třeba v Čechách. Dalším nákupním centrem je Covent Garden, které se nachází asi deset minut od Oxford street. Covent Garden je také profláklá, ale ne tak přelidněná jako Oxford a jsou zde k vidění i různí mimové a umělci. Camden Town, které leží asi 15 minut od Oxfrord Street, je oblastí pro různé avantgardní obchůdky, podobně jako čtvrť Soho.

Pracování v LondýnPracování v LondýnPracování v Londýně?

Pracovat legálně v Londýně a přitom nebýt au-pair je prakticky nemožné. Vzhledem k tomu, že Česká Republika nepatří mezi země Evropské Unie, občané naší země v Anglii nesmí vykonávat žádnou činnost, ať placenou či neplacenou.

V současné době se ale situace poněkud mění a v Anglii a hlavně v Irsku je velká poptávka pro IT specialisty, kteří ať jsou odkudkoli, v Anglii pracovat mohou, právě proto, že si jejich budoucí zaměstnavatel o ně zažádá a vyřídí jim pracovní povolení.

Tato možnost je jediná možnost jak v Anglii pracovat legálně a může mít i podobu jiného zaměstnání, pakliže uchazeč je lepší ve svém oboru než jakýkoli jiný uchazeč z Velké Británie, anebo celé Evropské Unie.

Ale takhle si sehnat zaměstnání není vůbec jednoduché, hlavně případný zaměstnavatel dá většinou přednost lidem z Unie, kteří mít povolení nepotřebujou, takže je asi opravdu nutné být naprosto vyjímečný ve svém oboru, aby se mu vůbec ta snaha nějak vyplatila a to jsou právě teď pracovníci IT. Další obor, kde lze uspět, je učitelství. V Anglii je zoufalý nedostatek učitelů, takže i na učitelské posty je celkem jednoduché získat povolení.

Pak je tedy možnost dělat v Anglii Au-pair anebo Au-pairaka. Toto povolání s sebou nese riziko, že se člověk dostane do špatné rodiny a ačkoliv má vždy právo na výměnu rodiny, může to být docela stresová a nepříjemná situace.

Proto asi většina mladých do Anglie jede na Au-pairské vízum, které je na dva roky s plánem od rodiny utéct a najít si nějakou jinou práci. Tato možnost práce na černo v různých restauracích bývala svého času celkem přijatelná, protože v Londýně práce je, ale v současnosti se stala i tato velmi nedostupnou, protože anglická vláda přitvrdila a hlídá, kde se dá.

Rozhodně nemá smysl chodit se ptát do řetězových restauračních zařízení a obchodů, protože ta mají veškerá data pod kontrolou a nemůžou si dovolit riziko zaměstnávat někoho na černo, protože by z toho měli velké nepříjemnosti. Jedinou možnost skýtají soukromníci, kteří do tohoto rizika ještě dost často jdou, protože jim se to znatelně vyplatí. Jak ale poznat takového soukromníka je už problém a ve finále záleží, jestli má hledač práce kliku, nebo ne.

Jedinou reálnou šancí jak pracovat v Anglii legálně přináší možnost studia na místních školách. Full - time studentům je podle zákona umožněno pracovat 20 hodin týdně. Asi nemusím zmiňovat, že se jedná o studium placené, možnosti státního neplaceného studia se samozřejmě obyvatel nečlenských států netýkají. Studium může být jak studium angličtiny, tak jiných předmětů, u těch bývá poplatek většinou vyšší.

Každopádně se vyplatí předplatit si nějakou školu (min. na 6 měsíců), protože následnou prací není problém peníze vydělat rychle zpátky, zvláště pak když pracujete více než těch 20 hodin týdně, což je běžná praxe. O možnostech pobytových stáží se můžete informovat u Student Agency v Praze nebo Brně, kde Vám ochotné slečny jistě poradí.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Havel Today : Hedvika Tomorrow : Lukáš After tomorrow : Michaela

Byla jsem cizinkou v cizí zemi
Eva Kolářová Francie, Normandii

Nevzpomínám si, kdo přišel první s nápadem jet do Francie. Každopádně 24. & [ ... ]

Fanfare Ciocârlia
Jarka Fricová Fanfare Ciocârlia

"Když říkám, že jsem z vesnice Zece Prajini, lidé si mysll, že pocházím z konce světa. Ale [ ... ]

TARA FUKI - Piosenki do snu
Barbora Gregorová TARA FUKI - Piosenki do snu

Tara Fuki se do povědomí českých posluchačů zapsaly přibližně před rokem a už [ ... ]

Necestuj Daleko: 20 hodin v Plzni
Eva Kolářová Plzeň

Plzeň má zhruba 167,472 obyvatel a rozlohou zabírá 12,500 hektarů. A co je nejdůležitější  [ ... ]

Jsme sami? Nemluví na nás? Neposlouchají nás?
Jeffree Benet Jsme sami? Nemluví na nás? Neposlouchají nás?

The Search for Extraterrestrial Intelligence (Pátrání po mimozemské civilizaci) je hledáním,  [ ... ]

Co je na umění tak zábavného?
Hakim Bey Co je na umění tak zábavného?

Umřelo Umění s dadaisty smíchy? Nebo snad k této sardonocidě došlo mnohem d&# [ ... ]

Transvestita kabaret
Saša Dokiç Transvestita kabaret

Když se ptali Iggy Popa, jestli někdy spal s mužským, odpověděl: "Cel& [ ... ]

Všem, které by to mohlo zajímat
Glenn Spicker

Po osmi letech v České republice a bohatých zkušenostech se získáváním a obnovováním povol [ ... ]

Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...