MŮŽETE TĚŽE UŽITOVAT ČTENÍ TOTO >>
Europa-informační server EU Máte nějaké dotazy ohledně EU? Stěhujete se v rámci Evropy do zahraničí a hledáte informace o dané zemi? ...

klub Vertigo
Pin It

Bylo to pozdě v noci. Rozespalý jsem škvírou nad sebou pozoroval světelné šmouhy ubíhající krajiny.

Řítili jsme se obrovskou rychlostí do tmy před námi. Zaposlouchával jsem se do rytmu jízdy. Vlak pravidelně nepatrně nadskakoval pokaždé, když najel na spár mezi kolejemi.

Všichni jsme mlčeli, nikoliv napjatě, spíš unaveně. Nebylo také co říci. Každý v tu chvíli trpěl sám za sebe. Tak daleko od domova a přitom vlastně doma. Seděl jsem nebo spíš pololežel schoulen do sebe a tetelil se nočním rozjímáním.

Jako vždy, když jsem cítil, že se nade mnou, nad právě přítomným okamžikem vznáší "poezie". Klidně bych plakal, kdyby na to došlo. Řítili jsme se vpřed, padali jsme do tmy. Bylo to jakoby naposled.

Dojeli jsme k velkému baráku, kde stálo plno aut.

A byly tam ty dlouhé koleje a ostrá světla do tmy a nářek a ta brána se špičatou stříškou. A všechno jsem to už tisíckrát viděl na těch fotografiích. Za padesát let tam nebude nic. Brzdy vlaku odporně zahvízdaly. Z baráku vycházelo hluboké dunění. Do toho začala potichu hrát podmanivě krásná, tklivá melodie.

Kolem se tvořily davy lidí. Nebylo jim v té tmě vidět do tváří, takže vypadali všichni stejně. Všichni byli vyholení a vyhublí, navlečení do přiléhavých pruhovaných trik nebo plandavých mundůrů stejně pruhovaných. Nesmáli se. Tlačili se v hloučku před vstupem do baráku, odkud se největší řev šířil. Všechny jsem je už kdysi viděl.

Před padesáti lety vypadali navlas stejně jako dnes.

U brány všem dali na předloktí levé ruky razítko s nápisem "Klub Vertigo", některým vytetovali modrozelené číslo. Odehrávalo se to rychle a ve zmatku.

Uvnitř bylo narváno. Nebylo slyšet vlastního slova. Nad hlavami prudce blikala barevná světla a tu a tam světelný kužel odkryl na zlomek vteřiny ze tmy čísi tvář, bolestný výraz člověka před smrtí. Zůstávaly mi před očima, jako by to byly fotografie zoufalých výkřiků.

Čas od času se z kropítek u stropu, ne nepodobných kropítkům ve sprchách, vyvalil dým, odporně páchnoucí a zaslepující. Tváře miliónů přítomných v něm navždy mizely. Řev se stupňoval a vznikala panika. Tělo na tělo a duc duc.

Potácel jsem se ze strany na stranu, jak do mě někdo neustále vrážel. Cítil jsem pot. Všichni jsme vypadali stejně, ale byl jsem jediný, kdo si toho všiml. Ostatní vychutnávali hudbu a užívali si tanec. Bylo víc než padesát let po válce.

Nedalo se to už vydržet.

Ze stropu se valily kouře dýmu nebo plynu, prudce blikající světelné paprsky dávaly všem do tváří bolest, lidé měli zavřené oči a svíjeli se jakoby v křečích. Byli jsme vyholení a pruhovaní.

Musel jsem ven. Běžel jsem po kolejích, co se po nich jezdí jen tím jedním směrem. Běžel jsem rychle a vyděšeně. Nesledoval jsem cestu. Díval jsem se na svou levou ruku. Na těch šest modrozelených číslic. Jsou vidět i ve tmě.

Budou vidět pořád, nedají se za nic na světě smýt. Znamenají všechno. Jsou navždy dědičná. Jsou číselným kódem k odhalení hádanky zvané život. Jsou telefonním číslem k Bohu. Jednou se dovolám a budu se ptát.

Naše mise

1. Chcete-li si myslíte
Uděláte-li si lidé myslí si myslí, budou tě miluju. Pokud jste opravdu si myslí, budou vás nenávidět.
2. Sdělit světu pravdu
Když si jen říct pravdu, začnete vydělávat důvěru, jako novináři, naším posláním je říkat pravdu.
3. Aby se budete smát
Chceme, aby se budete smát, smích, úšklebek, škleb, nebo úsměv, když se snažíme najít vzhůru života ve vší zla kolem nás.

Name Day/Svatek

Yesterday : Vendelín Today : Brigita Tomorrow : Sabina After tomorrow : Teodor

Mezinárodní kampaň za Tibet
Michael C. van Walt Mezinárodní kampaň za Tibet

Přes milión Tibeťanů zemřelo za čínské okupace na následky mučení, hladu a během popra [ ... ]

Přečtěte si více
LUBOŠ ANDRŠT BAND & RAMBLIN REX - USA Blues Time
Tomas Otradovec LUBOŠ ANDRŠT BAND & RAMBLIN REX - USA Blues Time

Osobně Ramblin Rexe neznám, ale booklet mi celkem napověděl. Hrál se Zappou, Taj Mahalem a s Ca [ ... ]

Přečtěte si více
Třeštění ve dvou...
Roman Dvořák Třeštění ve dvou

...ano, není-li pozdě.

Přečtěte si více
Můj otec byl skvělej
Jaroslav Špaček Můj otec byl skvělej

Mohl sem s ním sedět u stolu a kouřit, když mi bylo deset.

Přečtěte si více
Café na půl cesty: Vlajková loď bláznů
Helena Chvojková Café na půl cesty

„Tohle je náš stůl, my to tu máme zadané," vyjela na mě šed [ ... ]

Přečtěte si více
S vajglem citu jsem típnul sám sebe
M. Stránský

Vyčistil jsem si zuby, aby mi nesmrdělo z pusy. Styděl bych se za to před tebou. Dal jsem si tel [ ... ]

Přečtěte si více
Člověče kámo, jsem osvícenej
Petr Knopp "Unreality" by Gaston Quirion

Vysnívání: Už je to hodně dávno... asi v první třídě... mě jednou cestou ze školy na sm [ ... ]

Přečtěte si více
Nick Cave - A uzřela oslice anděla
Michael Kyselka

O přeměnách Nicka Cavea dnes zasvěceně hovoří články, statě, r [ ... ]

Přečtěte si více
Ostatní články

Computer Engineering Program Basic engineering education And computer science of computer systems At Faculty of Information Technology Sriprathum university Emphasis on the design of embedded systems, both hardware and software, instruction set, VLSI technology and networking. To meet the needs of the industry.

System stakes. Stakes or system are mainly interesting if you want to play with stakes that are high-risk. In order to bet on that just 3 out of FOUR stakes must be right.Although, on the flip side, it's necessary for you to take a drop-off of your ( ZCode System - zcodesystemexclusive ) general odd by doing this, on-the-one-hand, your chances to win grow ... But in the event that you bet on two or one underdogs you perform quite profitably and nevertheless can shove your chances again, Click here for more information and see ...