Magda, Jarka a Eva
fShare
0
Pin It

(Tedy pravděpodobně nejsem) aneb jak jsem se potkal s Thinkem...

Praha mne překvapí svojí krásou, majestátností a zároveň křehkostí tohoto středu vesmíru. Jak zvláštní je býti Čechem, jaktože je pouha příslušnost k národu vždy tolik podněcující k nacionalismu? V létě je tu opravdu spousta turistů a nemálo očividných cizinců zde dokonce žije a ne všichni se ctí.

Talentovaný Michael KyselkaTalentovaný Michael KyselkaPotkávám Jarku, tehdejší šéfredaktorku Thinku, a zanedlouho jsem vtažen do útrob tohoto společenství, které svým profilem deklamuje vizi demokracie.

Kancelář časopisu ThinkKancelář časopisu ThinkKancelář časopisu Think jako z pohádky - skromná redakcička v dělnických Holešovicích, dokonce v budově zvláštní školy Tomase Garriguea Masaryka (oblíbence Faith No More), kam jednou za měsíc přihasí náklaďák s několika tisíci výtisků, rychle je okýnkem narvat dovnitř kanceláře, než přijde policie a s ní pokuta za parkovaní na trávě.

Jeff totiž řídí sedmadvacet let starou Škodu 105, kterou zakoupil (deset táců) od rodiny Kyselků, aby mohl brázdit Prahou incognito - omšelá a vskutku "jetá" stará kocábka působí sice vskutku nenápadně, avšak Jeffův mírně řečeno impulzivní způsob řízení mu zajistí dostatek vzrušujících momentů jak s orgány dopravy, tak s ostatními řidiči.

Ale cruising Prahou je vždycky fun, bejbs vypadají skvostně a časopis se rozváží do kaváren, klubů, pubů, obchůdku a vůbec všude. Parta lidí, kterou spočítáš na prstech jedné osoby děleno dvěma, se stará o zajímavost článků a rozhovorů, Jeff to pak dá graficky dohromady - prožil život a měl svůj vlastní časopis v jižní Kalifornii, ale do Ameriky už nechce.

Jeho partner Keith, kámoš ze San Francizské Haight Street, původně z Pittsburgu, píše hudební kritiky, humanifesto a sem tam úvahu, no a stará se o peníze. Není to lehké, lidi často slíbí a potom skutek utek. A smlouva je dnes dobrá jako papír do místnosti vítekteré.

Hany ŠevčíkováHany ŠevčíkováTaky se mi líbila Hany, věčně v pohybu a s figurou české afroditky, sluší ji to i když sedí za stolem, a potom se zjevila Petra č.1 a č.2, z nichž jedna je fakt půvabná a dodnes roztomile píše.

OndřejOndřejDívek bylo více, ale musím vzpomenout na Ondřeje - překladatele Trainspottingu - ulítavali jsme za dlouhých večerů pod zářivkami do doupat rudých poupat, jak by řekl básník. Ale nejsem básník, ba dokonce ani spisovatel. Ono je vůbec těžké být spisovatelem a zvláště dnes. Jste závislý na talentu a předurčenost tato Te pak vláčí a klepe prsty tvými do meka.

A naplňuje tak smysl, který se musí naplnit, aby vůbec nějaký byl, protože jinak by žádný smysl ničeho nebyl. Zůstal by jen smysl všeho.

Mezitím se rozjíždí dočasná spolupráce s TV 3 a bizarní Think pořady, oblíbené i zatracované. A kuřivo dochází, ale peníze budou. Žije se a tvoří ze dne na den. Peťa prodává telefonní karty, Alex chodí studovat do Amalgamu, aby mohl popsat anglicky život v Česku, Čechách. Beautiful Bohemia, Čechy mé.

TerezaTerezaTereza píše až se kouří a zrovna tak Vlastimil. Spolu s nimi I několik externích lidi odkudkoliv. O problémech z obou stran, beletrie stačí z jedné. Jak je to snadné - myslet. Psát o všem.

Konečně je to možné. Dotáhli jsme to do čísla padesát, fuchzik a Slováci jsou nám ještě sympatičtější než před tím.

Jeďte pracovat do zahraničí
Joe Bodia pracovat do zahraničí

Dejte se do toho, ať už máte volný jenom jeden měsíc nebo celý ro [ ... ]

A Textbook Definition of Anarchy
Think Magazine Dexter explains Anarchy

Anarchism, a movement organizsed on the belief that society should be run entirely by voluntary, org [ ... ]

The Dragon & the Lion: Vietnamese Organized Crime ...
Miroslav Nozina Vietnamese Organized Crime in the Czech Republic

Since 1975, the Vietnamese population in Europe has exploded. France, with the oldest Vietnamese dia [ ... ]

Prague ProFile: Chillin' with Snoop-Dogg
Stanley Holditch

I recently caught up with Snoop-Dogg on his latest trip to Prague, and we sat down and "rapped" for  [ ... ]

The Baby on the Tower
Peter Vincent

Tower Praha may as well be in my backyard. It's like a giant metal tree, this tallest structure in P [ ... ]

The Soul of Dlouha: 9 Years of Roxy
Alexander Zaitchik

Roxy has changed a lot since it first opened its doors in 1992.

Sounds like... Issue 13
Keith Kirchner & Rob Young & Chris Sadler Music reviews from the pages of Think Magazine

Sounds like... music reviews from the pages of Think Magazine.

Messing up your own mind
Health Desk Messing up your own mind with psychopharmacology

PROZAC, the American anti-depressant, is often targeted at children now that its coverage of the adu [ ... ]

Read more...

These dogs are amazing blue pit bulls make awesome pets

먹튀